Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wylewanie płyty do rozciągniętych drutów to dobry pomysł czy raczej zastosować poziomowanie "ala sadysta". Do dyspozycji będzie spalinowa łata wibracyjna 2 metry 20kg , wibrator oraz mogę z korzystać z zacieraczki talerzowej razem z operatorem zacieranie mam za 300 zł.

 

Ja robilem z rurkami tylko musisz miec na czym je wypoziomowac. Nie wyobrazam sobie robic tego inaczej, po prostu wyjda gory i doliny. Z tego co pamietam to robisz plyte na gotową podloge, to lata wibracyjna musisz pojechac, ale czy to zacieranie bedzie potrzebne? Sam bedziesz musial ocenic po przejechaliu łatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajne są te dyskusje na temat ogrzewania podłogowego. Jakoś wierzyć mi się nie chce, że pompa jest w stanie przepchnąć wodę przez kilometr rurek i nie puścić nas z torbami za prąd! :-D Poza tym, co nam po wodzie w kilometrowej rurce, jeśli płynie już tam tylko zimna woda? :-) W każdym szaleństwie musi być kres! Fizyka, to jednak ważna nauka. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poza tym, co nam po wodzie w kilometrowej rurce, jeśli płynie już tam tylko zimna woda? :-)

Nie w kilometrowej rurce tylko w max.100mb a z reguły w 60-80mb i nie zimna woda tylko 25-30st.C bo tyle miałem na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaliście może dookoła płyty folię kubełkową która leżała by też na opasce i na jej końcu leżała by rura drenażowa? Czy to zbędny wydatek?

Chroniła by też izolację i opaskę przed gryzoniami - tak mi się przynajmniej wydaje ;)

 

Ja dalem tak:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Gruba folia, po to, by uszczelnic laczenia plyt i nie dopuścić do moczenia styropianu przez wody opadowe.

Jak folia kubełkowa ma zabezpieczać przed gryzoniami- nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem tak:

 

https://lh4.goo.....

 

https://lh3.go.......

 

Gruba folia, po to, by uszczelnic laczenia plyt i nie dopuścić do moczenia styropianu przez wody opadowe.

Jak folia kubełkowa ma zabezpieczać przed gryzoniami- nie wiem :)

 

Dzięki, właśnie o taką odpowiedz mi chodziło, a o zdjęciach to nawet nie śmiałem marzyć ;)

opaske masz 0,5m czy 1m bo widzę że drenaż daleko dosyć? Powiedz jeszcze czy i ewentualnie czym łączyłeś opaskę i szalunek ze styro? Ja prawdopodobnie tylko przejadę pianką.

Z folią kubełkową dałem sobie już spokój, użyję siatkę tynkarską rabitza o oczku 1,6cm. przede wszystkim jest z drutu, a gryzoń chyba go nie przegryzie... jednego szczura już wykopałem jak robiłem podbudowę, więc wolę się zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska ma 1m.

Plyty zostaly sfazowane i sklejone z cokołem klejem poliuretanowym.

 

Co do tych gryzoni... Sam nie wiem. Jakoś nikt nie dawal sygnałów, że gryzone weszły mu pod płytę. Jesli będziesz dzięki tej siatce spał spokojnie, to daj ;)

Tylko nie wiem, ile lat wytrzyma w ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziękuje za odpowiedz, a jak "inaczej" podchodziliście do tematu ?

 

Co do podnoszenia domów o ten 1,2 do 1,4 m to i tak do góry idą całe podwórka, jako że wszelkie duze firmy budowlane bardzo chętnie przywożą w nasze okolice ziemie wykopana spod większych inwestycji ( w dowolnej ilości ) ziemia oczywiście jakości różnej no i z gruzem, zazwyczaj przy okazji kopania pod tą dolną płytę zgarniają też humus w pobliżu na kupkę, potem jak juz fundamęty stoją to kursują wywrotki ( niektórzy potrafią sobie tak z 0.5 ha podnieść ) a na koniec humus wraca na miesce tylko już wyżej, ale to chyba kwetia tej depresij, każdy chciałby być powyżej poziomu morza :) Czy taki manew nie załatwia problemu ustabilizowania nasypu z pospółki pod domem ?

 

Co do samej róznicy miedzy ta wariacja płyty dennej a zwykłej,:

- trzeba tu zrobić i płyte i ściany fundamentowe - czyli wzrost kosztu, ale idzie mniej pospółki niż gdyby trzeba usypać taki wysoki kopczyk pod tradycyjną płytę wiec może ? się równoważy

-jako izolacjie mam tańszy styropian niż droszy styrodur, ale jszcze trzeba doliczyć te pustaki cokołówe ( czy są one dosć wytrzymałe żeby unieść ściany z sylikatów, strop monolityczny i betonowe skosy podasza ? ) a i tak nie jestem przekonany że będe miał taką samo izloacjie od spodu budynku,

-ścianki działowe, na normalnej płycie nie ma problemu ani z ciężarem ani z izlacjią, a na takiej jak chce miec ścianke z silikatu i dobrze zaizować termicznie od gruntu to się robi problem, no bo jak mam to postawić na tej wylewce na styropianie ?

 

Pozdrawiam :)

 

taka plyta denna jest zdecydowanie drozsza, xps vs eps nie robi taka roznice. Jeśli cala dzialka i tak będzie wyrownana, zdecydowanie "standardowa" plyta wychodzi bardziej ekonomicznie. Dobrze mówisz, niwelacja działki tez ustabilizuje podsypke pod plyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wylewanie płyty do rozciągniętych drutów to dobry pomysł czy raczej zastosować poziomowanie "ala sadysta". Do dyspozycji będzie spalinowa łata wibracyjna 2 metry 20kg , wibrator oraz mogę z korzystać z zacieraczki talerzowej razem z operatorem zacieranie mam za 300 zł.

 

Aby wyrownac "talerzem", to i tak musi być już wstępnie dość dokładnie wyrównane, inaczej nic z tego nie wychodzi. Jak nie masz lasera, to może druty jako repery i listwa wibracyjna rozwiaza problem. Duza role gra konsystencja betonu, a na to masz wpływ przy zamówieniu, powiedz im ze chcesz S3, ulatwia Ci robote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purmo SDG 2.0 polecam. Jak się ma wiarygodne dane z OZC stworzenie projektu jest banalne. Przy okazji można poustawiać sobie przepływy, sprawdzić, jak się mają do wydajności i oporów hydraulicznych.

Bawiłem się trochę tym programikiem i nasuwają się mi takie pytania.

1. Czy jest możliwość projektowania dla temp. powietrza w pomieszczeniu 22 stopnie, czy tylko 20 stopni?

Zasadniczo projektowanie dla 20st. powinno starczyć, jako że jest to obliczane dla skrajnych warunków które występują sporadycznie.

2. Program projektuje na konkretnych rozwiązaniach purmo w wylewce. Jest możliwość zasymuluowania rurek w płycie fundamentowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta wylana ale mam nie lada problem, ostatnia gruszka przyjechała po dwóch godzinach i została przeze mnie odesłana beton w niej zaczął już wiązać i się rozwarstwiał (kierowca gruszki to ukrainiec i zamiast pojechać do mnie pojechał 30km dalej na taką samą ulicę w innej miejscowości) .

Następna była za godzinę czyli już trzy godziny od ostatniego wylania razem z gruszką przyjechał na moje żądanie przedstawiciel Budokruszu. Beton dolany ale mam pisać reklamację na pewno trzeba zrobić wylewki ale obawiam się czy połączenie betonu który związał i do niego dodaliśmy świeży będzie trzymać. Kierownik budowy kazał zrobić te połączenie pod kątem 40 stopni i tak zrobiliśmy. Co o tym sądzicie godzić się na rekompensatę czy dążyć do kucia tej płyty i robić ją od nowa ale wtedy coś czuje bez sądu się nie obejdzie.

Może film to bardziej zobrazuje beton był wylany 3godziny wczesniej i chodzi o odcinek 3.5m szerokość 3.1m

 

W poniedziałek na budowie ma być ktoś z dyrekcji i technolog Budokruszu który twierdzi że do trzech godzin można łączyć.

Beton B30

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta wylana ale mam nie lada problem, ostatnia gruszka przyjechała po dwóch godzinach i została przeze mnie odesłana beton w niej zaczął już wiązać i się rozwarstwiał (kierowca gruszki to ukrainiec i zamiast pojechać do mnie pojechał 30km dalej na taką samą ulicę w innej miejscowości) .

Następna była za godzinę czyli już trzy godziny od ostatniego wylania razem z gruszką przyjechał na moje żądanie przedstawiciel Budokruszu. Beton dolany ale mam pisać reklamację na pewno trzeba zrobić wylewki ale obawiam się czy połączenie betonu który związał i do niego dodaliśmy świeży będzie trzymać. Kierownik budowy kazał zrobić te połączenie pod kątem 40 stopni i tak zrobiliśmy. Co o tym sądzicie godzić się na rekompensatę czy dążyć do kucia tej płyty i robić ją od nowa ale wtedy coś czuje bez sądu się nie obejdzie.

Może film to bardziej zobrazuje beton był wylany 3godziny wczesniej i chodzi o odcinek 3.5m szerokość 3.1m

 

W poniedziałek na budowie ma być ktoś z dyrekcji i technolog Budokruszu który twierdzi że do trzech godzin można łączyć.

Beton B30

 

Kurde ale kaszana, nie wiem czy taki beton, zwlaszcza b30 dolany po 3h dobrze zwiaze z tym wczesniejszym. Niech Thomas albo Vega sie wypowiedza, pewnie miewali takie sytuacje.

A co do kucia to wydaje mi sie ze bedzie to kosztowac duuuzo pracy i duzo $$ no i opoznienie budowy. Ciezka sprawa, daj znac jak to sie potoczy.

 

EDIT: a tak przy okazji widzialem ze tez zastosowales rurki na dystansach. Wspolczuje Ci, ja czekalem na jedna gruche pol godziny i juz mnie nosilo.

Edytowane przez sebcioc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam wtykać pręty skoro mam kratę góra-dół co 15cm #10 (3,5 tony) więc ciągłość zbrojenia jest dziś płyta wyglądała tak, jestem mocno zdziwiony że udało się ją doprowadzić do tego stanu.W poniedziałek jadę do ITB i mamy spotkać się z technologiem Budokruszu.

Płyta jest równa poza miejscem łączenia

 

http://i.imgur.com/nCQdiUL.jpg

http://i.imgur.com/TvjaGOA.jpg

http://i.imgur.com/o3kxfY4.jpg

 

Miejsce gdzie robiła się największa kałuża

 

http://i.imgur.com/hseVAsT.jpg

 

 

tu miejsce łączenia (czerwony prostokąt )

 

http://i.imgur.com/Lw6ZjS1.jpg

 

(Żeby powiększyć zdjęcie prawy myszy pokaż obrazek)

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak międzywylewkami nie był zacierany to nie będzie problemu. Zawsze projektuje się ze współczynnikiem bezpieczeństwa, a domki to takie maleńkie obciążenia że nie masz potrzeby martwić się. Choć wiadomo że jeżeli człowiek buduje sercem swoją ostoję to każda nieprawidłowośc powoduje że szlag go trafia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwasniak, ciężko mi powiedziec, czy jest dobrze czy nie. Tez już rozne prygody z betoniarami mielismy, od popsujacych się pomp do brakującego betonu, ale opoznienie o 3 godz jeszcze się nie zdarzylo, na szczescie. Jak czekam więcej niż 30 minut na kolejna gruszke, to już tak ich obdzwaniam, ze na pewno się obudza :D

Widze, ze zbrojenie masz dolne i gorne, pod plyta XPS, jak dobrze pamiętam, wiec, może jakos takos będzie ok, dużo prawda jest w tym co firewall mowi: Sa marginesy bezpieczeństwa. Jaka grubość plyty?

Trzeba sprawdzać w projekcie, jakie masz reakcje (obciążenie) w tej strefie, może tragedia nie będzie. Ale mimo wszystko, wciskaj tych kruszobudow :D, niech Ci dobra odszkodowanie placa :)

 

 

edit: Wlasnie ogladalem Twój dziennik - EPS 300. Zdecydowanie lepiej niż EPS200, i hydro, co tez pomaga, material nie najgorzszy, szalu jednak nie ma :)

Ale: Tez masz obciążenie podane, i tak na oko powiedziałbym, ze nie musisz się martwic, sa jednak stosunkowo niskie.

Fajnie ze masz taka szczegolowa zestawienie obciazen, ostatnio może 10% projektów sa tak sumiennie zrobione, wiekszosc maja "obliczenie" ryczałtowe, tzn, przyjęte pod scianami "z sufitu" 120kN/m i już.

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak międzywylewkami nie był zacierany to nie będzie problemu. Zawsze projektuje się ze współczynnikiem bezpieczeństwa, a domki to takie maleńkie obciążenia że nie masz potrzeby martwić się. Choć wiadomo że jeżeli człowiek buduje sercem swoją ostoję to każda nieprawidłowośc powoduje że szlag go trafia.

 

Wylewaliśmy pasami po 2,5 metry do żyłek, skrajne pół metra nie było zacierane żeby nie stracić poziomu dopiero zalany drugi pas i wyrównanie łączenia łatą wibracyjną i wibratorem.

 

@tmann Grubość płyty 23 cm.

 

Najgorsze jest to że ten dyspozytor na każdy telefon odpowiadał że już zaraz będzie bo on widzi go na GPS i tak z 5 razy zamiast palant wysłać kolejną gruszkę, bo dobrze wiedzieli że lejemy monolit (tak napisałem w zamówieniu) Chciałem nawet jechać po tego kierowcę co zabłądził samochodem żeby go przyprowadzić.

 

Zrobię za tydzień odwiert (zlecę badanie ITB) w celu sprawdzenia czy się połączyło (taką dostałem podpowiedź w lafarge) tylko mam problem podłogówka jest w płycie

 

Odszkodowanie odszkodowaniem ale będę się ich starał zmusić do uznania odpowiedzialności aż do momentu kiedy zostanie uruchomione ogrzewanie.

 

@tmann mam prośbę tu jest opis płyty i rysunki graficzne max obciążeń jak możesz zerknij.

http://speedy.sh/hAdYt/opis-PB.pdf

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię za tydzień odwiert (zlecę badanie ITB) w celu sprawdzenia czy się połączyło (taką dostałem podpowiedź w lafarge) tylko mam problem podłogówka jest w płycie...

 

Może rozważ dodatkową posadzkę pływającą (nawet bez styro pod nią, wprost na płycie) z podłogówką, np. na ich koszt, a tej podłogówki w płycie nie ruszaj (po co kusić los i się stresować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewaliśmy pasami po 2,5 metry do żyłek, skrajne pół metra nie było zacierane żeby nie stracić poziomu dopiero zalany drugi pas i wyrównanie łączenia łatą wibracyjną i wibratorem.

@tmann Grubość płyty 23 cm.

Najgorsze jest to że ten dyspozytor na każdy telefon odpowiadał że już zaraz będzie bo on widzi go na GPS i tak z 5 razy zamiast palant wysłać kolejną gruszkę, bo dobrze wiedzieli że lejemy monolit (tak napisałem w zamówieniu) Chciałem nawet jechać po tego kierowcę co zabłądził samochodem żeby go przyprowadzić.

Zrobię za tydzień odwiert (zlecę badanie ITB) w celu sprawdzenia czy się połączyło (taką dostałem podpowiedź w lafarge) tylko mam problem podłogówka jest w płycie

Odszkodowanie odszkodowaniem ale będę się ich starał zmusić do uznania odpowiedzialności aż do momentu kiedy zostanie uruchomione ogrzewanie.

Z ta firma tylko raz wspolpracowalem, a już nigdy nie więcej. Z która betoniarnia mialesz to przyjemność?

Wiercenie w plycie uważam jako baaaardzo ryzykowne, bym tego chyba raczej nie zrobil. Uwazam ze można spokojnie przyjąć, ze nie polaczylo się tak jak trzeba, i tak bym argumentowal. Cudow przecież nie ma. Albo niech oni wierca, jeśli tak chcą, na własne ryzyko. Jesli popsują rury, to grozi nowa plyta od podstaw.

Na upartego można na plycie zamiast pierwszego rzedu bloczkow zalac wieniec betonowy, ewentualnie jeszcze pod scianami nosnimi wewnetrznimi, a jeśli Twój konstruktor im pisze, ze tak wymagane, niech za to zaplaca. I tak taniej niż nowa plyta. Ale z doswiadczenia wiem, ze z betoniarami ciężko jest, jak ww, tez już rozne przygody miałem.

Trzymam kciuki :)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta firma tylko raz wspolpracowalem, a już nigdy nie więcej. Z która betoniarnia mialesz to przyjemność?

Wiercenie w plycie uważam jako baaaardzo ryzykowne, bym tego chyba raczej nie zrobil. Uwazam ze można spokojnie przyjąć, ze nie polaczylo się tak jak trzeba, i tak bym argumentowal. Cudow przecież nie ma. Albo niech oni wierca, jeśli tak chcą, na własne ryzyko. Jesli popsują rury, to grozi nowa plyta od podstaw.

Na upartego można na plycie zamiast pierwszego rzedu bloczkow zalac wieniec betonowy, ewentualnie jeszcze pod scianami nosnimi wewnetrznimi, a jeśli Twój konstruktor im pisze, ze tak wymagane, niech za to zaplaca. I tak taniej niż nowa plyta. Ale z doswiadczenia wiem, ze z betoniarami ciężko jest, jak ww, tez już rozne przygody miałem.

Trzymam kciuki :)

 

miało być z grodziska a poszło z Puławskiej dwie i dwie ze Mszczonowa ale płaciłem w Grodzisku Maz

 

jak możesz zerknij na ten opis i rysunki graficzne

http://speedy.sh/hAdYt/opis-PB.pdf

 

Miejsce łączenia to lewy róg dolny na wysokości początku wykuszu dokładnie na wejściu do kuchni z tego co widzę to chyba nie działają tam maksymalne siły

 

@grzeniu666 też to rozważam

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być z grodziska a poszło z Puławskiej dwie i dwie ze Mszczonowa ale płaciłem w Grodzisku Maz

 

jak możesz zerknij na ten opis i rysunki graficzne

http://speedy.sh/hAdYt/opis-PB.pdf

 

Miejsce łączenia to lewy róg dolny na wysokości początku wykuszu dokładnie na wejściu do kuchni z tego co widzę to chyba nie działają tam maksymalne siły

 

@grzeniu666 też to rozważam

 

Tragedii raczej nie ma, tak jak już mowilem, obciążenie stosunkowo niskie. Ale przy okazji:

Do obliczeń przyjęto nośność podłoża

 

gruntowego 150kPa o współczynnik sztywności sprężystość podłoża C=9000KN/m3 (co

jest zgodne z tabelą podaną poniżej metoda Sawinowa dla gruntów spoistych).

 

znany motyw: Nie uwgledniono izolacja pod plyta. EPS300 nie ma takich parametrow, a trzeba uwzglednic najslabsza warstwę. Mimo wszystko jednak mysle, ze będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...