Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłem system montowania podłogówki do płyty fundamentowej, tak mi sie wydaje:

 

http://pl.capricorn.pl/media/files/Instrukcja%20obs%C5%82ugi%20Raila%20.pdf

 

Cena tez wydaje się sensowna. Wstępnie w to wchodzę. Czekam jeszcze na jedne info i będę zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem system montowania podłogówki do płyty fundamentowej, tak mi sie wydaje:

http://pl.capricorn.pl/media/files/Instrukcja%20obs%C5%82ugi%20Raila%20.pdf

Cena tez wydaje się sensowna. Wstępnie w to wchodzę. Czekam jeszcze na jedne info i będę zamawiał.

Hej, dzięki za tego linka. Też się ostatnio zmagam z tym problemem. Montażyści robią wielkie oczy kiedy usłyszą, że nie będzie styropianu pod podłogówką. Jeden (dobry fachowiec od ogrzewania) zaproponował przypięcie na całej powierzchni siatek stalowych 10x10, do których mógłby przypiąć rurki paskami zaciskowymi.

Takie szyny chyba by rozwiązały problem. Daj znać jak ci to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jeszcze dużo wody upłynie. Wstępnie odbieram w następnym tygodniu. Ustaliłem cenę na 7zł/szt. Biorę 150szt. Do tego sa klipsy po 10zł/200szt, będę latał z wiertką robił otworek a potem klips i noga go :) Z tego co doczytałem w instrukcji to zalecają co 100cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,fajnie.XPS 10 tylko? Po co folia pod i nad XPS

? niemożliwe ze tylko 10. Na zdjęciach wygląda grubiej

 

Rzeczywiście mam pod płytą XPSa 10cm z frezem i drugie 10cm będzie na płycie (już zwykłego styro). To jest świadomy wybór, gdyż nie zależy mi na akumulacyjności płyty (podłogówka i grzanie gazem + kominek dodatkowo).

Kwestia folii:

- rzecz niedroga (przy całości fund.) a pewność izolacji przeciwwilgociowej wzrasta tym bardziej, że część płyt XPS o nazwie TEGOTHERM miała istotnie mniejsze (1,5-2cm) rozmiary niż deklarowane 1250x600mm i niż deklarowana przez producenta FIBROTERMICA tolerancja różnicy wymiarów (do 10mm). W efekcie nie da się ułożyć równego kształtu i trzeba sztukować/piankować/cudować a to już przesada jak na tak drogi materiał. Złożyłem reklamację, był przedstawiciel firmy, uwzględnili reklamację i zwrócili (wspólnie ze sprzedającym) 7% kasy, jaką zapłaciłem.;

- folia na XPS zapobiega wlewaniu się betonu w szpary w styro i eliminuje ten minimostek. Te szpary zawsze mogą być bo patrz punkt wyżej.

 

FAjnie, że się wam przyda ta moja fotodokumentacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się pochwalę

płyta dziś została wylana - opis i zdjęcia w dzienniku budowy - wpis z dziś za ok 1-2 h -bo muszę fotki obrobić

 

a tak to wygląda:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=76213&d=1316858971

 

zdjęcia w Galerii Muratora, niestety nie są tam zamieszczone chronologicznie

 

Konrad

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tysz folia? Pisali gdzieś ,że jak jest folia to ew wilgoć już nigdy nie odparuje i bedzie tam siedzieć.LEGALETT w tzw zimnych płytach, które robi też nie daje folii.W tej z ogrzewaniem, izolację przeciwilgociową załatwi pewnie grzanie pod płytą ,ale w zimnej płycie grzanie na górze.Ale folii mimo to nie dają.Nie ze względu na koszt ponoć ,tylko dlatego,że lepiej bedzie bez folii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tysz

 

miałem 2 w projekcie - ale dałem tylko tą od wewnątrz osobiście - jakoś na czuja - uważam że ona ani szkodzi ani pomaga - ale ze względu na niski koszt dałem

ponieważ płytę robiłem podczas w miarę dobrej pogody - wilgoci pod folią prawie nie ma - a jeśli gdzieś jest - to przy tak zrobionej płycie już tam zostanie na zawsze :D - ani będzie szkodzić ani pomagać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod styropianem nie dawałem - u mnie są wysokie poziomy wód gruntowych - przy opadach w lipcu poziom wody miałem = poziom gruntu

żeby odniosła ona jakikolwiek skutek , musiałbym mieć 100% pewność że jest cała (XPS leży na chudziaku) i wywinąć ją na elewację a następnie dać ją pod 1 warstwę bloczków - to do mnie zupełnie nie przemawia

 

daliśmy folie tylko do styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale DomPasywny robił jeszcze inaczej -chudziak,xps,folia,zbrojenie,beton.Jak dobrze zrozumiałem.Folia pod miała by zabezpieczyć od gruntu styro.XPS niby tego nie wymaga,ale kto tam wie co z nim za 50lat będzie.Ludzie kupują 50letnie chałupy,robią remont i mieszkają następne 50lat.Tego co pod płytą wyremontować się nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej dać chudziaka.Nic nie wpierdzieli xps-a.Jaki to był dokładnie chudziak,tak zaprojektował ktoś,czy sobie zażyczyłeś ? Skoro chudziak był,też bym folii nie dał.A folia na styro,po to by beton się nie wlał.Ok.ALe jak wilgoć wlezie to już nie wylezie,tak to chyba tłumaczono.A co wiecie o pycie izodom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...