Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na priva też prosiłem cię o fotki

I jeszcze jedna informacja dotycząca styropianu:

 

"na opakowaniu jako "data produkcji" oznacza datę cięcia bloków styropianowych i ich pakowania. Bloki styropianu poddawane cięciu są już odpowiednio wysezonowane."

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, czy jest w ogóle opcja zainstalowania grzejników kanałowych przy płycie (czyt. zagłębienia w kilku miejscach)? W salonie będzie drewno, więc podłogówka odpada i mało miejsca na kaloryfery z uwagi na duże przeszklenia...

 

Cały czas się jeszcze waham między płytą a tradycyjnym. Za tym pierwszym przemawia fakt że w jednym rogu budynku na głębokości 2,5m jest ok metr gliny, więc trzeba pewnie by było wymienić grunt żeby uniknąć nierównomiernego osiadania.. Geotechnicy napisali sprytnie: "można posadowić projektowany budynek ale istnieje ryzyko że z jednej strony będzie bardziej osiadał".. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest w ogóle opcja zainstalowania grzejników kanałowych przy płycie (czyt. zagłębienia w kilku miejscach)? W salonie będzie drewno, więc podłogówka odpada...

 

Dlaczego, myślę że jeśli deski do 15mm to powinno być do zrobienia. Przyjmuję że będziesz mieć choć przyzwoite ocieplenie od gruntu. (do popytania/poczytania w innych tematach, ja w każdym razie mimo początkowych obaw tak zamierzam zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest w ogóle opcja zainstalowania grzejników kanałowych przy płycie (czyt. zagłębienia w kilku miejscach)? W salonie będzie drewno, więc podłogówka odpada i mało miejsca na kaloryfery z uwagi na duże przeszklenia...

 

A kto powiedział,że drewno odpada?? Zależy jeszcze jakie drewno i przede wszystkim jaka grubość. Ja robię płytę i planuję na całości podłogówkę a czy nad nią będzie kamień czy drewno...okaże się w praniu. Twój wybór, kanałów raczej nie zmieścisz, no chyba że zrobisz solidną wylewkę na płycie ale czy warto...sam sobie odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozmawiałem ze znajoma która prowadzi salon z parkietami i schodami

 

zapytała co będziemy mieć na podłodze - mówię że płytki - a ta od razu odpowiedziała no tak przy podłogówce to jedyny sensowny wybór

 

jeśli osoba z branży tak mówi - ja nie mam więcej pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że płytki lepiej przewodzą ciepło ale nie jest powiedziane że deski są absolutnie zabronione.

Witam, sam mam dylematy z płyta i podłogówką zatopioną w niej. Na podłogę chciałbym położyć parkiet i mam pewne wątpliwości co do zachowania podczas sezonu grzewczego. Może ktoś podzielić swoimi doświadczeniami jak taki zestaw się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam mam dylematy z płyta i podłogówką zatopioną w niej. Na podłogę chciałbym położyć parkiet i mam pewne wątpliwości co do zachowania podczas sezonu grzewczego. Może ktoś podzielić swoimi doświadczeniami jak taki zestaw się sprawdza?

 

Niech ktoś to dobrze policzy, zaprojektuje (byle nie znajoma Konrada ze sklepu ze schodami :) PS. jakim cudem RK nie masz domu z puroterma+5cm styro jak tak ufasz fahofcom?). Mądrzy się tysiąc razy wypowiadali, google i "site:forum.muratordom.pl podłogówka drewno deski" czy jakoś tak. Albo machnąć ręką i zrobić jak wieść gminna niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę się chyba pospieszyłem z tym wnioskiem - to jeszcze echo komentarzy sprzed 6 lat kiedy wykańczałem mieszkanie.. Trochę poczytałem i widzę że przy dobrym doborze drewna i najlepiej parkiecie gotowym, podłogówka zupełnie nie przeszkadza..

W takim razie pewnie wybiorę to co będzie całościowo tańsze - płyta + podłogówka na całym parterze lub fundament z wymianą gruntu + grzejniki i częściowa podłogówka.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam zrobiłem sobie płytę, znalazłem projektanta (polecam go) który za niewielkie pieniądze zrobił mi projekt płyty przy czym bardzo dokładanie ją policzył, zoptymalizował ilość zbrojenia oraz grubość płyty. Koszt płyty wyniósł mnie niecałe 27tyszł . płytę robiłem sam w porównaniu z fundamentem 20 tys złoty do przodu.Mój projektant wyliczył że potrzebuje 1,9 T stali. W domu mieszkam od roku. Jestem zadowolony. Polecam takie rozwiązanie według mnie płyta to oszczędność około 35-45 % w porównaniu z tradycyjnym fundamentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez ostatnie 47 stron - zostało jszcze 100 :cool: - czytam od końca.. i mam pytanie czy taki układ ma sens:

 

10cm XPS, 10 EPS, płyta, 2 cm styropianu, podłogówka, wylewka przy założeniu ze będe grzał gazem + kondensat ?

przy prądzie to całe ocieplenie pod płyte ale przy gazie to zdania są podzielone - ktos robi 10cm pod i 10cm na płycie inny tak jak ja planuje itp

 

Jakie rozwiązanie będzie optymalne ?? Wiem ze pojęcie "optymalne" będzie dla każdego znaczyło co innego ale poprosze o jakies podpowiedzi.

 

btw to mój post nr 1 wiec witam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Uważam , że bez względu na system ogrzewania optymalnym układ warstw izolacyjnych /termoizolacyjnych / to

od 100-120 mm pod płytą / w zależności od technologii budowy obiektu XPS/EPS - budownictwo szkieletowe lub w przypadku technologii murowanej XPS / oraz od 100-120 mm EPS 100 dach podłoga lub pełny EPS 100 to optymalne rozwiązanie .

 

Posiadam wykonana płytę na " gotowo " i żałuje

 

W tym roku przy tem -15 stopni płyta była wychładzana / odczuwalna tem /w miejscach osadzenia drzwi balkonowych oraz drzwi wejściowych

 

Zastosowanie dodtkowych warstw izolacyjnych eliminuję ten problem - straty ciepła

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz - przy ogrzewaniu czystym prądem (kable grzewcze) nie ma mowy o kładzeniu styropianu na płytę , również przy podłogówce wodnej z piecem elektrycznym bez bufora takie rozwiązanie nie przejdzie ... we wszystkich innych (chyba) przypadkach kładłbym styropian na płytę ... ale to trzeba rozważać indywidualnie - nie można generalizować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...