Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli rozmawiałeś z brinkmanem to on ci projekt zrobi w cenie płyty. Z tym że on też preferuje jeszcze styropian pod wylewkę ale z innych względów ( aby było ciszej). Ale jeśli zależy ci na dobrym akumulatorze z płyty to nie koniecznie musisz go dać.

 

WITAM

 

Pan Brinkmanem projektuje płyty w oparciu o higrobeton / zbrojenie rozproszone/

Należy zdać sobie sprawę , że w tym przypadku p.Brinkmanem opira się wyłacznie na zaleceniach producenta zbrojenia rozproszego.

 

NA TĄ CHILĘ NIE ZADNEJ NORMY CZY PN, UE, DIN , / w całej europie / która służy do projektowania - JESLI JESTEM W BŁEDZIE TO PROSZĘ O PODANIE NR NORMY

 

OSOBISCIE UWAŻAM , ŻE CO TEJ TECHNOLOGII LEPIEJ POCZEKAĆ JESZCZE KILKA LAT, sami Niemcy na tą chwilę nie wprowadzili żadnej nory DIN , ale Pan Brinkmanem tweirdzi , że technologia oparta jest na normach DIN

 

Leszek

 

krytyka konkurencji to kwestia etyki, ten Pan nie zna tego słowa, ogólnie rzecz biorąc jesteś Pan mendą, zajrzyj Pan do encyklopedii, nie jest to obraźliwe w kategorii prawa, ale jakże menda jest dokuczliwa,wie ten kto ją złapał albo obcował z osobnikiem zwanym mendą,daj sobie spokój człowieku,bo to jest na poziomie rynsztoka,rób swoje innym daj spokój,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WITAM

 

CZY KTOŚ MAM NAMIAR NA TERENIE WOJ. ŚLĄSKIEGO LUB MAŁOPOLSKIEGO NA BIURO KONSTRUKCYJNO-PROJEKTOWE KTÓRE PROJEKTUJĄ PŁYTY FUNDAMENTOWE Z ZASTOSOWANIEM ZBROJENIA ROZPROSZONEGO

 

OSOBIŚCIE ZWRÓCIŁEM SIĘ Z ZAPYTANIEM DO KILKU KONSTRUKTORÓW JEDNAK ŻADEN Z NICH NIE PODJĄŁ SIĘ TEMATU

 

PROSZĘ O POMOC I KONTAKTY

 

JESTEM STUDENTEM V ROKU POLITECHNKI KRAKOWSKIEJ POSZUKUJĘ NORM, WYTYCZNYCH DOTYCZĄCYCH ZASTOSOWANIA ZBROJENIA ROZPOROSZENOEGO

 

CZY KTOŚ POSIADA NA FORUM INF. TEGO ZAGADNIENIA MÓJ EMIAL [email protected]

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 

KRZYSZTOF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówią że przez brak czapli i przemoczone buty człowiekowi zawsze najzimniej .... coraz częściej myślę nie tyle nad lambdą a nad szczelnością .... tu trzeba koszukiwać się skuteczności rozwiązania

 

Tak mówią bo nie chodzili w mokrym swetrze po mrozie ;)

 

Szczelność święta prawda - niedoceniana chyba, tylko ciężko to kupić w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam , że przy wymianie gruntu na pospółke/żwir (w moim przypadku metr ponad) które same robią za izolator oraz dodatnie temp pod płytą 20 cm 0,33 -0,31 to optymalna grubość. Wiecej się poprostu nie opłaca. I tak własnie zrobiłem. Mimo że na stop 50 cm wełny i na ściany 25 styro 0,32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wstępny projekt płyty od konstruktora i trochę przeraża mnie ilość gruntu do wymiany :/

powierzchnia wykopu 185m2, głębokość 0,8metra, ok. 260T pospółki :/

 

ile obecnie wynosi dobra cena za pospółkę, piach i wywóz ziemi z działki?

ile waszym zdaniem wynosi rozsądna cena robocizny za płytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z badań wyszło, że mam gliny pylaste a pod nią pyły, wody nie stwierdzono

chyba chodzi o grunt wysadzinowy, ale sie nie znam a jeszcze konstruktorem nie rozmawialem

 

zastanawiam sie, czy nie podniesc poziomu zero tak aby ziemi nie wywozic z dzialki, nie wygladaloby to zle (nie lubię domów na górkach) bo teren jest pofaldowany i sasiad ma dom chyba z 0,5-1metra wyzej niz ja, wiec tylko bym sie zblizyl zerem do niego

 

jedyny minus to, że miałbym większy skos na podjeździe do domu

Edytowane przez skrabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wstępny projekt płyty od konstruktora i trochę przeraża mnie ilość gruntu do wymiany :/

powierzchnia wykopu 185m2, głębokość 0,8metra, ok. 260T pospółki :/

 

ile obecnie wynosi dobra cena za pospółkę, piach i wywóz ziemi z działki?

ile waszym zdaniem wynosi rozsądna cena robocizny za płytę?

 

Nie bałbym się aż tak tych ilości :) u mnie było ponad 280 m2 wybierane na 1,1m poniżej poziomu terenu, a wymianie podlegało 0,5m. Upchnąłem tam około 250T piachu. prawdą jest że piach na pewno jest tańszy niż pospółka (ja wynegocjowałem 130zł/za wywrotkę około 8-9m3). Ale taki urok płyty. Rozmawiałem wczoraj z sąsiadem który zalewał tradycyjne fundamenty u brata w podobnym okresie co ja robiłem płytę - do dziś ma zasypaną dopiero połowę wnętrza piachem a już wwiózł do domu 300m3 piachu czyli jakieś 540 ton bo ze względu na nachylenie i wysoki poziom wód musiał fundamenty robić ponad 2 metrowe!!

Moja płyta ma ok. 200 m2 i jest mocno zróżnicowana pod wzgl. kształtu i wyprowadzonych miałem z płyty mnóstwo starterów na narożniki, okna i ściany ale to ze względu na wymogi przyjętej technologii stawiania ścian.

 

Rozsądną cenę za robociznę można łatwo policzyć:

wykop - 8 godzin koparką

rozprowadzanie i równanie piachu koparką - 11 godzin (u mnie dodatkowo rozwoził i równał humus)

zagęszczanie - 11 godzin x 3 osoby

 

kanalizacja - 6 godzin x 1 osoba

szalunki do chudziaka - 8 godzin x 3 osoby

wylewanie chudziaka - 2 godziny x 4 osoby

rozkładanie folii - 30 minut x 2 osoby

układanie izolacji - (u mnie kształtki Izodom i skomplikowane docinki skomplikowanych kształtów z "wyprodukowaniem" zamków aby zlikwidować mostki termiczne) - 3 doby po 8 godzin w 4 osoby czyli 96rbh

instalacja odkurzacza centralnego - 5 godzin x 2 osoby

rozkładanie folii - 30 minut x 2 osoby

Cięcie i gięcie stali na zbrojenie - 8 godzin x 2 osoby

Kręcenie zbrojenia - 4 doby po 8 godzin w 4 osoby czyli 96 rbh

Zalewanie płyty - 3 godziny x 4 osoby

Drenaż wokół płyty - 8 godzin x 2 osoby

Odprowadzenie deszczówki 8 godzin x 3 osoby

Łącznie 310 rbh pracowników fizycznych i 19rbh koparki

 

Wystarczy wstawić stawki godzinowe dla koparki bo różnie bywa w różnych regionach i stawki godzinowe dla pracowników. Potem dodaj 10% na dodatkowe nieprzewidziane sprawy i to będą w miarę rzeczywiste koszty. Firmy na podkarpaciu wołają 7-8 tys za samo wykonanie zbrojenia i zalanie betonem przy powierzchni płyty około 240m2.

Na pewno warto zrobić to samodzielnie jeśli dysponujesz czasem i masz nieco smykałki do takich prac. Oszczędności są ogromne a i dopilnujesz wszystkiego lepiej niż najlepsza ekipa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam niestety nie mam na to czasu :/ i pewnie żona by mnie zabiła bo jej ojciec dużo robił przy budowie swojego domu i ma złe doświadczenia

 

najbardziej obawiam się porządnego zagęszczenia przez ekipę, nie za bardzo jest jak sprawdzić dolne warstwy a stać przy tym też przez cały czas nie będe

 

dzięki za podliczenie robocizny, mam jakąś bazę do kalkulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...