Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest sens kupić wibrator na budowę domu - taki chiński - ceny od 300 zł za 800W do powiedzmy 500 zł za 1500W?

 

I co, jak się podczas lania popsuje, to poprosisz beton aby poczekał ze dwie godzinki? Pomijam jakość, pewnie komórka w trybie dyskretnym lub wibracje od dizla betoniarki lepiej zagęszczą :) Wypożycz, a wcześniej zapytaj betoniarzy czy nie mają na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Albo dobra listwa wibracyjna spalinowa, albo tzw bulawa. Ja preferuje listwe, ponieważ ona jednocześnie zaciera, a ona zageszcza do 25cm grubości. Plyty maja przeważnie 20cm, czyli jest ok.

Trzeba tez wiedzic o tym, ze można za dużo wibrować. Proszę nie przesadzac, ponieważ od pewnego momentu beton się rozwarstwia.

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko łata nie zagęści dobrze przy ścianach, przepustach itd. Jak jest gęsto wytyków, też jest kłopot. A buława wejdzie wszędzie...

 

Nie wiem jakie sprobowalesz laty, moja swietnie się radzi. A scian jeszcze nie ma jak robimy plyte, bo tradycyjnie sciany stoja na plycie ;)

ta listwa tak wibruje, ze czuje te wibracje w stopach, i to mocno, a ja jestem ok 1-1,5m przed listwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łata jak łata, spalinowa jak każda lub raz miałem elektryczną ale z kablem jest męka. Pisząc ściany, miałem na myśli miejsca przy szalunku, tam gdzie ściany właśnie będą stać. Każdy robi jak lubi. Na większej budowie gdzie inspektor pilnuje, nie ruszysz z laniem betonu jak nie masz co najmniej dwóch wibratorów w zapasie (lubią się zepsuć). Wibratorów a nie łat. Łata służy do zacierania betonu, i niejako przy okazji wibruje go. Ale nie powinna zastępować wibratora z buławą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łata jak łata, spalinowa jak każda lub raz miałem elektryczną ale z kablem jest męka. Pisząc ściany, miałem na myśli miejsca przy szalunku, tam gdzie ściany właśnie będą stać. Każdy robi jak lubi. Na większej budowie gdzie inspektor pilnuje, nie ruszysz z laniem betonu jak nie masz co najmniej dwóch wibratorów w zapasie (lubią się zepsuć). Wibratorów a nie łat. Łata służy do zacierania betonu, i niejako przy okazji wibruje go. Ale nie powinna zastępować wibratora z buławą.

 

No tak, tak twierdza kierbud'y starzszej generacji, tez już miałem te dyskusje. Tylko ze nawet w Niemczech teraz te laty do grubości 25cm sa dozwolone, chyba ktoś to testowal i uznal, ze jednak da rade.

Elektryczna lata, to się zgadzam, jest poraszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie używany był wibrator buławowy. Nie wyobrażam sobie, żeby bez niego beton dobrze wypełnił każdą szczelinę między zbrojeniem.

Płytę skończyliśmy 2 tygodnie temu, w te największe upały...

 

Trzeba zamowic beton w odpowiedniej kosystencji. S3 pry dostawie na budowie, a w razie czegos jest jeszcze plastyfikator. Ale nawet: ostatnio tez mielismy beton bardziej gesty, ale i tak widać jak ladnie beton się rusza i przylega w rogach i zbrojeniu. Wyobraznie to jedna rzecz, doswiedczenia inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem wibratora buławy.

 

A oto świeżutka dziś zalana płyta:

 

Podbudowa z piasku mieszanego ze żwirek ~ 1/3 żwiru 2/3 piachu ubite zagęszczarką 450 kg

Na to XPS basf 10 cm z frezem.

Potem folia 0,5 mm

Zbrojona siatką góra i dól oczko 20 cm * 20 cm pręt fi 12.

Na około wieniec 2*2 fi 14

Dodatkowo wg aranżacji własnej wykonawcy 7 poprzecznych belek 2*2 fi 12.

P1080143-001.jpg

P1080109-001.jpg

P1080116-001.jpg

P1080124-001.jpg

Edytowane przez kipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...