Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...Jeżeli teraz salon pokryjemy izolatorem to cale ciepło pójdzie w kuchnię

 

Pójdzie CAŁE i się tam schowa za szafką...

 

Jak co nie wystarczają tutejsze opinie i liczne rozważania typu "drewno na podłogówce" a chcesz mieć pewność (o ile to ci da pewność), to zamów sobie chłopie jakieś obliczenia czy symulację do tego zjawiska u fachowca (@asolt czy ktoś inny). Tutaj jak widzisz nikt ci nie da gwarancji, że wchodząc z kuchni do salonu nie będziesz chciał zakładać futra i kozaków.

 

Ludzie stadami mają panele (prawie jak super-izolator-deska) i płytki, do tego podłogówkę robioną bez doktoryzowania i jakimś cudem działa. To wszystko już na forum BYŁO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

EDIT

Masz problem w tym, że traktujesz drewno, jak jakiś superizolator, a żelbet, jak jakiś superprzewodnik.

A tymczasem pod względem oporu cieplnego:

18mm dębu = 150mm żelbetu.

 

Czyli łatwiej energii będzie uciec górą, niż przejść choćby 20-30cm w poziomie. Mam nadzieję, ze juz to widzisz.

 

I tu chyba jest pies pogrzebany : )

Ale jak pisałem - muszę to dokładnie policzyć.

 

Dzieki !

 

To wszystko już na forum BYŁO!

 

Wiesz ... ilość informacji z forum jest tak przytłaczająca, że po prostu jeszcze nie zdążyłem całego przeczytać : (

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę pomyśleć nad takim rozwiązaniem, aczkolwiek chyba wolałbym to mieć w wylewce, jakoś w płycie do mnie nie przemawia.

Ale w czym widzisz problem ? U mnie tak jest.

DSC_5546.jpg

20 cm styro, płyta, folia i rurki. Wylewki jest około 5,5 cm. Sama płyta bez wylewki jest gdzieś około 10 cm nad poziomem terenu.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym widzisz problem ? U mnie tak jest.

[ATTACH=CONFIG]330848[/ATTACH]

20 cm styro, płyta, folia i rurki. Wylewki jest około 5,5 cm. Sama płyta bez wylewki jest gdzieś około 10 cm nad poziomem terenu.

 

 

rozumiem, ze płyta i pod nią 20 cm xps, na płycie już bez styropianu rurki i wylewka ? a co z rurkami wodnymi i innymi instalacjami po podłodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze płyta i pod nią 20 cm xps, na płycie już bez styropianu rurki i wylewka ? a co z rurkami wodnymi i innymi instalacjami po podłodze ?

Tam gdzie miała iść woda trakcie lania płyty zatopione zostały rurki 50, a jak beton trochę stężał zostały wyjęte. Powstały ładne kanały na rurki z wodą w ociepleniu. Tu je trochę widać.

049a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie miała iść woda trakcie lania płyty zatopione zostały rurki 50, a jak beton trochę stężał zostały wyjęte. Powstały ładne kanały na rurki z wodą w ociepleniu. Tu je trochę widać.

[ATTACH=CONFIG]330852[/ATTACH]

 

hmm a miedzy płytę a wylewkę z rurkami podłogówki dawałeś styropian jeszcze? czy tylko folię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też tak jak ja: położyć pierwszą warstwę XPS (u mnie 12), na nią folia, rozłożyć wodę, elektrykę, odkurzania centralne i co tam jeszcze i opatulić to z boków drugą warstwą XPS (u mnie 12) i ewentualnie te "bruzdy" od góry też cienkimi paskami XPS, czy nawet piana niskoprężna, na to zbrojenie no i beton. Estetycznie, bezpiecznie, bez kontaktu bezpośredniego z betonem, ocieplone i ...do zrobienia samemu, bo to żadna filozofia, ponieważ nie ma łączeń, poza sklejeniem (banalne) rurek od odkurzania. Wolne końce kabli i rurek wodnych, które będą szły do nad beton - z odpowiednim zapasem długości. Nawet jak założysz jakieś tam długości, które będą wystawać, dodaj na sam koniec po pół metra. Pamiętaj o tym, bo to rutynowy błąd i wolne odcinki okazują się potem zwykle za krótkie.

Co do rurek ogrzewania to są różne szkoły. Ja sprayem "narysowałem" docelowe pomieszczenia (ściany działowe) na XPS-ie jeszcze przed zbrojeniem, a rurkę układałem na dolnej warstwie siatki, bo wiedziałem już co i jak, bez mierzenia. Na to łączniki z górną siatką, górna siatka i betonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech ktoś wyjaśni jeszcze sprawę taką...

płyta dookoła opatulona 20cm styro, stawiam mur na płycie (poza mur wystaje mi 20 cm styro, który jest z boku płyty) doklejam ocieplenie elewacji również 20cm, a podobno cokół nie powinien być na równi tylko schowany ?

jak to rozwiązaliście? szukam po dziennikach ale nie doszukalem się hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tu wybudował na płycie ścianę trójwarstwową ?

Jak się pozbyć mostka ?

Czy tylko kotwienie podbudowy warstwy osłonowej przez ocieplenie pionowe płyty ?

Tu masz przykład realizacji płyty fundamentowej przewidzianej do posadowienia ściany trójwarstwowej :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172507-Wdzi%C4%99czny-M07-na-p%C5%82ycie&p=4539491&viewfull=1#post4539491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno cokół nie powinien być na równi tylko schowany ?

jak to rozwiązaliście? szukam po dziennikach ale nie doszukalem się hmm

U mnie tak będzie. Nie widzę w tym żadnego problemu. Dodatkowo na wysokości cokołu możesz dać jakąś listwę okapnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto fundament a w niego płyta. Przy glinie pewnie fundament poniżej głębokości przemarzania. Drogo się robi: ( Fundament jako szalunek tracony:))))
Niekoniecznie poniżej głębokości przemarzania. Wystarczy zastosować opaskę przeciwwysadzinową poziomą lub pionową.

DSCN8846.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech ktoś wyjaśni jeszcze sprawę taką...

płyta dookoła opatulona 20cm styro, stawiam mur na płycie (poza mur wystaje mi 20 cm styro, który jest z boku płyty) doklejam ocieplenie elewacji również 20cm, a podobno cokół nie powinien być na równi tylko schowany ?

jak to rozwiązaliście? szukam po dziennikach ale nie doszukalem się hmm

 

Też się nad tym zastanawiam od kilku dni. Mam 24cm XPS wokół płyty, a ściany chcę ocieplić 25cm "grafitem". Jak przykleję styro na ścianę to będzie różnica ok. +2cm (dochodzi ok.cm kleju), ale z kolei cokół chcę wyłożyć jakimś klinkierem, a ściany - cienkim tynkiem, więc praktycznie się to zlicuje. Rozwiązanie, które podpowiada Plusfoto to listwa okapnikowa w miejscu, gdzie będzie się kończył tynk i zaczynał klinkier. Inna opcja - otynkować wszystko na równo z góry aż "pod ziemię, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, jeszcze inaczej - po prostu zostawić na tej samej płaszczyźnie i tynk i klinkier - rozdzielić to po prostu fugą. Jakie macie na to pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na działce stary podpiwniczony budynek do rozbiórki. Po rozbiórce zostanie mi dziura w ziemi 4 x 8 x 1,5 m. Dom który buduję będzie na płycie fundamentowej 20 cm , pod płytą 20 cm styro. Teraz pytanie, czym zasypać tą dziurę po piwnicy ?? Kruszywo, ziemia czy może najpierw ziemia ok 1m wys. i później kruszywo pozostałe 0,5 m ?? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "płytowcy" dostałem właśnie przekrojowo moją płytę z warstwami kolejnymi.

możecie doradzić czy ok? mi nie pasi ta papa na styro :? ?

 

 

[ATTACH=CONFIG]331127[/ATTACH]

XPS nie może stykać się z czymś na bazie bitumów więc ta papa to raczej nie bardzo. Zamiast niej gruba folia. Jej funkcją jest tylko i wyłącznie niedopuszczenie do wyciekania betonu do izolacji z XPS. Nie jest potrzebna folia pod jastrych, nie jest potrzebna folia pod XPS. Poza tym OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...