Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żałuję, że byłem na urlopie bo chyba mogłem rozwiać wątpliwości. Pierwsze pytanie to jakie czujniki Dallasa zastosowałeś ? dl18b20 czy dl1820. Swego czasu napisałem sobie protokół 1-wire i przestudiowałem Data Sheet obu czujników. Rejestry są DIAMETRALNIE różne! Jeśli Twój soft nie potrafi rozpoznać, jaki typ czujnika odczytuje pokazują się takie kwiatki. Zainteresowanych odsyłam na stronę producenta

 

Pytanie :

 

Płytę chciałem lać we wrześniu, ale nie zdąrzyłem. Następny urlop w PL mam pod koniec paździenika. Boję się przymrozków a muszę na dniach dać znać ekipie. Co myślicie o zalewaniu na przełomie października i listopada ? Nadmienię, że jutro mam się zdzwonić z technologiem z betoniarni. To co mi powie chciałbym skonfrontować z Waszą opinią.

 

Czujniki to Dallas DS18B20, A co do wylewania plyty, to druga (garazowa) tez bede wylewal w pazdzierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem szczerze, że do wczoraj bałem się o to, że woda w betonie zostanie uwięziona i zamieni się w lód. Z tego co pamiętam beton dojrzewa 28 dni i tego się obawiam. Jeśli w grudniu zaczną się mrozy to nic się nie stanie ? Z drugiej strony... biorąc za przykład pomiary DrKubus... chyba nie ma się co bać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że do wczoraj bałem się o to, że woda w betonie zostanie uwięziona i zamieni się w lód. Z tego co pamiętam beton dojrzewa 28 dni i tego się obawiam. Jeśli w grudniu zaczną się mrozy to nic się nie stanie ? Z drugiej strony... biorąc za przykład pomiary DrKubus... chyba nie ma się co bać ;)
bez obaw. Nawet jeśli beton ze względu na mrozy wstrzyma reakcje wiązania, to po zejściu tych mrozów reakcje się wznawiają i beton osiąga pełną wytrzymałość.

Mówimy tu oczywiście, o betonie z domieszką zimową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc płytę pod dom i garaż mogę ją tak zrobić [ATTACH=CONFIG]281481[/ATTACH]? jak wtedy ma dokładnie wyglądać połączenie płyt? wiercić otwory w izolacji i przeciągać pręty?

 

Ja u siebie nie mam połączenia. 2 niezalezne plyty, ale na garazu tylko taras. Co wiecej plyte garazu mam wyzej, bo w domu bedzie izolacja pod i nad.

Garaz bedziesz ogrzewal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: mam płyte fundamentowa z izolacja z XPS pod i EPS w przyszlosci nad. Drenaż opaskowy + grunt pod i dookola wymieniony na przepuszczalny. Powierzchnia płyty wypada na poziomie terenu mniej wiecej: moze wyjsc lekko pod lub lekko nad. Projekt nie przewiduje hydroizolacji poziomej pod sciany nosne z silki i na moje szukanie dziury w calym czy dawac jakas po obwodzie zew. mimo wszystko, konstruktor/architekt odpowiedzial miedzy wierszami, ze "szukam dziury w całym" ;).

Jak to koledzy ktorzy juz jestescie na dalszych etapach zrealizowaliscie u siebie? Albo jak planujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam połączenia. 2 niezalezne plyty, ale na garazu tylko taras. Co wiecej plyte garazu mam wyzej, bo w domu bedzie izolacja pod i nad.

Garaz bedziesz ogrzewal ?

 

garażu nie będę ogrzewać stale tylko od czasu do czasu jak coś w garażu będzie trzeba zrobić. myślę o połączeniu aby równo osiadało ale nie wiem czy się tak da. też nad garażem będę miał tylko taras ale płyty chcę mieć na jednym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garażu nie będę ogrzewać stale tylko od czasu do czasu jak coś w garażu będzie trzeba zrobić. myślę o połączeniu aby równo osiadało ale nie wiem czy się tak da. też nad garażem będę miał tylko taras ale płyty chcę mieć na jednym poziomie.

 

Konstruktorem nie jestem, ale dalbym sobie paznokcie obciac ze siadac rowno nie bedzie tylko przy polaczeniu stala.

Ja plyty w garazu nie mam ocieplonej od gruntu i dzieki temu, praktyka innych pokazuje ze i tak nie spadnie ponizej zera. Jak cos trzeba bedzie zrobic wlacze farelke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktorem nie jestem, ale dalbym sobie paznokcie obciac ze siadac rowno nie bedzie tylko przy polaczeniu stala.

Ja plyty w garazu nie mam ocieplonej od gruntu i dzieki temu, praktyka innych pokazuje ze i tak nie spadnie ponizej zera. Jak cos trzeba bedzie zrobic wlacze farelke.

 

też nie wiem dlatego o to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, wiesz co bedzie. Stal sie wygnie chybe ze naprawde poteznie to przezbroisz ale to juz bedzie niezly grzejnik i bez sensu. Ile sily przykladasz podczas giecia zbrojenia a jakie sily moga dzialac pomiedzy domem i garazem?

 

Co ty porównujesz gięcie samej stali a stali w warstwie betonu b30 grubości ok 20 cm :-o. A siły działające to konstruktor policzy no chyba że płyta bez projektu.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...