Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akurat u mnie pionu nie będzie bo wszystko na parterze. Wanna i prysznic będą miały osobne rurki każda po 50 i będą się spotykały przy kibelku. Tylko umywalka będzie dopięta albo do wanny albo do prysznica to się jeszcze okaże.

No i do kuchni 50 do zlewozmywaka/ może tez zmywarki.

 

Podobno większy przekrój czasem potrafi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego podłączenie do kuchni mam mieć robione dopiero w wylewce fi 50, a nie pod płytą, bo pod płyta trzeba było by dać 110 (bo takie są najmniejsze pomarańczowe).

Nie wiem czy tak jest faktycznie proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dają pod płytą tylko główną rurę (chyba 160-pomarańczowa) a pozostałe szare chyba 50-tki (do kuchni, w łazience do wanny, natrysku, zlewu,) będą już w warstwach wylewkowych.

Nie chcę krakać ale w razie W będziesz miał kłopot - nawet za bardzo nie da się ich przepchnąć w razie czego. Wszystko co pod płytą powinieneś dać ze 110 czerwonej. Na wystającą końcówkę z płyty zakładasz redukcję na 50 i masz z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. ale pod płytą mam tylko bodajże 160 czerwoną. A te szare 50-tki to nie pod płyta tylko w styropianie pod wylewką będą... no i najdłuższy odcinek to jakieś 3,5 m do kuchni. A w łazience to takie już krótkie metr może 1,5 metra.

edit

mała poprawka 160 czerwona to wychodzi z budynku na zewnątrz, a do kibelka leci 110 czerwona jak tak teraz patrzę na fotkę.

Edytowane przez MasterCheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. ale pod płytą mam tylko bodajże 160 czerwoną. A te szare 50-tki to nie pod płyta tylko w styropianie pod wylewką będą... no i najdłuższy odcinek to jakieś 3,5 m do kuchni. A w łazience to takie już krótkie metr może 1,5 metra.

edit

mała poprawka 160 czerwona to wychodzi z budynku na zewnątrz, a do kibelka leci 110 czerwona jak tak teraz patrzę na fotkę.

 

no to masz po bandzie - 3,5 m - rurka 50 tka - spadek żaden,troche nie przemyslane,biorąc pod uwagę tłuszcze z kuchni,które sie osadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki wg ciebie powinien być spadek? procentowo.

Wg mojej wiedzy ok 2%. i zarówno za mały jak i za duży to jest błąd. jak za mały to wiadomo nie popłynie. A jak za duży to grube przylega się do dna rury a cienkie leci po wierzchu i tego grubego nie rusza.

Przy spadku 2% na 3,5 metra wystarczy 7cm. Styropianu będzie 10-12 cm więc dlaczego ma być źle ?

tego jeszcze wylewki oko 6-7 cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki wg ciebie powinien być spadek? procentowo.

Wg mojej wiedzy ok 2%. i zarówno za mały jak i za duży to jest błąd. jak za mały to wiadomo nie popłynie. A jak za duży to grube przylega się do dna rury a cienkie leci po wierzchu i tego grubego nie rusza.

Przy spadku 2% na 3,5 metra wystarczy 7cm. Styropianu będzie 10-12 cm więc dlaczego ma być źle ?

tego jeszcze wylewki oko 6-7 cm..

spadek powinien się mieścić między 2% a 7 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam o piasek.

Wiadomo,że nie płukany, tylko kopany, ale czy koniecznie musi to być 1.gatunek ?

 

Oglądałem dziś piasek 2.gatunku z pobliskiej kopialni w Gardawicach i zdarza sie w nim trochę żwiru, co nie przeszkadza i od czasu do czasu grudka gliny.

Kolor ciemnożółty.

Czy warto dopłacać do 1.garunku ?

 

Oczywiście, jeślii szef ekipy nie będzie go chciał, to nie muszę go brać, tyle, że 5 dych za dowiezienie będę musiał zapłacic, no i zanim przejedzie lepszy, to miną kolejne 2h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam o piasek.

Wiadomo,że nie płukany, tylko kopany, ale czy koniecznie musi to być 1.gatunek ?

 

Oglądałem dziś piasek 2.gatunku z pobliskiej kopialni w Gardawicach i zdarza sie w nim trochę żwiru, co nie przeszkadza i od czasu do czasu grudka gliny.

Kolor ciemnożółty.

Czy warto dopłacać do 1.garunku ?

 

Oczywiście, jeślii szef ekipy nie będzie go chciał, to nie muszę go brać, tyle, że 5 dych za dowiezienie będę musiał zapłacic, no i zanim przejedzie lepszy, to miną kolejne 2h...

 

gardawice mają glinę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym (miałem w dobrej cenie), a projekcie po prostu piasek. Szczęście w nieszczęściu, że nie przywieźli mi jeszcze pod całość, będę musiał przechować i wykorzystać na tynki i wylewki (ale i tak sporo zostanie pewnie :( ). Badanie stopnia zagęszczenia i tak będzie, więc tragedii by nie było poza wyrzuconymi pieniędzmi. Co jeszcze powinienem wiedzieć o piasku pod płytą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robiła ekipa od płyty, Czyli my sami :D

 

Rury "czerwone" (kan. zewnętrzna).

 

No ok, ale skoro najmniejsza średnica "czerwonych" to 110mm to jak robiłeś podejścia pod pojedyncze punkty (np wanne?)

Masz cały styropian pod płytą, czy częściowo też nad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...