Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Olej tego projektanta i odzaluj troche grosza na konstruktora ktory zaprojektuje Ci plyte a nie nawali stali na pale. .

 

To już pewne.

Dam do przeliczenia płytę i liczę na podwójną siatkę z max fi 12 mm.

Także folię mam zamiar ułożyć na XPS a nie pod jak w projekcie.

Jedynie myślę czy nie ingerować w grubości podsypek tj. 30 cm tłucznia i 30 piasku.

Muszę sprawdzić czy kanalizacja zmieści się ze spadkami w piasku.

No i brakuje mi jakiejś szmaty na kruszywie. Co radzicie 300, 400 gram czy lepszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A poziomicą sprawdzałeś tą płytę? Różnica 1cm to dużo a 7 to jakieś nieporozumienie.

 

Jak długa musiałaby być poziomica, żeby zauważyć nierówność?

Muszę zorganizować drabinę i pomierzyć wieniec również, bo coś ewidentnie się musi nie zgadzać :)

Zastanawiam się czasem czy po prostu płyta nie jest krzywo posadowiona lub nie osiadła. Przecież skoro zalali beton między burty to, co miałoby pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długa musiałaby być poziomica, żeby zauważyć nierówność?

Muszę zorganizować drabinę i pomierzyć wieniec również, bo coś ewidentnie się musi nie zgadzać :)

Zastanawiam się czasem czy po prostu płyta nie jest krzywo posadowiona lub nie osiadła. Przecież skoro zalali beton między burty to, co miałoby pójść nie tak?

 

Teraz wiem skąd te Twoje rozterki w innych tematach, skoro masz taką płytę. Ciesz się, że nie budujesz z prefabrykatów, bo byś miał po gwarancji a zapewne dowiedziałbyś się o tym, gdyby coś przemarzać zaczęło. Załatw sobie jak nie niwelator to chociaż laser albo poziomicę ze dwa metry i posprawdzaj na spokojnie. Mnie trudno uwierzyć,że fachowcy od firmy takiego babola zrobili. Może ktoś miał niwelator po upadku albo...% we krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem skąd te Twoje rozterki w innych tematach, skoro masz taką płytę. Ciesz się, że nie budujesz z prefabrykatów, bo byś miał po gwarancji a zapewne dowiedziałbyś się o tym, gdyby coś przemarzać zaczęło. Załatw sobie jak nie niwelator to chociaż laser albo poziomicę ze dwa metry i posprawdzaj na spokojnie. Mnie trudno uwierzyć,że fachowcy od firmy takiego babola zrobili. Może ktoś miał niwelator po upadku albo...% we krwi.

 

No, od tej płyty - moim zdaniem - płyną kolejne problemy. Wszystko po kolei jest do prostowania :)

 

Ok, położyłem poziomicę w losowym miejscu na płycie, bo byłem na placu budowy dosłownie na sekundkę. Na 10,5m - faktycznie - może to robić taką róznicę? Jak będę miał więcej czasu, to pomierzę dokładniej.

 

[ATTACH=CONFIG]441447[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dluga ta poziomica? Jak chcesz posprawdzac poziomy tanim sposobem to sobie zakup szlauchwage za 20 zl do tego 2 listewki z zaznaczonym poziomem i bedziesz wszystko wiedzial. Jakie masz watpliwosci co do wienca? Skoro murarz wyrownal Ci na pierwszej warstwie i dalej kleil na klej to nie ma mowy zebys widzial roznice w grubosci lub poziomie wienca golym okiem. Chyba ze to plyta jest w poziomie a murarz jakis po procentach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pewne.

Dam do przeliczenia płytę i liczę na podwójną siatkę z max fi 12 mm.

Także folię mam zamiar ułożyć na XPS a nie pod jak w projekcie.

Jedynie myślę czy nie ingerować w grubości podsypek tj. 30 cm tłucznia i 30 piasku.

Muszę sprawdzić czy kanalizacja zmieści się ze spadkami w piasku.

No i brakuje mi jakiejś szmaty na kruszywie. Co radzicie 300, 400 gram czy lepszą?

Zlec projekt plyty komus kumatemu i zrob tak jak Ci zaprojektuje, w projekcie bedzie jaka ma byc podbudowa. Geowloknina w standardowych warunkach gruntowych nie jest wymagana. Jak bardzo chcesz to daj cos bez szalenstw. Ja np zastosowalem 160tke moim zdaniem wystarczajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dluga ta poziomica? Jak chcesz posprawdzac poziomy tanim sposobem to sobie zakup szlauchwage za 20 zl do tego 2 listewki z zaznaczonym poziomem i bedziesz wszystko wiedzial. Jakie masz watpliwosci co do wienca? Skoro murarz wyrownal Ci na pierwszej warstwie i dalej kleil na klej to nie ma mowy zebys widzial roznice w grubosci lub poziomie wienca golym okiem. Chyba ze to plyta jest w poziomie a murarz jakis po procentach :)

 

Poziomica 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomica 2m

 

Takie wskazanie poziomicy na 10,5m spokojnie da taki niechciany wynik. Pytanie czy nie trafiłeś na garb/dołek - dlatego na takich dystansach sprawdzamy niwelatorem, laserem czy waserwagą, bo są to po prostu pewniejsze metody.

Ja mam też laser Bosch GLS2 ..jest to doskonałe narzędzie pokazujące stan faktyczny upartym inwestorom, którzy twierdzą że ich posadzka jest idealna pod wielkopowierzchniowe płytki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz w podwieszanych suficie puszczać wod-kan i odkurzacz centralny?

Można wszystko puścić w płycie, ale musisz mieć wszystko dokładnie rozplanowane i na etapie płyty (jeśli ne znasz się bardzo) skorzystać z ekip od instalacji: wod-kan, elektryka, podłogówka, OC itp. Naprawdę dużo tego jest. Ja się nie zdecydowałem, pod płytę dałem 12 cm XPS i tyle sam na płytę.

 

Sufity - co to znaczy kosz nie jest duży. Wg Mnie materiały 40-50 zł + robocizna. Tynki gipsowe 27 zł za m 2 na gotowo. Sufity 2-3 razy droższe. Rozłożenie na stropie to nie problem żaden, musisz tylko założyć grubszą warstwę styropianu

 

Na górę płyty to poszedł EPS? 2 x 6 cm?

Masz może jakiś dziennik lub zdjęcia jak wyszło? Właśnie planuje jak rozdzielić ocieplenie pod i nad płytą, żeby nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlec projekt plyty komus kumatemu i zrob tak jak Ci zaprojektuje, w projekcie bedzie jaka ma byc podbudowa. Geowloknina w standardowych warunkach gruntowych nie jest wymagana. Jak bardzo chcesz to daj cos bez szalenstw. Ja np zastosowalem 160tke moim zdaniem wystarczajaca.

Jest zaprojektowana podbudowa

30 kruszywo i 30 piasek.

Ale...

Zachowując spadki kanalizacji nie zmieszczę się w 30 cm piasku, a nie chcę rezygnować z kruszywa bo mam drenaż i chcę go pozostawić. Planuję zwiększyć gr. piasku do 40 cm i odchudzić do 20 cm kruszywo lub obniżyć poziom posadowienia i zachować 30 kruszywa. Wg mnie geowłóknina musi być na kruszywie i min. 300 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje wybudowac taki dom https://www.extradom.pl/w-budowie-projekt-domu-dom-przy-bukowej-5-KRK1284

Jako ze planuje grzac pradem, dokladnie jescze nie wiem jaka wersja, pompa ciepla czy kable plus panele. Bardziej sklaniam sie ku pompie gdyz niewiadomo jak beda sie krztaltowac ceny pradu, a rozliczenia w tauronie wypadaja niekorzystnie.

Plyte planuje na styropianie jako wanna kiedys byly szkody gornicze ale to 15 lat temu i teraz chyba obszar jest zaznaczony jako kategoria szkod 0. Planuje wykorzystac akumulacje do ogrzewania jednak zastanawuam sie czy ogrzewanie robic w plycie czy w osobnej wylewce ktora bylaby bezposrednio na plycie ( obawiam sie ze w przypadku gdyby plyta byla nierowna to powstahe problem jak i samo ogrzewanie ktore w razie awari w plycie stwarza spory problem)

Jaka szacunkowa cena takiej plyty ? Moze ktos robil niedawno podobnej wielkosci. I czy lepiej zdac sie na ekpie ktora zrobi plyte osobno czy ekipe ktora wybuduje dom wraz z plyta ?

Z gory dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...