Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolejna wycena wpadła pewnie dałoby radę coś jeszcze ugrać i się zmieścić w 70tyś również firma, która się specjalizuje tylko w płytach

 

d436b7836bc70d87.png

 

z ch...a spadli? bez robocizny ale bez żadnych oszczędności z wymianą gruntu 80cm i podłogówką w płycie, gwc, kanalizą, przepustami pod przyszłe instalacje z własną robotą wyszło mi coś około 32tyś zł za 100m2, Firma za całość prac chciała 10tyś zł za robotę to byłoby 42tyś zł choć pewnie mniej bo vatu za materiały nie miałbym 23% tylko 8%. ale to 3lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ch...a spadli? bez robocizny ale bez żadnych oszczędności z wymianą gruntu 80cm i podłogówką w płycie, gwc, kanalizą, przepustami pod przyszłe instalacje z własną robotą wyszło mi coś około 32tyś zł za 100m2, Firma za całość prac chciała 10tyś zł za robotę to byłoby 42tyś zł choć pewnie mniej bo vatu za materiały nie miałbym 23% tylko 8%. ale to 3lata temu.

 

Te "3 lata temu" ma tutaj kluczowe znaczenie. Budowlanka poszła w górę o ponad 25% w tym czasie, a np. tynki zdrożały o 35-40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wycena wpadła pewnie dałoby radę coś jeszcze ugrać i się zmieścić w 70tyś również firma, która się specjalizuje tylko w płytach

 

Nie szukaj żadnej firmy która zajmuje się tylko płytami , bo większość tych firm ma ceny z kosmosu i szukają jeleni ...

 

Każdy wykonawca który zajmuje sie budową domów do stanu SSO potrafi wykonać płytę fundamentową , bo bardzo podobne rzeczy robi cały czas (zbrojenia) i itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od ewentualnego przyszłego sąsiada i okazało się że robi zbrojenia .... także jakimś nie dużym kosztem mialbym pomoc w zrobieniu płyty ;)

 

Straszą się ludzie tym zbrojeniem, zupełnie niepotrzebnie. Jeśli ktoś to robi pierwszy raz, to niech kręci kluczykiem. Kluczykiem można się szybko nauczyć, cęgami trzeba poćwiczyć długo, żeby robić to sensownie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikalem z komorki i wdarl sie blad, juz poprawilem. XPS 12cm mialem po 430pln/m3, wyslo 17 paczek po 0,315m3 - lacznie ok 2300pln. Do tego pianki, czyscik, folia bombelkowa itd.

 

Co do koparki - 8x pracy po 120pln/h plus 100pln dojazd = 1060pln. Za piasek placilem 520pln za wywrotke 22t=13m3, weszlo 9 wywrotek czyli lacznie 4680pln.

 

Kwota calkowita za fundament pod parterowke ok 190m3 pow calkowitej = 40tys PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalsze rozmowy z sąsiadami ... rozmawiałem z właścicielem domu od płyty fundamentowej ma jej koło 130m2 w tym garaż 1 stanowiskowy dom z użytkowym poddaszem budynek wybudowany 3 lata temu. Jak mi powiedział jak wygląda płyta to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać :eek::eek::eek: ... 10cm eps lub xps nie wnikałem i uwaga ..... 50cm betonu :D władowane 10 ton stali ..... także czytać czytać czytać ... nie dać się nabijać w butelkę pseudo fachowcom ...

 

koszt płyty z zalanym ogrzewaniem wodnym 55 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co należy rozumieć przez dodatkowe pod ścianami, jeżeli konstruktor robi tzw beleczkę ukrytą wzdłuż ściany tak że strzemiona nie wystają poza obrys ściany to dupa nie konstruktor....

 

jacentyy czyli twierdzisz że poniższy projekt płyty fundamentowej na gruncie jest źle wykonany?

 

http://pics.tinypic.pl/i/00964/cwxkb87l0cfw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

To jest za mocne stwierdzenie...jedynie co widze, ze niektorzy jakby do konca nie rozumieli pracy plyty lub nie uzywaja programow do plyt.

 

Plyte zbroi sie glownie dolnymi i gornymi siatkami tak jal wyjdzie z programu, dodatkowo dozbraja sie krawedzie wolne czyli zewnetrze i mozna to zrobic takimi wkladkami typu c lub strzemionami. Dotatkowo sprawdza sie plyte na przebicie tj swoisty rodzaj scinania tez sprawdza sie scinanie w plycie.

 

Jakies wience w plycie to mylenie pojec, niezrozumienie pracy plyty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha

 

Moj konstruktor z Myszkowa. Od razu poznalem. Tylko moja 7x13.5m. W moim projekcie tez mam strzemiona fi 6 co 25mm .... Jednym szablonem leci. Trochę żałosne.

Ale nie masz narożnych dozbrojeń i zageszczen przez srodek. No i ja mam 24 cm frubosci, a finalnie mi weszlo 27cm Musial przoczyc... :)

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo jest z tymi projektami płyt. Rozpiętość dla domu z poddaszem użytkowym dla pierwszej klasy gruntu jest od fi 8 co 15 cm do fi 12 co 15 cm.

 

Czy na prawdę to tak trudne dobrać odpowiednie zbrojenie, tak żeby jeden nie musiał dawać 2/3 więcej stali na m2? To są tony materiału, robocizny, zmarnowanego czasu, projektant ma się przy projekcie wykazać, a nie kopiować jak popadnie, bo to od projektant w dużym stopniu zależy czy dane rozwiązanie się sprawdza, przyjmuje i powszednieje czy może jak zwykle wszyscy muszą na wszystko podczas budowy narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...