Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przy podłogówce deska na podłodze nie jest najlepszym rozwiązaniem - ma dość duży opór w porównaniu do innych materiałów , najlepiej radzi sobie z oddawaniem ciepła kamień, płytka itp , później bodajże panel , drzewo jest na szarym końcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy podłogówce deska na podłodze nie jest najlepszym rozwiązaniem - ma dość duży opór w porównaniu do innych materiałów , najlepiej radzi sobie z oddawaniem ciepła kamień, płytka itp , później bodajże panel , drzewo jest na szarym końcu

 

Że nie najlepszym to wiem, ale stosowanym z powodzeniem, trzeba tylko to uwzględnić w projekcie (ogrzewania). Fachowcy tematu drewnanych podłóg się wypowiedzieli, nie mam pewności tylko jak to zadziała na płycie (a nie wylewce 7cm)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeglądnąłem dzienniki budowy na Blogu i co widzę

 

płyta

ale jaka płyta ...

 

"W grudniu, w ciągu w 2 tygodni zrobiliśmy wykop pod bliźniaka, podsypkę, kształtki boczne płyty z XPSu + 20cm XPSa pod płytę. Następnie podejścia wod-kan, odkurzacz centr., zasilanie kominka, główny przewód elektr. i podłogówkę - wszystko to zatopione w płycie i na koniec zalane betonem. Płyta gotowa."

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92161&d=1325196384

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92159&d=1325196383

 

czy ktoś tu coś pisał o tym że nie dałby ogrzewania na górne zbrojenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K

Jesteś wielki:-) właśnie o czymś takim myślałem ale czy to uda się zrobić samemu... i będzie działało:-|) ?? Jasne,że tak. Powoli chyba zacznę zbierać chętnych a na koniec dostaniemy nagrodę od muratora... Co ważne przy tego typu zadaniu, to przygotować się b. dobrze przed wbiciem pierwszej łopaty. Chodzi o materiały i projekty a potem samo pójdzie. No cóż, z natury jestem optymistą więc inaczej myśleć nie mogę.

Ok. co potrzebuję.

- projekt podłogówki, z uwzględnieniem niskotemperaturowego zasilania z wykorzystaniem taniej taryfy (czyt. pompa ciepła)

- projekt instalacji centralnego odkurzacza,

- projekt płyty (w trakcie rysowania)

- ręce do pracy, doświadczeni "płyciarze" np z forum muratora

Mówię wam panowie to się musi udać:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U siebie będę robił płytę fundamentową i zastanawiam się kto decyduje o grubości styropianu pod beton. O ile ilość stali czy rodzaj betonu i jego grubość na pewno leży po stronie konstruktora o tyle sam styropian nie ma chyba znaczenia w odniesieniu do trwałości płyty.

Z tego co wyczytałem niektórzy mają 10cm inni 15 a jeszcze inni 30. A wiadomo, że tani to on nie jest.

Pytanie brzmi czy mogę sam dobrać sobie grubość styropianu?

Jeżeli tak to jak mogę wyliczyć opłacalność, tzn. kiedy zwiększenie grubości będzie przerostem formy nad treścią - czyli zyski nie będą adekwatne do wydatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U siebie będę robił płytę fundamentową i zastanawiam się kto decyduje o grubości styropianu pod beton. O ile ilość stali czy rodzaj betonu i jego grubość na pewno leży po stronie konstruktora o tyle sam styropian nie ma chyba znaczenia w odniesieniu do trwałości płyty.

Z tego co wyczytałem niektórzy mają 10cm inni 15 a jeszcze inni 30. A wiadomo, że tani to on nie jest.

Pytanie brzmi czy mogę sam dobrać sobie grubość styropianu?

Jeżeli tak to jak mogę wyliczyć opłacalność, tzn. kiedy zwiększenie grubości będzie przerostem formy nad treścią - czyli zyski nie będą adekwatne do wydatków?

 

Ja bym na dzien dzisiejszy dal 10 cm XPSa. Wszystko zalezy czy budujesz energooszczedny, pasywny, czy byle jaki :) Mozesz sobie w ozc policzyc albo w kalkulatorze KBABa grubosc dla zalozonego parametru izloacyjnosci przegrody.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gall86, do granic rozsądku, a nawet lekko ponad (do 30cm) możesz zadecydować sam. Zależy czy psychologicznie zniesiesz EPSa czy dasz XPSa, i czym grzejesz, jakkolwiek więcej jak 30/20cm EPS/XPS trudno sensownie uzasadnić. Najlepiej znajdź mistrza od OZC (asolt?) lub zrób sam i porachuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wytrzymałość EPS ? z tego co wiem sporo ludzi na nim stawia :)

 

PS.

miloszenko: masz 30, a dałbyś 10?

 

Dokladnie tak. Mialem w projekcie 20, ale na skladzie mieli 3x10 cm w cenie 20 to wzialem :) tylko w ziemi to sie nie kalkuluje, tu sa lagodniejsze i stabilniejsze warunki niz np. dla scian czy dachu, wszystko do wyliczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapowiada się że dołączę do grona osób które budują na płycie fundamentowe. Projekt jest w toku a ja postanowiłem podliczyć koszty wybudowania płyty. I mam pytanie: jaką polecacie grubość styropianu pod płytę oraz jaki rodzaj xps czy eps? W związku z tym że xps jest drogi zastanawiałem się nad eps 200 o grubości 20 cm (dwie warstwy po 10 cm) oraz na bok eps 100 o grubości 20 cm.

Płyta ma 170 mkw.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...