Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie też okazuje się będzie synthos 2x10cm na zakładkę :-). Próbowałam też zamienić pręty zbrojenia na siatkę, ale do kształtu mojej płyty wychodziło jej za dużo, więc ekonomiczniej u mnie będzie jednak zastosować pręty.

Jeszcze jedna kwestia przyszła mi do głowy - pionową ściankę XPS'a zostawię o wysokości płyty, czyli 60 cm (w projekcie mam 45), co dodatkowo zasłoni mi miejsce łączenia płyty ze ścianą. Tylko w miejscu, gdzie są drzwi/ okna tarasowe, podetnę ten wystający kawałek, tyle, ile wyjdzie przy montażu stolarki. Ktoś już też tak robił, czy docinaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionową ściankę XPS'a zostawię o wysokości płyty, czyli 60 cm (w projekcie mam 45), co dodatkowo zasłoni mi miejsce łączenia płyty ze ścianą. Tylko w miejscu, gdzie są drzwi/ okna tarasowe, podetnę ten wystający kawałek, tyle, ile wyjdzie przy montażu stolarki. Ktoś już też tak robił, czy docinaliście?

 

Wg mnie bardzo dobry pomysł. Wpadłem na taki sam...ale już po fakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najlepiej zrobić przyłącze wody? Kopać w już zagęszczonej pospółce, czy przed wysypaniem pospółki? Na jakiej głębokości kłaść rurę?

 

na jakiej głębokości zrobisz pod płytą to bez znaczenia. Ważne żeby rura była w osłonie (przepuście) i żeby wejście pod płytę nie było zbyt płytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego tą osłonę dać? Czy osłona ma iść do samej góry do wodomierza?

Przepust robisz z rury kanalizacyjnej 100. Pamiętaj tylko aby nie robić tego na jednym kolanku 90 stopni tylko na 2 45 bo hydraulicy mogą mieć potem problem z wprowadzeniem właściwej rury. Przepust wystarczy że będzie wystawał gdzieś 10-15 cm nad płytę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepust robisz z rury kanalizacyjnej 100. Pamiętaj tylko aby nie robić tego na jednym kolanku 90 stopni tylko na 2 45 bo hydraulicy mogą mieć potem problem z wprowadzeniem właściwej rury. Przepust wystarczy że będzie wystawał gdzieś 10-15 cm nad płytę.

 

Ok, czyli nie trzeba od razu tej docelowej rury "czterdziestki" dawać, tylko sam przepust? A jak z gazem? Też wystarczy przepust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...