Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bigle to figury zamykające obustronną siatkę z prętów. Maty - sam jestem ciekaw. Chyba że chodzi o siatki zgrzewane. Ale wtedy to o czym mowa, skoro wystarczy je położyć.

Nasza firma nie używa siatek, kręcimy tylko z prętów - dłużyc. Mamy kilku dobrych zbrojarzy, nawet z dyplomami czeladniczymi zbrojarskimi. Kręcą wiel lat już, ale tempa o którym kolega pisze to mogę pozazdrościć. Podtrzymuje swoje stwierdzenie.

Jeśli zaprosisz mnie na budowę, i pokażesz jak ktoś kręci 60 wiązań na minutę i utrzyma to tempo tylko 2 minuty, wypłacam 1000zł. Koszt podróży wezmę na siebie :)

I nie odbierz tego źle. Nie neguję że taki ktoś jest, ale chciałbym to zobaczyć bo to musi być niesamowity widok. 120 wiązań w dwie minuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigle to figury zamykające obustronną siatkę z prętów. Maty - sam jestem ciekaw. Chyba że chodzi o siatki zgrzewane. Ale wtedy to o czym mowa, skoro wystarczy je położyć.

Nasza firma nie używa siatek, kręcimy tylko z prętów - dłużyc. Mamy kilku dobrych zbrojarzy, nawet z dyplomami czeladniczymi zbrojarskimi. Kręcą wiel lat już, ale tempa o którym kolega pisze to mogę pozazdrościć. Podtrzymuje swoje stwierdzenie.

Jeśli zaprosisz mnie na budowę, i pokażesz jak ktoś kręci 60 wiązań na minutę i utrzyma to tempo tylko 2 minuty, wypłacam 1000zł. Koszt podróży wezmę na siebie :)

I nie odbierz tego źle. Nie neguję że taki ktoś jest, ale chciałbym to zobaczyć bo to musi być niesamowity widok. 120 wiązań w dwie minuty...

 

Również, z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć coś takiego :) Jest przecież Youtube, albo program Mam Talent, czy jakoś tak. Gwarantuję Twojej ekipie wygraną w cuglach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigle to figury zamykające obustronną siatkę z prętów. Maty - sam jestem ciekaw. Chyba że chodzi o siatki zgrzewane. Ale wtedy to o czym mowa, skoro wystarczy je położyć.

 

Ja mam trochę problem z nazewnictwem, bo wcina mnie się nazewnictwo niemieckie z racji pracy w Niemczech.

Tutaj siatki z prętów i siatki zgrzewane, to są siatki, ale te zgrzewane to są maty, mają swoją numerację, swoje typy, typowe wymiary.

Siatki dolne można położyć bez kręcenia, ale nie zawsze. Przy małych wysokościach zazwyczaj trzeba kręcić i górne i dolne, przy większych, też się zdarza, a nie spotkałem się z sytuacją, gdy nie kręci się górnych.

Przy małych średnicach, kładzie się u nas maty, przy dużych, kręci się z prętów.

 

Nasza firma nie używa siatek, kręcimy tylko z prętów - dłużyc. Mamy kilku dobrych zbrojarzy, nawet z dyplomami czeladniczymi zbrojarskimi. Kręcą wiel lat już, ale tempa o którym kolega pisze to mogę pozazdrościć. Podtrzymuje swoje stwierdzenie.

Jeśli zaprosisz mnie na budowę, i pokażesz jak ktoś kręci 60 wiązań na minutę i utrzyma to tempo tylko 2 minuty, wypłacam 1000zł. Koszt podróży wezmę na siebie :)

Ja nie chcę Twoich pieniędzy, zupełnie serio. Ja nie mam nawet czasu na urlop. :-) Przez dwa lata nie byłem, teraz może wytnę z tydzień wolnego.

wiem, skąd to wszystko może pochodzić, z naszej nieświadomości. Jak kiedyś robiliśmy jedno większe pole, to obcy tylko kiwali głowami, że to nie jest tak i że się to powinno robić 4 razy dłużej.

Nie mam dyplomu, ale biorę plan i sam robię swoją robotę. Większości rzeczy można się nauczyć, bo to jest prosta robota.

 

I nie odbierz tego źle. Nie neguję że taki ktoś jest, ale chciałbym to zobaczyć bo to musi być niesamowity widok. 120 wiązań w dwie minuty...

Jak zbieranie truskawek. :) Nawet plecy podobnie bolą. ;-)

Widoku nie ma żadnego, ale za to jest efekt dźwiękowy, gdy kilka osób w podobnym czasie tną drut. :-) takie cięcie synchroniczne. ;-)

Kilka osób nie nauczyło się szybko kręcić po roku, czyli jednak nie każdy może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, wiem że było ale ciągle nie jestem przekonany. Dawać folię pomiędzy płytę fund. a EPS pod posadzkę? Płytę mam w foli 0,2, pod nią XPS, a pod nią przesiąkliwy piach. Sprawdzałem w U-wert i taka folia praktycznie nic nie zmienia. Oczywiście samą posadzkę betonową będę miał w foli alu, więc nie ma mowy o nasiąkaniu styropianu pod posadzką. I tak ta folia mi się pewnie podziurawi o jakieś kamyczki czy inne farfocle.

To kłaść tą folię czy nie kłaść? Koszt niewielki, tylko troche więcej roboty. Jakieś za i przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś chcesz powiedzieć że np. belkę 12m składającą się z 4 prętów fi12 i powiedzmy 24 strzemion sam bez niczyjej pomocy skręcisz w 2 min?

 

To kłaść tą folię czy nie kłaść? Koszt niewielki, tylko troche więcej roboty. Jakieś za i przeciw?

Ja tam posłuchałem tych co projektowali i mam zarówno pod styropianem jak i nad nim a dodatkowo pod wylewką jeszcze aluminiową. Jak na razie negatywów nie widzę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś chcesz powiedzieć że np. belkę 12m składającą się z 4 prętów fi12 i powiedzmy 24 strzemion sam bez niczyjej pomocy skręcisz w 2 min?

 

O! Następny, żałuję, że powiedziałem... :-)

Napisałem przecież, że nie o samo kręcenie chodzi, najpierw strzemiona trzeba skręcić albo skręcać na prętach, ale je i tak trzeba przytrzymać. Ktoś drugi musi w tym pomóc przy fi 12.

Ja pisałem o łatwych elementach, jak pręty pod nogami czy na ścianach. Zbrojarz musi przytrzymać, czasami porysować kreski, odmierzyć, nałożyć itd., samo kręcenie to tylko mała część pracy. Ale dobrze o tym wiesz, tylko mnie podpuszczasz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie wymiany gruntu pod płytę

mam już projekt, zrobiony przez architekta który robił projekt całego domu.

Mam 2 zadaszone nieduże tarasy na których są słupy 24x59.

Architekt zaprojektował te słupy na tej samej płycie, stopy fundamentowe odpadają ze względu na złe warunki gruntowe.

Mam pytanie, jak pozbyć się mostku termicznego ? ktory powstawie na płycie pomiedzy tarasem a domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym uzupełniacie szczeliny pomiędzy styropianem?-ustawiam pionowe boki płyty i miejscami są przerwy 1-2mm z różnych względów a to styropian nierówny a to przytnę nierówno więc trzeba to czymś zakleić. Pianką jakąś czy klejem?

 

pianką w puszce. Najlepiej pistoletem, głębiej się wstrzelisz.

 

Witam

jestem na etapie wymiany gruntu pod płytę

mam już projekt, zrobiony przez architekta który robił projekt całego domu.

Mam 2 zadaszone nieduże tarasy na których są słupy 24x59.

Architekt zaprojektował te słupy na tej samej płycie, stopy fundamentowe odpadają ze względu na złe warunki gruntowe.

Mam pytanie, jak pozbyć się mostku termicznego ? ktory powstawie na płycie pomiedzy tarasem a domem

 

płyta fundamentowa jako taras ?? To jakaś masakra, metr kwadratowy takiego tarasu wraz z docelowym podłożem to wyjdzie pewnie z 400-500 zł/m^2 :rolleyes:

Pewnie taniej wyjdzie pod te słupy wbić jakieś pale czy coś, niżeli robić dla nich płytę fundamentową, tym bardziej że to 2 tarasy! Albo wymienić grunt trochę szerzej niż słup i zrobić normalną stopę fundamentową. Niech się ktoś mądrzejszy wypowie, ale moim zdaniem to co chcesz zrobić to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Architekt zaprojektował te słupy na tej samej płycie, stopy fundamentowe odpadają ze względu na złe warunki gruntowe.

Za wszelką cenę wywalić te słupy z płyty a płytę zrobić jedynie pod samym domem i do płyty dostawić taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

interesuje Mnie wykonania płyty o wym. 12 * 10.

Warunki gruntowe, dość dobre 40 cm humus a później do 1,1 - 1,3 m piaski i dobre gliny. Planuje podwyższyć teren o 30- 40 cm, więc wykonałbym 70 cm wykopu i podbudowę 50 cm + 15 cm xps + 20 płyta. Na płytę jeszcze 5-10 cm EPS, podłogówka + wylewka tak żeby wyjść + 30cm od aktualnego stanu

 

Proszę zerknijcie czy dobrze kalkuluje koszty (ceny netto materiały)

1. Podbudowa z piasku. 120 m *0,5m =60m3 * 2 t = 120 ton pospółki/piasku. Koszt 3 000 zł.

2. Drenaż: 50 mb rury + studzienki + inne. Koszt 1000

3. XPS pod płytę. 120 * 15 cm = 18 m3. Koszt 6120 zł (340 m3)

4. XPS na bok. 44 * 40 cm * 15 cm = 2,7 m3. Koszt 920

5. Opaska przeciwwysadzinowa (potrzebna???) 44m * 1m*10 cm ok. 4,5 m3. Koszt 900 zł (EPS)

6.Beton. 120 * 20 cm = 24m3. Koszt 4800

7.Stal. 120m * 15 kg /m = 1,8 tony (szacunek). Koszt 4000

8. Żwir i piasek na zasypanie drenażu itp. Koszt 1000

9. Inne (folie, rury do instalacji, bez podłogówki) 2.500.

 

Wychodzi mi około 24.000 zł netto.

 

Realne założenia? CO byście dodali, co zmienili itp?

 

Ile może kosztować wykonania takiej płyty, jeśli wszyscy mówią że koszty prac ziemnych i wykonania są niższe nie tradycyjnych fundamentów??

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie wymiany gruntu pod płytę

mam już projekt, zrobiony przez architekta który robił projekt całego domu.

Mam 2 zadaszone nieduże tarasy na których są słupy 24x59.

Architekt zaprojektował te słupy na tej samej płycie, stopy fundamentowe odpadają ze względu na złe warunki gruntowe.

Mam pytanie, jak pozbyć się mostku termicznego ? ktory powstawie na płycie pomiedzy tarasem a domem

Ja moze nie mialem zlych warunkow gruntowych ale plyte mam tylko pod domem a pod slupy mam dwie duuuuuze stopy 1,4mx1,4m i te slupy maja na czym stac a zarazem sa oddzielone, pogadaj z konstruktoremi zeby cos innego wymyslil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, wiem że było ale ciągle nie jestem przekonany. Dawać folię pomiędzy płytę fund. a EPS pod posadzkę? Płytę mam w foli 0,2, pod nią XPS, a pod nią przesiąkliwy piach. Sprawdzałem w U-wert i taka folia praktycznie nic nie zmienia. Oczywiście samą posadzkę betonową będę miał w foli alu, więc nie ma mowy o nasiąkaniu styropianu pod posadzką. I tak ta folia mi się pewnie podziurawi o jakieś kamyczki czy inne farfocle.

To kłaść tą folię czy nie kłaść? Koszt niewielki, tylko troche więcej roboty. Jakieś za i przeciw?

 

To zapodaj proszę jakie planujesz warstwy. (licząc od "0" płyty do parkietu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plyte klade folie 0,2, potem 16cm EPS100 ( w warstwach 6-4-6), nastepnie folia alu a na niej rurki z woda i to wszystko zalane 8-10cm. Na to panele/plytki. Wlasnie jestem na tym etapie, wiecej u mnie w dzienniku.

 

Nadzieje ze folia alu zapobiegnie absolutnie nasiakaniu styropianu sa plonne. Od spinek do podlogowki bedziesz mial setki dziur. Chyba ze zrobisz rurki na uchwytach systemowych do siatki:

http://pl.capricorn.pl/catalog/products/1262

na folie kladziesz siatke zbrojaca, na to rurki w klipsy. Posadzkarze robia "podsypke" i podnosza siatki - masz folie nie podziurawiona, rurki wyzej w posadzce oblane w 100% betonem i zbrojenie za jednym zamachem. Tylko jesli sie ktos zdecyduje, za tymi klipsami sie wczesniej rozejrzec, bo nie moglem dostac ich od reki i zrobilem "normalnie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...