Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

maliniak dzięki ale już wylałem;)

Z uwagi, że dużo mi pomogliście pochwale się co dziś wylaliśmy:

92.JPG

99.JPG

101.JPG

Oczywiście w trakcie brakło trochę betonu na co nie byłem gotów. Klipsy +trytytki na których podwieszałem podłogówkę zdały egzamin. Wstępnie po całym zamieszaniu z płytą mogę powiedzieć, że następnym razem folie dałbym pod xps-a, przy oczku siatki 15x15cm kupiłbym gotowe siatki zgrzewane ciut droższe ale szybcie robota by szła, dystanse pomiędzy górną a dolną siatką dałbym tzw kobyłki z pręta fi 10 lub 12 a nie te węże adea czy jakoś tak się nazywają. Dystanse pod dolną siatkę w odstępach 1m wg mnie trochę za rzadko i dogęszczałem po zmontowaniu płyty- dziś dałbym co 70cm i to chyba wszystki moje bóle na dziś. Więcej fot wrzuciłem do dziennika. Wszystkim dziękuje za pomocne rady przy tworzeniu mojej płyty. Pozdrawiam

Hmmm, masz odwodnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

perm chodzi ci o drenaż? jeżeli tak to będę dopiero robił razem z opaską ale to za jakiś czas

TwojPan wysoko? hm może i tak ale jest tu plan zagospodarowania przestrzennego i mówi żeby posadowić budynki na 58.00mnpm poziom działki jak była porośnięta miał 57.70 przy wyrywaniu korzeni ściągneliśmy 20cm humusu wokół domu na kupę i zrobiło się 57.50 a z uwagi że jest to teren przy zaporze wodnej we Włocławku podniosłem dom o 30cm wyżej niż plan zagospodarowania narzuca żeby później nie beczeć i zrobiło się 58.30. Sporo ziemi mam na kupach wokół działki więc to rozgarnę ale całej działki nie będę podnosił. Planujemy z żoną po jakieś 5m od domu zrobić powyższony teren a dalej jakoś łagodnie opuścić ...pewnie nie obędzie się bez nawożenia lub wykopania stawu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak to jest z wysokoscia posadowienia plyty? Bo widze tu ze niektorzy maja bardzo wysoko ponad grunt. Akurat jestem na etapie szukania dzialki i znalazlem taka ktora jest moze 50cm ponizej poziomu drogi asfaltowej i terenu wokolo. Cena dzialki jest nizsza ale i tej ziemi trzebaby dosc sporo nawiesc. rozumiem ze moglbym dac 3 warstwy po 20cm i kazda zagescic. Czy to byloby ok ? ba zastanawiam czy sie to woogole oplaci.

z gory przepraszam za brak polskich liter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiedz ekipie żeby teraz zrobiła to na własny koszt bo tanie to raczej nie będzie. Natomiast jeśli planujesz na to jeszcze wylewkę to nią wyrównasz. Przy betonowej koszty Cię nie zjedzą ale przy anhydrycie parę ładnych złotych będziesz w plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusfoto, wylewka raczej nie była w planie skoro płyta grzejna.

 

@marcelix, to niech ekipa naprawia lub płaci za naprawę (o ile się umawialiście na określoną jakość). Pewnie frezować (jeśli to zbyt nie pocieni płyty), a jeśli dolewać to chyba dolewka powinna być zczepiona z płytą grzejną..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołki z grubsza myślałem zalać betonem, a później najwyżej samopoziomem. Jakie nierówności są akceptowalne pod panele w pomieszczeniu np 14m2 albo 60m2? Wylewka faktycznie nie była w planie. W czasie wylewania doszło do awarii łaty wibracyjnej pożyczanej przez mojego tatę, więc to nie tylko ekipy wina. Ekipa wzieła przy stawianiu ścian pod uwagę przyszłe wylewki w celu wyrównania płyty. Tego podlewania nie ma tak dużo. Liczyłem na 40-50m2 do wyrównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria łaty nie jest wytłumaczeniem. Jak ktoś wylewał wiele razy, to zwykłą deską na kiju jest w stanie wyrównać od 0,5 cm i to jest akceptowalne.

Ale trzeba mieć niwelator, według mnie to urządzenie podstawowe.

 

Bierzesz dwie szlifierki do betonu na dzień, 3-4 ludzi i wyrównasz wszystko.

Wylewka samopoziomująca to raptem 1 cm grubości, zazwyczaj nie więcej, potem się wchodzi w drogie masy jakieś Siki itp.

Ja bym wyrównał ile możliwe i dolał już docelowo z większą warstwą przy ogrzewaniu, ale liczę, że masz sensowną otulinę zbrojenia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria łaty nie jest wytłumaczeniem. Jak ktoś wylewał wiele razy, to zwykłą deską na kiju jest w stanie wyrównać od 0,5 cm i to jest akceptowalne.

Ale trzeba mieć niwelator, według mnie to urządzenie podstawowe.

 

Bierzesz dwie szlifierki do betonu na dzień, 3-4 ludzi i wyrównasz wszystko.

Wylewka samopoziomująca to raptem 1 cm grubości, zazwyczaj nie więcej, potem się wchodzi w drogie masy jakieś Siki itp.

Ja bym wyrównał ile możliwe i dolał już docelowo z większą warstwą przy ogrzewaniu, ale liczę, że masz sensowną otulinę zbrojenia. ;-)

 

Ogrzewanie już jest w płycie. Doleję gdzie niegdzie a potencjalne górki zeszlifuję. Nierówności to bardziej spadki w kierunku brzegu płyty. Środkiem nalali więcej. Do wyrównania mam kawałek salonu i dwa pokoje. Wylewka betonowa pewnie będzie odpowiednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod płytą mozna też i to moim zdaniem najlepszy wybór (niestety nie cenowo) dać granulat szkła piankowego. Przynajmniej dom stoi na czymś konkretnym. Zastępuje też warstwę nie podciągającą wody więc to też oszczędność. Jedna z firm to sprzedająca ma na swojej stronie schemat fundamentu płytowego z granulatem pod spodem. Zbierają humus - czyli wykonują płytką wannę z położonym obwodowo odwodnieniem, to przykrywaja geowłókniną i zasypują granulatem. Garnulat się lekko zagęszcza i koniec. Folia na to i można wylewać płytę. Prościej się już chyba nie da.

 

Hej !

 

Na początku chciałem się przedstawić - Witek, przygotowuję się do budowy pod Wrocławiem.

Serdecznie dziękuję za te wszystkie posty, powoli przekopuję się przez kilkaset stron tego wątku ... jesteście skarbnicą wiedzy !

 

Na początku byłem wdzięczny za informacje ... teraz ilość wiedzy, zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę powoli mnie przytłacza : ))) Ale dalej jestem wdzięczny : )

 

Jestem prawie zdecydowany na budowę na płycie. Ma zalety: stabilność konstrukcji domu, izolację cieplną, czas budowy i - to mnie też ujmuje - elegancją rozwiązania.

Mam dwie główne obawy związane z budową domu na płycie: ryzyko pożarcia ocieplenia poziomego pod płytą przez mrówki, myszy i inne takie i związane z tym konsekwencje oraz zniszczenia instalacji pod płytą spowodowane przesunięciem się płyty, ruchami gruntu ....

 

Wydaje mi się, że granulat szkła piankowego rozwiązuje problem gryzoni - stąd prośba o namiary na firmę oferującą płytę na granulacie szkła piankowego.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Na początku chciałem się przedstawić - Witek, przygotowuję się do budowy pod Wrocławiem.

Serdecznie dziękuję za te wszystkie posty, powoli przekopuję się przez kilkaset stron tego wątku ... jesteście skarbnicą wiedzy !

 

Na początku byłem wdzięczny za informacje ... teraz ilość wiedzy, zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę powoli mnie przytłacza : ))) Ale dalej jestem wdzięczny : )

 

Jestem prawie zdecydowany na budowę na płycie. Ma zalety: stabilność konstrukcji domu, izolację cieplną, czas budowy i - to mnie też ujmuje - elegancją rozwiązania.

Mam dwie główne obawy związane z budową domu na płycie: ryzyko pożarcia ocieplenia poziomego pod płytą przez mrówki, myszy i inne takie i związane z tym konsekwencje oraz zniszczenia instalacji pod płytą spowodowane przesunięciem się płyty, ruchami gruntu ....

 

Wydaje mi się, że granulat szkła piankowego rozwiązuje problem gryzoni - stąd prośba o namiary na firmę oferującą płytę na granulacie szkła piankowego.

 

Pozdrawiam !

Wydaje mi się, że płytę na granulacie zrobi ci każda firma płyty wykonująca. Możesz tez zatrudnić firmę od posadzek przemysłowych. Powinni sobie poradzić, bo to bardzo podobna robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zrobiłem podliczenie swojej płyty:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?239615-Ciep%C5%82y-Z242&p=6936006&viewfull=1#post6936006

Jeżeli nic nie pominąłem to kosztowała mnie 30630zł z ogrzewaniem podłogowym i po powierzchni zabudowy wychodzi 260zł/m2. Myślę że to dobra cena?

Wyszło bardzo OK ale nie ma w tym kosztów robocizny, przynajmniej w części dotyczącej samego wykonania płyty. Taniej fundamentów i podłogi na gruncie raczej byś nie zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna jest-przynajmnie ta którą opłaciłem;)

400zł za położenie kanalizy i pexa

700zł powiązanie 50% górnej siatki i wylanie betonu+łata wibracyjna -tyle wzieli moi budowlańce

więcej nikomu nic nie płaciłem tylko sam robiłem z bratem/kumplem/sąsiadem. Podbudowę robiliśmy sami przy użyciu koparki i wypożyczonej zagęszczarki. Nie ma tu kosztów piachu bo koparka wykopała mi dół w drugim końcu działki i styknęło na podbudowę. Styropian, zbrojenie i całą resztę też robione we własnym zakresie. Ekipa od budowy domu chciała za wykonanie 10000zł+po mojej stronie piach i koparka no i materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że płytę na granulacie zrobi ci każda firma płyty wykonująca. Możesz tez zatrudnić firmę od posadzek przemysłowych. Powinni sobie poradzić, bo to bardzo podobna robota.

 

Dzięki !

 

Ten granulat jest powszechnie dostępny ?

Kiedyś były z nim problemy - jak wnioskuję z Twoich poprzednich postów.

 

A drugie ryzyko - zniszczenie instalacji jakimś cudem ?

Czy są jakieś sposoby naprawy ?

W czarnych snach widzę jak studnia, głęboki fundamen, błąd w odwodniniu moim czy wykonywanym przez sąsiada który kiesyś będzie się budował powodują ruch, wypłukanie gruntu pod moim domem i pozrywanie instalacji - można to jakoś napawić ?

Czy też szukam dziury w całym ?

 

Może te pytania są idiotyczne, ale nie jestem ekspertem a technologia jest wciąż - przynajmniej w Polsce - dosyć nowatorska.

 

Pozdrawiam i dziękuję

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w googlu granulat szkła piankowego. Myślę, że pez problemu znajdziesz dostawcę z twojej okolicy. Zniszczenie instalacji oznaczałoby osiadanie budynku czyli błąd budowlańców albo projektanta. Jest niedopuszczalne (w pewnych granicach oczywiście). Po to zagęszcza się grunt i robi odwodnienie, by do tego nie doszło. W poprawnie zaprojektowanym i wykonanym budynku nie ma takiego zagrożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...