Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzeniu, myslisz, ze taka mala zageszczarką do kostki mozna przejechac nad rozlozonymi rurami? Przed ukladaniem tego styro chyba wygładze cala powierzchnię takas decha.

 

Ja sprawdzę dokładnie moje nierówności (wieczorem bo poziomicą laserową łatwo), ale przewiduję że najpierw ułożę kanalizę (raczej jakąś lepszą, SN8 ), po tym zagęszczę własnonożnie i tam gdzie będzie >20-30cm lekką zag. płytową (jeszcze się upewnię w tych zaleceniach kan.) oraz wyrównam górę podbudowy.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące płyty z oddylatowanym garażem , czy ktoś wykonywał ? jak obie płyty zostały wykonane by osiadały równomiernie ?

pytam ponieważ jedna z firm napisała :

------------------------

Niestety nie podejmujemy się takiego zadania.

Zwracam tylko uwagę, że warstwa termoizolacji grubości 25cm - zależnie od

obciążenia - może się ugiąć nawet o 2.5 cm.

Tym bardzie w Pana przypadku unikałbym raczej takiego rozwiązania, ponieważ piętro domu jest "nadbudowana" nad całym domem bez

dylatacji między częścią "garażową" a resztą domu. Wykonanie dylatacji płyty mogłoby - choć nie musi - spowodować nierównomierne osiadanie tych

oddzielnych części płyty.

----------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc dylatacja jest zbędna...

 

gdyby była zbędna - nie robiłbym jej

skoro robię - tzn że jest konieczna

 

jak dobrze wiesz płyta ma dużą bezwładność cieplną - nie chcę by ciepło uciekało przez płytę do garażu

 

pytanie nie jest czy ją robić czy nie

tylko jak zrobić by było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orko ma rację. Musiałbyś mieć oddylatowaną również część domu nad garażem a tak zdaje się u ciebie nie jest, dylatacja samej płyty jest bez sensu. Niestety płyta pod garażem musi być nierozłączną częścią płyty pod domem z taką samą izolacją co jak orko napisał oznacza konieczność grzania garażu bo ciepełko będzie uciekać. Nie ma wyjścia, albo tak albo część domu nad garażem i on sam będą osobną oddylatowaną konstrukcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące płyty z oddylatowanym garażem , czy ktoś wykonywał ? jak obie płyty zostały wykonane by osiadały równomiernie ?

pytam ponieważ jedna z firm napisała :

------------------------

Niestety nie podejmujemy się takiego zadania.

Zwracam tylko uwagę, że warstwa termoizolacji grubości 25cm - zależnie od

obciążenia - może się ugiąć nawet o 2.5 cm.

Tym bardzie w Pana przypadku unikałbym raczej takiego rozwiązania, ponieważ piętro domu jest "nadbudowana" nad całym domem bez

dylatacji między częścią "garażową" a resztą domu. Wykonanie dylatacji płyty mogłoby - choć nie musi - spowodować nierównomierne osiadanie tych

oddzielnych części płyty.

----------------------

 

No cóż ! Ja mam taką płytę i nie zrobiłem nic żeby płyty osiadały równomiernie. Po prostu oddylytowałem również ściany obu budynków żeby sobie mogły ewentualnie osiadać w dowolny dla siebie sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orko ma rację. Musiałbyś mieć oddylatowaną również część domu nad garażem a tak zdaje się u ciebie nie jest, dylatacja samej płyty jest bez sensu. Niestety płyta pod garażem musi być nierozłączną częścią płyty pod domem z taką samą izolacją co jak orko napisał oznacza konieczność grzania garażu bo ciepełko będzie uciekać. Nie ma wyjścia, albo tak albo część domu nad garażem i on sam będą osobną oddylatowaną konstrukcją.

 

perm i orko - pytanie - macie na mysli dylatacje stropu ? bo jeśli nie to rzućcie okiem na mój projekt - część nad garażem jest nieużytkowa - będzie to o czym piszecie będzie u mnie zrobione - część nad garażem będzie odizolowana termicznie od części użytkowej

 

myślę też nad wykonaniem osobnego, oddylatowanego wieńca - tak jak u budowlany_laik

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czasem nie chodzi o izolowanie pod względem termicznym wszystkiego co się da a o o zwykłą stabilność. By ci to cudo które budujesz na głowę się nie zawaliło. A tak się może zdarzyć bo jak widać garaż nie jest doklejony a jest częścią domu. A tak w ogóle w PNB masz pewnie pozwolenie na jeden dom czyli jeden fundament, więc z dwoma będzie problem chyba, że nie udokumentujesz oddylatowania płyt ale wtedy gwarancji się nie spodziewaj. Żadna porządna firma nie zaryzykuje swojej reputacji dla jednego domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czasem nie chodzi o izolowanie pod względem termicznym wszystkiego co się da a o o zwykłą stabilność. By ci to cudo które budujesz na głowę się nie zawaliło. A tak się może zdarzyć bo jak widać garaż nie jest doklejony a jest częścią domu. A tak w ogóle w PNB masz pewnie pozwolenie na jeden dom czyli jeden fundament, więc z dwoma będzie problem chyba, że nie udokumentujesz oddylatowania płyt ale wtedy gwarancji się nie spodziewaj. Żadna porządna firma nie zaryzykuje swojej reputacji dla jednego domku.

 

wiesz co orko - może i masz racje - tylko ja nie jestem laikiem i nie jest to mój 1 post, i nie pytam dlaczego nie robić tylko jak zrobić by było dobrze, bo wiem i wierzę w to że da się to zrobić i to dobrze

to że TY byś tak nie zrobił sam dla siebie lub dla swojego klienta już wiem i to by było na tyle - bo Twój post niczego więcej nowego mi nie powiedział

 

tak jak napisałem - jedna z firm tak napisała - to nie znaczy że się nie da! inna firma zaprojektowała mi płytę taką jak chciałem - w mojej ocenie jest to konkretny projekt przewidujący wszystko to o czym piszesz - chciałem jednak poznać doświadczenia i spostrzeżenia forumowiczów którzy już takie płyty robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przepraszam ale ty chyba nie bardzo rozumiesz gdzie leży problem. Popatrz sobie na ściany zewnętrzne w tym projekcie. Stanowią całość łącznie z garażem. Jeżeli postawisz je na dwóch nie połączonych mechanicznie płłytach to co się stanie przy jakimkolwiek przesunięciu tych płyt wobec siebie co jest bardzo prawdopodobne? Popękają? Popękają! Ten dom to jedna całość i musi stać na jednolitej podstawie. Można oczywiście zbudowac go tak by były to dwie niezależne od siebie części - dom jedna, garaż druga ale co z tym to już orko napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kto mówi o tym że odizolowanie garażu ma oznaczać że płyty będą nie połączone ze sobą ???

Hmmmm, a jak chcesz to zrobić? Odizolowane termicznie ale nie mechanicznie? Położysz to wszystko łącznie z izolacją na jeszcze jednej płycie tym razem nie dylatowanej? Jakoś mam słabą wyobraźnię. Jeżeli masz jakis pomysł na rozwiązanie to napisz. Myślę że wiele osób skorzysta bo do tej pory nikt nic sensownego nie zaproponował zdaje się. Dodatkowa płyta pod spodem to jednak koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudziak pod płytą jest dość powszechnie stosowany - można go pogrubić w miejscu gdzie płyty będą łączone

a łączenie płyt są co najmniej 2-3 rozwiązania

1. łączenie klasycznym zbrojeniem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72141&d=1314556236

2. jedna z firm wprowadziła tzw ciepłe balkony - to rozwiązanie mozna przenieść na płytę fundamentową

3. rozwiązanie mam w mailach w pracy - jutro sprawdzę i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jeżeli w projekcie mam siatkę zbrojącą górą i dołem fi8 oczko 150x150, i zmienię na siatkę fi10 ( mam możliwość zakupu w dobrej cenie, skład pozbywa się zapasów) Trzeba coś zmieniać w projekcie?? Mój kierownik jest na urlopie, a siatki zaraz może nie być.

 

Wpadłem też na pomysł jak zabezpieczyć xps od spodu przed gryzoniami. Wystarczy podjechać do pobliskiej drukarni offsetowej i odkupić ( po cenie złomu) zużyte plyty drukarskie.

Cienkie aluminium powinno spokojnie zatrzymać gryzonia. Arkusze 500x700 można dowolnie ułożyć z zakladem i przysypać warstewką piachu. Nie skoroduje i prawie wieczne i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kolejny architekt odradza płytę.

A po co to Panu?NIe sprawdzone ,może pływać całość ,mase zbrojenia i betonu.Taniej też nie będzie.Po co?

Na to ja - ano żeby odizolować się termicznie od gruntu.

Na co architekt - no przecież ma Pan podłogę na gruncie odizolowaną a fundament ocieplony.

Na co ja -ale przenikanie w dół po ścianie przez fundament i ławę do ziemi,tu jest problem z izolacją i tworzy się mostek

Na co architekt -pomijalna bzdura.Ktoś naopowiadał Panu głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jakoś perm i orko wymiękli ?? żadnego komentarza do takiego projektu płyty ??

 

 

edomek - siatkę zawsze można zmienić na lepszą (z fi 8 na fi 10) - na odwrót to już w zasadzie mało realne , i nie wskazane

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jakoś perm i orko wymiękli ?? żadnego komentarza do takiego projektu płyty ??

...

A o czym tu pisać? Aaa chodzi ci o twój rysunek? Zapominasz że ściany i strop (o ile nie drewniany) to też mostki termiczne. Samo zbrojenie tak jak na tym rysunku również będzie świetnie przenosiło ciepło. Tak naprawdę to trzeba by zastanowić się nad sensem ekonomicznym podobnych rozwiązań. W domach z garażem doklejonym pewnie da się to zrobić w miare tanio i skutecznie. U ciebie jednak garaż jest integralną częścią bryły domu. Tam nawet o ile pamiętam nie masz zaprojektowanych ścian z grubą izolacją oddzielających garaż od części mieszkalnej. Moim zdaniem najprościej (co nie znaczy że to będzie proste) w tym projekcie izolowac garaz od domu przenosząc ściany konstrukcyjne domu do wnętrza garażu i zrobić z niego odrębną konstrukcję. Być może lepiej będzie wybrać inny projekt.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...