Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
A czy coś takiego na powrocie można zrobić ? Wychodziło mi za mało metrów z pętli i musiałem kombinować a ze robiło się ciemno to na szybko zrobiłem takie coś w holu .

 

Cały salon 4 sekcje od 85 metrów do 70 zagęszczenie od 10-15cm

Jak najbardziej może być,tym bardziej w płycie.

Ja mam większą kaszanę w wylewce i działa prawidłowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od konkretnych pomieszczeń w konkretnym domu. Jak łazienka jest niewielka i do tego wanna zabiera 1/4 jej powierzchni i dodatkowo jest duże okno, to podłogówka się krztusi i żeby ogrzać to pomieszczenie trzeba podnieść temperaturę na zasilaniu. Może się zdarzyć, że nawet znacznie większy rozstaw rur w innych pomieszczeniach jest i tak za duży. Z drugiej strony, jak łazienka nie ma ścian zewnętrznych i jest bardzo duża, można ją zagrzać mniejszą temperaturą. Trzeba podejść do tego zagadnienia indywidualnie, bo gotowych i uniwersalnych rozwiązań raczej nie ma.

 

Noi właśnie to miałem za myśli, pisząc, że w 90% przypadków teza "daj wszędzie co 7.5-10 cm - bedzie lepszy COP" jest niepoprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko na COP pompy ma to zerowe znaczenie, jeśli nie zadbamy, żeby łazienka nie odstawała zanadto temperaturą zasilania od pozostałych pomieszczeń.

Ja na przyklad w salonie, sypialniach mam rozstaw 15-20cm, w łazience 10cm i to nadal łazienka stawia warunki, jesli chodzi o wymaganą temperaturę zasilania podłogówki.

w łazience można zrobić jedną ciepłą ścianę oprócz podłogówki i zawsze będzie tam cieplej. Inaczej mówiąc łazienka nie będzie determinowała temperatury zasilania instalacji całego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało mi się, że piszę jasno:

 

Jeszcze raz : warto, ale trzeba zadbać o to, by temperatura wymagana wody w podlogowce w lazience grzanej do 23, była taka sama, jak salonu grzanego do 21, czy sypialni grzanej do 20°C.

 

Bez ogrzewania sciennego, ktore ty akurat masz w planach to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

jestem w dobrym humorze bo jestem od dzisiaj posiadaczem pełnowartościowej płyty fundamentowej (no może jeszcze nie mam drenażu, ale na dniach to nadrobię ;)).

Nie wyszło pięknie, ale za to równo i co najważniejsze wszystko o własnych siłach + pomoc rodziny i przyjaciół. Firma na pewno by zrobiła lepiej ale i drożej $$. U mnie pójdzie na to kilkanaście cm styro więc jestem zadowolony z efektów.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00559/ph88okyy87nf.jpg

 

Reszta zdjęć w moim DB.

 

Pytanie: Najpierw dałem płycie dojrzeć przez 3h - stała się mega twarda. Teraz całą płytę mam podlaną i przykrytą folią. Po kilku godzinach poszedłem sprawdzić czy aby wody nie dolać, ale ku mojemu zdziwieniu cała płyta mokra i stoi na niej woda. Świeci słońce, a w cieniu 29*C. Co dalej robić? Pójdę jeszcze wieczorem obczaić.

- Mam tą folie na jakiś czas ściągać żeby woda wyschła?

- Ile mam ta płytę trzymać pod folią?

- po jakim czasie mogę postawić na środek płyty palety z betonem komórkowym?

 

p.s. w tym miejscu chciałem podziękować wszystkim forumowiczom którzy odpowiadali na moje pytania, dzięki wam udało mi się wykonać płytę systemem gospodarczym :)

Edytowane przez sebcioc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

jestem w dobrym humorze bo jestem od dzisiaj posiadaczem pełnowartościowej płyty fundamentowej (no może jeszcze nie mam drenażu, ale na dniach to nadrobię ;)).

Nie wyszło pięknie, ale za to równo i co najważniejsze wszystko o własnych siłach + pomoc rodziny i przyjaciół. Firma na pewno by zrobiła lepiej ale i drożej $$. U mnie pójdzie na to kilkanaście cm styro więc jestem zadowolony z efektów.

 

 

 

http://pics.tinypic.pl/i/00559/ph88okyy87nf.jpg

 

Reszta zdjęć w moim DB.

 

Pytanie: Najpierw dałem płycie dojrzeć przez 3h - stała się mega twarda. Teraz całą płytę mam podlaną i przykrytą folią. Po kilku godzinach poszedłem sprawdzić czy aby wody nie dolać, ale ku mojemu zdziwieniu cała płyta mokra i stoi na niej woda. Świeci słońce, a w cieniu 29*C. Co dalej robić? Pójdę jeszcze wieczorem obczaić.

- Mam tą folie na jakiś czas ściągać żeby woda wyschła?

- Ile mam ta płytę trzymać pod folią?

- po jakim czasie mogę postawić na środek płyty palety z betonem komórkowym?

 

p.s. w tym miejscu chciałem podziękować wszystkim forumowiczom którzy odpowiadali na moje pytania, dzięki wam udało mi się wykonać płytę systemem gospodarczym :)

 

Sebcio, gratuluje, plyta wygląda fajnie, powierzchnia na układanie styropianu zupełnie wystarcajaco gladka :)

 

Co do pielęgnacji betonu, jak masz zakryte folia, to tylko zapewnić, ze plyta caly czas mokra, wtedy nie ma co się martwic. Folia skutecznie zatrzymuje proces wyparowania wody, wiec, jest to dobry sposób. Za dużo wody nie może być, beton tez dojrzewa pod woda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :)

Będziesz podwieszał później do górnego zbrojenia?

 

Miałem taki zamiar ale położyłem na razie 900 metrów pexa i już mam dość , jeszcze mam na jutro łazienkę , wiatrołap i garaż i nie wiem czy się wyrobię do środy ale tak się zastanawiam czy nie zrobić takiego myku że co pół metra podnieść taki wąż góra-dół. Co o tym myślicie jest sens na pewno o połowę mniej wiązania opaskami a jak to wygląda od strony technicznej dobre takie rozwiązanie ?

 

Jeszcze jedno lekko zdeptałem pexa jest troszkę z deformowany zostawić czy wymienić 75 metrów.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam czy nie zrobić takiego myku że co pół metra podnieść taki wąż góra-dół. Co o tym myślicie jest sens na pewno o połowę mniej wiązania opaskami a jak to wygląda od strony technicznej dobre takie rozwiązanie ?

 

Ja tam się nie znam, ale czy beton (w locie) tego pexa nie poszarpie, wiszącego sobie tak między górnym a dolnym zbrojeniem? Ja bym jednek podwieszał lub kładł na siatce (górnej / dolnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja tam się nie znam, ale czy beton (w locie) tego pexa nie poszarpie, wiszącego sobie tak między górnym a dolnym zbrojeniem? Ja bym jednek podwieszał lub kładł na siatce (górnej / dolnej).

Też się nie znam ale wg mnie nie poszarpie ;)

pex czy jakiekolwiek inny materiał do podłogówki jest na tyle mocny że wytrzyma zalewanie nawet jak jest luźny.

Zalewanie płyty to nie wodospad,to leci konkretnie aczkolwiek przewidywalnie i ja osobiście nie obawiałbym się poszarpania czy zniszczenia rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...