Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio króluje w internetach, więc dlaczego tutaj miałoby zabraknąć? :lol2:

 

Przepis na MODNE WNĘTRZA (czyt. Nigdy nie rób tego u siebie w domu):

1. Pomalować mieszkanie na biało, bezowo albo najlepiej na szaro

2. Kupić białe albo brązowe kanapy (odcień dowolny)

3. Kupić „kryształowy:” żyrandol z plastiku w stylu glamour i poczuć się jak królewna , jak takie uczucie nie napływa – dodać plastikowe przezroczyste fotele nie bacząc na fakt,ze mieszkamy na 45 m2.

4. Nie kupować firan i zasłon, unikać tkanin we wnętrzu, dopuszczalne (dla odważnych) - położyć bezowy lub brązowy dywan

5. Kupić meblościankę, ustawić meble na jednej ścianie

6. Zrobic wyspe w kuchni z nadzieja na wspólne gotowanie ze znajomymi, choc skoro oni gotują codziennie to równie dobrze moglibyśmy zaproponować im wspólne odkurzanie dla rozrywki

7. Kupić storczyki lub zamiokulkasa (wskazane ustawić storczyki trzy obok siebie)

8. Unikać kolorów ,nakleić tapetę na jedna ścianę , jedna sciane obłożyć kamiennymi płytkami

9. Schować książki i wszystko co w jakikolwiek pokazuje osobowość właściciela, dopuszczalne- współczesne wersje monidła np. para upozowana w jakiś niezwykłych okolicznościach, najlepiej wielkie zdjęcie w postaci wydruku na płótnie, zdjęcia uroczych dzieciaczków tez mogą być.

10. Kupić naklejki ścienne lub fototapetę, ewentualnie zdjęcia M. Monroe lub Hepburn.

11. Łazienkę urządzić na bezowo lub brązowo, beton na ścianie jest tez przyjemny , zwłaszcza, że w naszym klimacie jest zimno i mokro przez ¾ roku to kąpiel wieczorna może być urocza

12. Kuchnię kupić w Ikei ( rozsądne, nie powiem), ustawić funkcjonalne szafki białe lub brązowe, nie dawać jakichkolwiek dodatków, po co kuchnia ma się różnic od miliona innych kuchni?

13. Dobrze jest postawić wysokie stołki barowe, jak przyjdzie babcia to na pewno nie ośmieli się zaryzykować i usiąść na pogaduchy w kuchni, a zresztą babcia i tak nie pasuje do tej nowoczesnej bieli , bo zaraz posadzi plamę na białej tapicerce

14. Wyburzyc sciane i zrobić aneks kuchenny tak,aby wonie z kuchni mogły się rozejść po całym domu, zwłaszcza won smażonej ryby i kapusty na bigos.

15. Zastawę kuchenna kupić w Ikei, niby, czemu goście mieli by pic z innych kieliszków niż maja w domu?

16. Kupić białe kwadratowe talerze, piekarnik usytuować na wysokości oczu,żeby codziennie moc się delektować widokiem jego ekscytujacego wnętrza pod pretekstem ,ze nie trzeba się schylać . Faktycznie, dla osób 80+ to moze byc jakis problem.

17. Na koniec upewnić się, czy na pewno nasz dom wygląda jak hall hotelowy lub poczekalnia u dentysty, jeśli nie to należy niezwłocznie usunąć dywan i pomalować cos na biało

18. Opaść spokojnie w fotelu z poczuciem bycia modnym.

[źródło: Gazeta.pl] :lol2: :lol2: :lol2:

 

4 i 7 to z pewnością moje :lol2: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swój chybiony zakup,stołek ceramiczny :rolleyes: Koleżanka ochrzciła go ''złoty cielec''. Co na niego patrzę, to wszystkie trendy internetowe mam przed oczami :)

Policzyłam i moje pierwsze szare ściany miałam 11 lat temu :o

Rolety dzień- noc mam w 1 pokoju, okna wychodzą na ulicę(parter), kto idzie chodnikiem może patrzeć swobodnie do pokoju. Niestety, nic innego tak dobrze nie odzieli mnie od ulicy nie zabierając światła. Głupio się ubierać/rozbierać jak metr dalej maszerują ludzie :rolleyes:

Chętnie przygarnę propozycję zamiany na coś innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty cielec miał stać pod prysznicem jako siedzisko. U Ani roztrząsałyśmy jakość wody w kranach i plamy na nim. Nie mamy zmiękczacza i woda pozostawiała brzydkie plamy. Na razie stoi w pokoju, ale oczami tak wywracam :rolleyes: jak na niego patrzę :) Podoba mi się, ale u innych bardziej :)

[ATTACH=CONFIG]360158[/ATTACH]

 

Z tymi roletami całkowicie się zgadzam.Urokliwe nie są. Moje są białe i trochę od strony pokoju biały woal je przysłania. W tym pokoju mamy sypialnię. Sąsiedzi za ścianą mają rolety i gdy nie są one całkowicie opuszczone można swobodnie zerkać do pokoju. W kuchni nakleiłam folię lustrzaną na szybę. Ona jest fajna do momentu zapalenia światła.Przy zapalonym świetle widać jak przez gołą szybę. Tutaj mam zasłonę rzymską i nigdy jej nie opuszczam.

Na końcu naszej uliczki jest sklep i jak idę po zakupy, to wszystkim w okna zaglądam 8-)

Przypomniało mi się jak koleżanka opowiadała jak lubi sobie nago po mieszkaniu (blok, 3 piętro) po kąpieli polatać. Aż się balsam wchłonie.

Kiedyś do drzwi zadzwonił facet i zapytał ją czy mogłaby mu pokazać obrazy na ścianie, bo o ze swojego mieszkania je podziwia, ale chciałby z bliska się przyjrzeć. Od tamtej pory już nago nie latała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. dodatkowo granat w kibelku i zielony u młodego, poza tym trudno, mam trendy ściany: szare i beżowe:lol:

ad2. noo... mam brązowy narożnik, ale tez i beżowy i grafitowy ;)

ad3. jeden mały w wiatrołapie, czas wywalić?? :razz:

ad4. yyy... karnisze dwa lata leża w składziku, czyli nie jest tak źle, bo plan na zasłony jest :lol2:

reszty uniknęłam, kurde nawet fotela nie mam żeby w nim spokojnie opaść :rotfl: za to kiedyś kupiłam zaminokulkasa w celu sprezentowania go, ale nie zmiescił sie w ozdobnej osłonce, stoi teraz w garderobie młodych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty cielec miał stać pod prysznicem jako siedzisko. U Ani roztrząsałyśmy jakość wody w kranach i plamy na nim. Nie mamy zmiękczacza i woda pozostawiała brzydkie plamy.

Niestety bez zmiękczacza wody będą powstawały plamy. Co gorsza... po pewnym czasie może być tak, że tych plam nie da się doczyścić nawet detergentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmika mam taki sam, chyba ;) i bardzo go lubię :yes: też miał stać pod prysznicem ale spanikowałam z wodą no i super wygląda w sypialni :)

jajca z tą koleżanką :lol2: :lol2:

 

Elfir o tak wszelkie okładziny ala kamień czy cegła niezmiennie są dla mnie dziwnym zjawiskiem :lol2: a napisy sama kiedyś chciałam :lol2:

 

Vesila wiesz ja też mam biało i szaro i jeden pokój nawet na beżowo :lol2: po prostu panuje powszechnie przekonanie, że szare ściany czy białe to recepta na wszystko, nieważne co masz jeszcze szarość pomoże :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapię się, niestety, tylko na punkt numer jeden ;)

No i jestem bardzo zaskoczona, że mmikka swój piękny stołek uważa za nieudany zakup :o

 

Mmikka, popatrz na najbardziej "top" stylizacje wnętrz, w kuchniach, salonach, holach, konsolach, stolikach złoto, złoto i jeszcze raz złoto :) Może nie znalazłaś po prostu dla stołka odpowiedniego miejsca? ;) Mi się to złoto we wnętrzach bardzo podoba i Twój stołek też :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kto? :) :popcorn:

 

Przynoszę zdjęcia ostatnich nowości w naszym salonie :rolleyes:

 

Najpierw grafika inspirowana filmem "8,5" Felliniego która nie miała zbyt dobrego startu bo po 40 minutach spadła i uszkodziła ścianę w dwóch miejscach :bash: Musieliśmy jeszcze raz zapłacić za oprawę, ale w końcu jest :wiggle:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/d03770eec1ff610463326069b60b8976_zpsfjnl4hu1.jpg

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/ilustracja-obraz-w-salonie-paula-dudek-illustration-fellini-film-picture-zlota-rama2-700x464_zpsrl0pama7.jpg

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/ilustracja-obraz-w-salonie-paula-dudek-illustration-fellini-film-picture-zlota-rama5-700x464_zpsskdmspcf.jpg

 

Astrolabium w pięknym złotym kolorze :rolleyes: porządnie wykonane, ciężkie :yes:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/gifdeco-mirtop-zlote-astrolabium-w-salonie-new-york-style-rabat-znizka-targi-home-days3-1-464x700_zpsfjuabakn.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/gifdeco-mirtop-zlote-astrolabium-w-salonie-new-york-style-rabat-znizka-targi-home-days4-700x464_zpselqi9jaq.jpg

 

Astrolabium z firmy znalezionej w ostatniej chwili na niedawnych targach Home Days :yes: Strasznie kusi mnie złote lusterko :yes: :rolleyes:

:wiggle: Jest coś jeszcze :wiggle:

Załatwiłam Wam zniżkę na zakupy u nich do 31 lipca br włącznie :cool: Wystarczy wpisać w miejscu kodu rabatowego SPN25 aby dostać zniżkę 25% :o :wiggle:

 

No i ostatnia perełka, maleńka tacka marki Bloomingville w złotym kolorze i kształcie na punkcie którego mam ostatnio fioła :lol2: ananas :rolleyes: u nas służy do odkładania łyżeczek, do szału doprowadzał mnie ręcznik papierowy który mąż tak estetycznie umieszczał mi na tacy :lol2:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/aranzacja-srebrnej-tacy-dekoracja-w-salonie-ananas-zloty-bloomingville3-464x700_zps1q47bwhw.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/aranzacja-srebrnej-tacy-dekoracja-w-salonie-ananas-zloty-bloomingville2-700x464_zps1onuac11.jpg

 

Buziaki :* :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...