Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wanna na piętrze :) Redukcje ze 110 już ponad. Ja mam dodatkową wylewką ze styro to i może łatwiej.

 

Też się na 10cm styro nad płytą jednak przekonałem, choć szef kręci głową, że połączenie płyta-ściana wypada równo na poziomie gruntu wówczas.

Redukcja ponad płytą, czy już nad pierwszą warstwą styropianu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrzucę to jeszcze w wątek o instalacjach, ale jak kto czuje się ma siłach może tu zweryfikować. Jutro spotykam się z instalatorem, więc chcę mu taką propozycję pokazać, a nei chciałbym, aby umarł ze śmiechu :)

 

http://w680.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8qasrcgZ1Ut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę to jeszcze w wątek o instalacjach, ale jak kto czuje się ma siłach może tu zweryfikować. Jutro spotykam się z instalatorem, więc chcę mu taką propozycję pokazać, a nei chciałbym, aby umarł ze śmiechu :)

 

http://w680.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8qasrcgZ1Ut

 

Planujesz rekuperator? Pewnie przydałby się też odpływ na skropliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę to jeszcze w wątek o instalacjach, ale jak kto czuje się ma siłach może tu zweryfikować. Jutro spotykam się z instalatorem, więc chcę mu taką propozycję pokazać, a nei chciałbym, aby umarł ze śmiechu :)

http://w680.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8qasrcgZ1Ut

 

Raczej nie umrze. Wygląda spoko.

 

Tę redukcję 110/50 czy 110/75 możesz dać chyba u góry pionu "podpłytowego", jakby w warstwie betonu płyty. To raczej bezpieczne.

Ale myślę im wyżej tym lepiej (bez przesady, ponad podłogą docelową to już lux, można cokolwiek szperać czy "kamerować" ;) ) no ale np. pod prysznic bez brodzika musi być niżej.

 

PS. Ja nie pro.

 

 

już nie ma takiego betonu :p C20/25 jak już :)

 

Ale był. Może to stara płyta ;)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Nie chcę korzystać z firm specjalizujących się w płytach, bo jakoś drogo wychodzi, więc będziemy wg projektu naszego architekta robić. Jedna rzecz mnie jednak troche niepokoi, mamy humus i potem iły pylaste, projekt zakłada tylko ściągnięcie humusu i już dalej chudy beton. A we wszystkich wycenach gotowców pojawia się piasek pod spodem. Architekt twierdzi, ze przy tej glebie nie jest potrzebny, ważna tylko izolacja przed wilgocią w trakcie prac i oczywiście przemarzaniem. I ze nie ma żadnej potrzeby układać piasku pod spód. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) projekt zakłada tylko ściągnięcie humusu i już dalej chudy beton. A we wszystkich wycenach gotowców pojawia się piasek pod spodem. (...)

 

Czyli ściągasz 30cm humusu, dajesz 10cm chudziaka, 20 styro i 20 płyta. Wychodzisz wtedy poziomem zero na wysokości 20cm nad ziemią. Czy na pewno tak planujesz?!

Czy sam piasek jest potrzebny tego Ci nie powiem, bo się nie znam. Ja mam gliny pylaste i zgodnie z projektem będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewno poziom 0 wyjdzie Ci bardzo nisko - dużo za nisko. Na jakiej wysokości chcesz mieć taras? Wejście do domu beż żadnego schodka? Nie chcesz cokołu zabezpieczającego przed zachlapaniem elewacji? Zwróć na to uwagę.

 

no pewno ,bo schody musza być, no i koniecznie kolumny,bo dom bez kolumn to d...,no i jeszcze lwy przed wejsciem,co ma kurde chlapać elewację,gnojówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Nie chcę korzystać z firm specjalizujących się w płytach, bo jakoś drogo wychodzi, więc będziemy wg projektu naszego architekta robić. Jedna rzecz mnie jednak troche niepokoi, mamy humus i potem iły pylaste, projekt zakłada tylko ściągnięcie humusu i już dalej chudy beton. A we wszystkich wycenach gotowców pojawia się piasek pod spodem. Architekt twierdzi, ze przy tej glebie nie jest potrzebny, ważna tylko izolacja przed wilgocią w trakcie prac i oczywiście przemarzaniem. I ze nie ma żadnej potrzeby układać piasku pod spód. Co o tym myślicie?

 

Odeślij takiego architekta w diabły. Jest na odwrót piasek dobry chudziak be. Daj 20-30 cm dobrze zagęszczonego piasku na to bezpośrednio styropian XPS na styropian folia i wylewaj płytę. Nie zapomnij o opasce przeciw-wysadzinowej. Chudziak sobie daruj, przy płycie jest całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...