Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałeś dość dobrze uknuty projekt ze zróżnicowaną izolacją XPS/ESP ... nagle Cię jakiś czort opętał i jednakowa płyty plus wszędzie XPS'... to tak nie będzie dobrze ... Czemu garaż trzeba wcielić do rzeszy ... ? ponieważ jest bardzo dobrym polem zrzutu powietrze zużytego ... i jeszcze tam parkujesz auto

i warto to wykorzystać ...

 

ale ja mam zamiar próbować z kombinacją XPS/EPS pod płytą ale nie widzę sensu wcielania garażu do rzeszy. to jest bezsensu i tylko mostki cieplne od tego się tworzą. cóż tak ostatnio tworzysz nowe zasady domów pasywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tworzysz nowe zasady domów pasywnych?
nie zasada a standard pasywny ... cóż to tylko liczby ... ani konkretna technologia tylko liczby i jeszcze raz liczby w których trzeba się zmieścić. A że ludzie sobie dopowiedzieli co chcieli i jak chcieli to teraz mamy różne dogmaty odnośnie tego standardu. No u pewnej pani na stronie znalazłem informację iż prze 10% w roku temp może przekroczyć 25 st .. lecz nie dłużej ... czyli akurat jak by zliczyć ... smaż się w swoim domu. 25 st to już jest masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu garaż trzeba wcielić do rzeszy ... ? ponieważ jest bardzo dobrym polem zrzutu powietrze zużytego ... i jeszcze tam parkujesz auto

i warto to wykorzystać ...

Możesz pokazać jakiś projekt domu pasywnego który ma wbudowany garaż do struktury domu?

Jeszcze takiego nie widziałem.

 

Nie jestem pewien czy sama idea zrzutu zużytego powietrza do garażu jest słuszna.

Jak to ma niby działać? Chyba że nie masz rekuperacji... ale wtedy to nie jest dom pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperacja kolejny dogmat ... jak coś może działać ... co niby ma 90% i więcej sprawności ... tylko że trzeba przeliczyć bilans mocy

i będzie dobrze w tedy ... jak braknie tylko 50% w tym bilansie.

 

Projekt ? to chyba tylko z pod mej łapy ... jako projektanci nadziani są dogmatami i nie porwą się na wcielenie do rzeszy garażu.

Przy izolacji, która ma 30 i więcej cm to w garażu ciężko aby temp spadła niżej ileś tam... czyli polepsza się bufor

 

Trzeba mieć świadomość, że przy 0 st potrzeba mocy niechby wynosiła 5 wat...

 

U mnie garaż będzie w piwnicy jeszcze bardziej daleko od dogmatów "standardu pasywnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ? to chyba tylko z pod mej łapy ... jako projektanci nadziani są dogmatami i nie porwą się na wcielenie do rzeszy garażu.

Przy izolacji, która ma 30 i więcej cm to w garażu ciężko aby temp spadła niżej ileś tam... czyli polepsza się bufor

U mnie garaż będzie w piwnicy jeszcze bardziej daleko od dogmatów "standardu pasywnego"

Piwnica? A jaki masz grunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe ciekawe teorie tylko zwróć uwagę że wcielając garaż do rzeszy to trzeba go tak samo ocieplić jak dom i stosować specjalną bramę garażową niby pasywną a to wszystko to są koszty nieopłacalne. nie opłaca się izolować garaż i to jest bezsensu ale bogatemu nikt nie zabroni. zrobisz jak uważasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom na płycie: 24cm XPS, 25cm żelbetu, pomiędzy czarna folia budowlana 0,5...nierówności na gotowej płycie +-1cm... czy mogę te nierówności wyrównać wysypując perlit?

Jak powinny wyglądać prawidłowe warstwy posadzki na płycie fundamentowej? Napewno na będzie jeszcze 10cm styro, wylewka 8-10cm, ogrzewanie akumulacyjne kablami... Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę nt. głębokości pospółki dla mojej płyty. Czy jest potrzebne aż 0,7m ?!

Po badaniach geologicznych wyszło, że mam 0,3-0,35m warswty humusu, a dalej jednolity piasek, poziom wód gruntowych poniżej 2m.

Górny poziom płyty będzie 0,3m powyżej poziomu gruntu, więc wg projektu musiałbym zrobić wykop na 0,8m na powierzchni ok. 195m2 co będzie wiązało się ze znacznie większymi kosztami niż zakładałem.

Rozumiem, że jakby grunty były kiepskie to było by to normalne, ale tu chyba projektant trochę przesadził ?

 

W projektach, które oglądałem spotykałem się z grubościami pospółki 0,3 do max. 0,5m.

 

płyta fundamentowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że płyta lepsza... ale te max.10cm wylewki powinno spokojnie wystarczyć, aby grzać tylko w taniej taryfie. Nawet tutaj na forum był dołączony wykres jaka powinna być grubość wylewki przy ogrzewaniu akumulacyjnym. Zdecydowałem się na wylewkę ponieważ w warstwie styropianu zrobię instalację wodną i doprowadzenie powietrza do kominka, no i zawsze cieplej....zresztą SAM T.B. pisze, że od gruntu musi być min. 30cm:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą te warstwy wyglądać tak, od dołu:

- zagęszczony piasek

- XPS

-czarna folia budowlana 0,5mm

-żelbet

-na nierówności perlit max.1-2cm

-folia izolacja przeciwwilgociowa ( czy jest w ogóle potrzeba :confused: ), a może od razu na płytę ułożyć i wywinąć do góry o wysokość styro i wylewki

-styropian

-folia aluminiowa

-wylewka

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto użyć matę bentonitową. Jakoś w postach ten temat jest pomijany. Ja wiem, że w większości używany jest przy dużych budowach i w trudnych warunkach, ale można spotkać tez do uzytku w domu. Zerknijcie tutaj:

http://blog.technologie-budowlane.com/mata-bentonitowa/

 

Do kitu jest ta mata, szczególnie ta tutaj reklamowana. Prowadzisz bloga, to zostań tam, nie właź z kopytami na fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...