Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziwi mnie, że dałeś sobie wcisnąć płytę kręconą z prętów przy tak małych przekrojach, mogłeś położyć gotowe siatki i mieć to z głowy.

 

Xesxpox, przy 8 mm co drugie "w szachownicę", przy grubszych prętach można i co trzecie.

Podpowiem, jeśli to robisz pierwszy raz, żeby się nie zanudzić. :-)

Możesz kręcić najpierw siatkę powiedzmy co 60 cm wszystkie wiązania, potem układasz w środku i znowu zagęszczasz w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że dałeś sobie wcisnąć płytę kręconą z prętów przy tak małych przekrojach, mogłeś położyć gotowe siatki i mieć to z głowy.

 

Xesxpox, przy 8 mm co drugie "w szachownicę", przy grubszych prętach można i co trzecie.

Podpowiem, jeśli to robisz pierwszy raz, żeby się nie zanudzić. :-)

Możesz kręcić najpierw siatkę powiedzmy co 60 cm wszystkie wiązania, potem układasz w środku i znowu zagęszczasz w środku.

 

 

człowiek mądry jak się urobi...siatki zgrzewane wcale drożej nie wychodziły ale łudziłem się że szybko to ukręce a tu jednak trochę schodzi-rzeczywistość zweryfikowała. Dziś dałbym trochę droższe siatki gotowe i cześć. Ale dzięki za rady będę wiązał co drugi pręt w szachownice. Najbardziej martwi mnie że taśma odlazła przy przepustach i jak ja to zakleje przed laniem płyty? może jakieś szkło w płynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astrobud.pl/pl/p/Finnfoam-styrodur-XPS-duzy-rozmiar-2485x585mm-FL300-/134

moj sklep... i przy ilosciach na plyty - negocjowalne.

Ostatnia transakcja z jednym z forumowiczow (na 23% VAT, wiec biorac FV na wykonawce jeszcze mozna jakos sie z nim dogadac na roznice w VAT):

300kPa - 375,83 brutto/m3

500kPa - 472,35 brutto/m3

 

Dziękuję, odezwę się zapewne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczynam układać podłogówkę na dolną siatkę, później jak rozłożę górną siatkę będę ją podciągał właśnie do górnej siatki. Czy może macie jakiś patent układania podłogówki żeby później łatwo się ją podciągało? tak dumam czy nie dać cienkich deseczek co 1,5m długich ze 2m i na tym ułożyć pexa i póżniej te deski podciągnąć do góry z dużą ilością pexa? czy może nie kombinować-ma ktoś jakieś doświadczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczynam układać podłogówkę na dolną siatkę, później jak rozłożę górną siatkę będę ją podciągał właśnie do górnej siatki. Czy może macie jakiś patent układania podłogówki żeby później łatwo się ją podciągało? tak dumam czy nie dać cienkich deseczek co 1,5m długich ze 2m i na tym ułożyć pexa i póżniej te deski podciągnąć do góry z dużą ilością pexa? czy może nie kombinować-ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Nie kombinuj i tak sporo pracy Cię czeka, ja robiłem podobnie bałagan na dolnej siatce i dopiero podciągnięcie pod górną i przypięcie trytkami uporządkowało to. W moim dzienniku znajdziesz fotki jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczynam układać podłogówkę na dolną siatkę, później jak rozłożę górną siatkę będę ją podciągał właśnie do górnej siatki. Czy może macie jakiś patent układania podłogówki żeby później łatwo się ją podciągało? tak dumam czy nie dać cienkich deseczek co 1,5m długich ze 2m i na tym ułożyć pexa i póżniej te deski podciągnąć do góry z dużą ilością pexa? czy może nie kombinować-ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Albo zrób jak ja - przypnij rurki do dolnej siatki i po temacie. Co za różnica, czy będą NA dolnej, czy POD górną. I tak muszą rozgrzać całą objętość betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

1. Pewnie można tylko na takie pytania odpowie projektant płyty bo to chyba on za to odpowiada. W sumie to czmu chcesz go kłaść na xps-a? Ja mam kanał nie ocieplony głębokość 1,7m ppt i tam zawsze jest stała temperatura ok 15*.

2. Co do szczelności to nie wiem. Ale jak go połączysz z płytą to nic go nie ruszy.

3. Graż będzie oddylatowany od domu więc będzie ok-pewnie wystarczy jeszcze ścianę dom/garaż docieplić i po sprawie . Co do węży od podłogówki to w ich miejscu dasz po długości styropian pod nimi i nad nimi i też będzie ok. Dziś widziałem fotki w dzienniku inż.malinia jak zatopił w styropianie węże od podłogówki i pewnie u ciebie można by podobnie to rozwiązać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221619-mniej-znaczy-wi%C4%99cej-Dziennik-Budowy&p=6926747#post6926741

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=317282&d=1431763006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo 007,

Robiliśmy z pół roku temu taką płytę z dziurą w środku, nawet nie wiem, do czego to było, ale zrobione, odhaczone. ;-) Ale, jak widać, da się.

Kanału nie wypchnie woda, to nie są takie siły. :-)

 

Trochę się dziwię, że nie chcesz tego zrobić na miejscu, odpadłyby problemy z połączeniem kanału z płytą.

Ja bym kanał na pewno zaizolował z boku, bo tam jest zimno zimą i są duże straty ciepła, nad izolacją pod kanałem bym się zastanawiał z powodów, o jakich pisze Xesxpox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie można tylko na takie pytania odpowie projektant płyty bo to chyba on za to odpowiada. W sumie to czmu chcesz go kłaść na xps-a? Ja mam kanał nie ocieplony głębokość 1,7m ppt i tam zawsze jest stała temperatura ok 15*.

2. Co do szczelności to nie wiem. Ale jak go połączysz z płytą to nic go nie ruszy.

3. Graż będzie oddylatowany od domu więc będzie ok-pewnie wystarczy jeszcze ścianę dom/garaż docieplić i po sprawie . Co do węży od podłogówki to w ich miejscu dasz po długości styropian pod nimi i nad nimi i też będzie ok. Dziś widziałem fotki w dzienniku inż.malinia jak zatopił w styropianie węże od podłogówki i pewnie u ciebie można by podobnie to rozwiązać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221619-mniej-znaczy-wi%C4%99cej-Dziennik-Budowy&p=6926747#post6926741

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=317282&d=1431763006

 

...tak dla porządku to nie podłogówka tylko c.w.u. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maliniak dzięki ale już wylałem;)

Z uwagi, że dużo mi pomogliście pochwale się co dziś wylaliśmy:

92.JPG

99.JPG

101.JPG

Oczywiście w trakcie brakło trochę betonu na co nie byłem gotów. Klipsy +trytytki na których podwieszałem podłogówkę zdały egzamin. Wstępnie po całym zamieszaniu z płytą mogę powiedzieć, że następnym razem folie dałbym pod xps-a, przy oczku siatki 15x15cm kupiłbym gotowe siatki zgrzewane ciut droższe ale szybcie robota by szła, dystanse pomiędzy górną a dolną siatką dałbym tzw kobyłki z pręta fi 10 lub 12 a nie te węże adea czy jakoś tak się nazywają. Dystanse pod dolną siatkę w odstępach 1m wg mnie trochę za rzadko i dogęszczałem po zmontowaniu płyty- dziś dałbym co 70cm i to chyba wszystki moje bóle na dziś. Więcej fot wrzuciłem do dziennika. Wszystkim dziękuje za pomocne rady przy tworzeniu mojej płyty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Prosiłbym Was o pomoc i radę.

Zaczynam właśnie prace na działce. Chcę posadowić na niej garaż konstrukcji drewnianej albo blaszak otynkowany - o wymiarach około 5,7x5,7 m. Mój plan to wykonanie płyty fundamentowej mam jednak kilka wątpliwości i boję się, że coś zrobię nie tak jak trzeba a materiał jest drogi. Oto moje wątpliwości:

1. skoro posadzka w garażu ma być ze spadkiem 1% to jak później na takiej płycie posadowić blaszaka/garaż drewniany aby stał poziomo?

2. jeżeli płyta ma mieć spadek, to czy mam go utworzyć już na etapie utwardzania pospółki? czy poprzez wykonanie odpowiedniego szalunku z uwzględnieniem spadku?

3. Czy taka płyta może być posadowiona ponad powierzchnię gruntu?

4. czy warstwa ok 30 cm żwiru/piasku pod płytą wystarczy? Czy na taką warstwę trzeba dawać chudy beton?

5. czy konieczna jest wymiana gruntu także poza obrysem fundamentu?

6. Czy warto wykonać płytę w taki sposób: grubość płyty 10-15 cm zbrojonej siatką 6fi, a po obrysie zbrojenie prętami 10-12fi o wymiarach 35cm x 25 cm?

 

Proszę o podpowiedź. Na niektóre pytania nie mogę znaleźć odpowiedzi, na inne różnie ludzie piszą. Ostatnio słyszałem od budowlańca, że pod garaż jaki opisałem trzeba zrobić płytę podwójnie zbrojoną (siatka na dole i u góry), a płyta ma mieć 40 cm grubości.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez poufne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...