Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ vega1 ma już doświadczenie w wykonaniu takiej płyty, to można spodziewać się, że wykona to sprawnie i fachowo.

 

swoja drogą chętnie zobaczyłbym jego płytę i jakąś fotorelację z jej wykonania

vega1 trochę zaniedbał swój dziennik ;) a szkoda - bo fajny domek się szykuje

 

Na Podkarpaciu powoli rodzi się silna ekipa do domów energooszczędnych : piczman, vega1, Jasiek72 ;).

 

Jasiek72 - to już Lubelszczyzna, co nie zmienia faktu że ta część kraju prężnie działa

 

Konrad

 

/Podkarpacie/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób płyty, zostawiaj dla mnie przepusty pod GGWC , jasiek dorzuci trochę sterowników i swoje pozytywnie zakręcone pomysły i machina w ruch ;)
kto wie. Może bardziej niż pół-żartem a pół-serio, można by stworzyć jakąś forumową tzw. silną grupę :)

Jak jest z wykonawcami każdy wie. Nie jest łatwo (mowa o tych dobrych), a jak są to raczej nie tanio. Ja jestem chętny do pomocy/współpracy. Jak do tej pory nie wychylałem "roboczego" nosa za Podkarpacie (no chyba że wliczyć pracę za granicą), ale można zawsze spróbować :)

Oczywiście nie za darmo, wykonanie płyty to nie jest praca na 2 dni. Ale jak słyszę ceny które tu są wypisywane, to jest to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy w dużej mierze wołają tyle ponieważ wszystko logistycznie muszą zgrać - umowy są takie że przyjeżdżają i robią , klient płaci i wymaga - ma być gotowe

 

robisz płytę na 2 końcu kraju i teraz zgraj wszystko ? by mieć koparkę na miejscu do dyspozycji ...

jeśli nie jest twoja ... może się zdarzyć że zapłacisz za jej wynajęcie jak za zboże

 

ale gdy inwestor będzie świadomy wszystkiego ... może być OK

samo wykonanie płyty wymaga w dużej mierze wiedzy i czasu

 

na Podkarpaciu jest 1 zasadniczy problem - nie ma firm z doświadczeniem - dlatego vega1 czy ja decydowaliśmy się na robienie płyty we własnym zakresie i potwierdzam u mnie też zeszło ok 3 tyg - bez zaangażowania ciężkiego sprzętu - ja akurat nie chciałem - bo miałem czas - no i pod płytą rury do GGWC - nie chciałem by koparka w jakimkolwiek stopniu je uszkodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym pomysłem jest, aby zrobić płytę i pod nią dać np. 10 cm styro XPS, a następnie dać np. 15 cm styropianu pod wylewkę z rurkami wodnego ogrzewania?

Wiem, że kombinuję, ale próbuje ciąć koszty. 20 cm XPS pod płytę, to strasznie droga impreza, a i tak raczej trzeba robić rurki w osobnej wylewce. Dodatkowo pierwszy rząd ściany, które mają być z silikatów dać z Porothermu zasypanego perlitem. Czy to dobry pomysł, czy przekombinowałam? Nie policzyłam tego wszystkiego, ale wydaje się na pierwszy rzut oka, że będzie sporo taniej, choć czy równie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym pomysłem jest, aby zrobić płytę i pod nią dać np. 10 cm styro XPS, a następnie dać np. 15 cm styropianu pod wylewkę z rurkami wodnego ogrzewania?

Wiem, że kombinuję, ale próbuje ciąć koszty. 20 cm XPS pod płytę, to strasznie droga impreza, a i tak raczej trzeba robić rurki w osobnej wylewce. Dodatkowo pierwszy rząd ściany, które mają być z silikatów dać z Porothermu zasypanego perlitem. Czy to dobry pomysł, czy przekombinowałam? Nie policzyłam tego wszystkiego, ale wydaje się na pierwszy rzut oka, że będzie sporo taniej, choć czy równie dobrze?

 

Ja dałem 15cm XPS pod płytę, i (choć pierwotnie nie planowałem) pod wylewkę z podłogówką pewnie dam 8-10 cm EPS. Myślę że to dobre rozwiązanie (będzie kocioł gazowy). Sporo osób chyba podobnie robiło (w sensie 2 warstwy izolacji, Adamus, Miloszenko, Jeti, ale mniej jak to moje 15cm raczej nie).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K

Z tego co zauważyłem, wiekszość inwestorów organizuje sobie czas tak żeby na czas budowy płyty mieć urlop. Jakby nie patrzeć jest to podstawa dla całej reszty więc nie może być niedociągnięć. Sam mam w planach zorganizować sobie czas tak,żeby być i aktywnie uczestniczyć w budowie. Twój dziennik...to takie małe ABC-inwestora. Pozdrawiam

 

vega1

daj jakieś namiary na siebie i może jakiś link do Twojej płyty o ile masz DB.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad wykonaniem wodnej podłogówki mocowanej na górnej warstwie zbrojenia. Czekam na opinie i porady. Wiem,że potrzeba solidnego wykonawcy ale gra warta świeczki. Zobaczymy, jeszcze trochę czasu mam. Narazie czekam na PnB i projekt płyty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie postarzajcie Jaśka, 72 to ma Arturo :D

:)

20 cm XPS pod płytę, to strasznie droga impreza, a i tak raczej trzeba robić rurki w osobnej wylewce.

Zależy od Twojego samopoczucia...ja mam EPS200 i wg mnie jest ok :)

Powiem więcej,jest firma,która daje EPS100 i nie widzi w tym nic złego ;)

To jest EPS150,trochę się ktoś zapędził na aukcji porównując do go XPS-a ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vega1

daj jakieś namiary na siebie i może jakiś link do Twojej płyty o ile masz DB.

http://forum.muratordom.pl/blog.php?105256-vega1

dałbym więcej zdjęć ale coś mi nie chce dodać. Tu jest jakiś limit?

 

u mnie są rurki na dolnej siatce zbrojenia. Czyli nad rurkami jest około 20cm betonu. Podwiązywanie rurek do górnej siatki zbr. graniczy z masochizmem (choć oczywiście jest wykonalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to łobuzy. Oszukują. Muszę się podszkolić w temacie tego styropianu.

 

Tak mnie kusi ta płyta fundamentowa, ale cały czas się zastanawiam nad tym, jakie realne korzyści będą jeśli się na nią zdecyduję. W sumie nic mnie do tego nie zmusza (myślę tu o rodzaju gruntu). Czy faktycznie to będzie tańsze lub przynajmniej równe co do kosztów rozwiązanie? Wiem, że na pewno będzie cieplejsze. Czy możecie mi podpowiedzieć, jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana płyta fundamentowa (chodzi o warstwy)? Naczytałam się już trochę o niej, ale różne źródła różne podają dane. Mój projekt zakłada zwykły fundament, więc musiałabym zlecić zaprojektowanie takiej płyty - do kogo najlepiej się z tym zwrócić. Mój architekt chyba nie jest entuzjastycznie do tego pomysłu nastawiony i chyba bym mu nie zaufała w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są rurki na dolnej siatce zbrojenia. Czyli nad rurkami jest około 20cm betonu. Podwiązywanie rurek do górnej siatki zbr. graniczy z masochizmem (choć oczywiście jest wykonalne).

 

No ja myślałem o położeniu rurek na górne zbrojenie, nie wyobrażam sobie podwiązywać od spodu. Zastanawiam się jak to się ma do prowadzenia późniejszych robót, tzn. czy np. kładąc rurki na zbrojenie nie ulegną one uszkodzeniu w czasie zalewania betonem? wkoncu po czymś trzeba chodzić i nie sądzę żeby wykonawcy zwracali szczególnie uwagę żeby po rurkach nie chodzić...?

Ułożenie rurek w późniejszym etapie = trudności z mocowaniem do podłoża, nie uwzględniając mocowań systemowych

Ułożenie rurek w późniejszym etapie = wszelkie instalacje można poprowadzić w wylewce, co za tym idzie szybsze i mniej skomplikowane wykonanie samej płyty

Ps. vega1 jak u Ciebie wygląda sprawa bezwładności, zmieniłbyś coś gdybyś budował jeszcze raz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to łobuzy. Oszukują. Muszę się podszkolić w temacie tego styropianu.

 

Tak mnie kusi ta płyta fundamentowa, ale cały czas się zastanawiam nad tym, jakie realne korzyści będą jeśli się na nią zdecyduję. W sumie nic mnie do tego nie zmusza (myślę tu o rodzaju gruntu). Czy faktycznie to będzie tańsze lub przynajmniej równe co do kosztów rozwiązanie? Wiem, że na pewno będzie cieplejsze. Czy możecie mi podpowiedzieć, jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana płyta fundamentowa (chodzi o warstwy)? Naczytałam się już trochę o niej, ale różne źródła różne podają dane. Mój projekt zakłada zwykły fundament, więc musiałabym zlecić zaprojektowanie takiej płyty - do kogo najlepiej się z tym zwrócić. Mój architekt chyba nie jest entuzjastycznie do tego pomysłu nastawiony i chyba bym mu nie zaufała w tym temacie.

Generalnie u mnie wygląda to tak. Cały projekt taki jak pierwotnie był, czyli posadowiony na fundamentach pofrunął do urzędu. Już z PnB gdy zaczynasz budowę masz gotowy projekt płyty fundamentowej zatwierdza ci go kierownik budowy i ekipa stawia dom na płycie. Jak mi mój architekt powiedział, nikt nie będzie Ci pod dom zaglądał. Więc jak kierownik wyrazi zgodę to stawiasz...mój nie robi problemów. Szukam wykonawcy, może coś z chłopakami z forum wymyślimy. Jeszcze czas na decyzje będzie...:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem o położeniu rurek na górne zbrojenie, nie wyobrażam sobie podwiązywać od spodu. Zastanawiam się jak to się ma do prowadzenia późniejszych robót, tzn. czy np. kładąc rurki na zbrojenie nie ulegną one uszkodzeniu w czasie zalewania betonem? wkoncu po czymś trzeba chodzić i nie sądzę żeby wykonawcy zwracali szczególnie uwagę żeby po rurkach nie chodzić...?

nie bardzo widzę rurki na siatce. One mają swoją grubość, być może trzeba by nadłożyć więcej otuliny betonu na górę a to znowu koszty. Lepiej podwiązać pod górną siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...