Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

proszę o pomoc w identyfikacji :)


Recommended Posts

Jasminowiec?? Nie jestem pewna, bo trochę wczesnie jak na jasminowca, ale ..ze mnie zaden znawca. tak tylko zgaduje, a moze ktos madry wyprowadzi mnie z bledu. W kazdym razie ladnie kwitnie :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Elfir :yes:

anSi też myślałam, że to jaśminowiec. Nawet coś sobie mgliście przypominam, że rok temu małz zakupił ten krzaczek jako jaśminowiec właśnie. I tak mi jakoś nie pasował porą kwitnienia i wyglądem.

Ładny jest bardzo, tyle ze nie pachnie.

Edytowane przez Dropsiak
dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Previcur doglebowo i Biosept na części zielone. Previcur zgodnie z zaleceniami, a biosept zapobiegawczo i przy takiej pogodzie dośc często, niestety.

Elfir, nie rób ludziom wody z mózgu. Mylisz herbicydy z fungicydami ... . Przy takim doradztwie konsekwencje mogą być żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluszczyk - fakt, pomyliłam się odpowiadając używając słowa "herbicyd", zamiast "fungicyd". Zdarza się. Ale mógłbyś być bardziej pomocny forumowiczom i zwrócić mi uwagę na moją słowną pomyłkę i ja sprostować od razu, zamiast zadawać głupie pytania próbując mnie złapać na błędzie.

Fytoftoroza to choroba grzybowa i środki które poleciłam są oczywiście fungicydami: http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/323.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluszczyk - fakt, pomyliłam się odpowiadając używając słowa "herbicyd", zamiast "fungicyd". Zdarza się. Ale mógłbyś być bardziej pomocny forumowiczom i zwrócić mi uwagę na moją słowną pomyłkę i ja sprostować od razu, zamiast zadawać głupie pytania próbując mnie złapać na błędzie.

Fytoftoroza to choroba grzybowa i środki które poleciłam są oczywiście fungicydami: http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/323.php

 

Elfir, pytanie nie jest głupie i potwierdza moją uwagę, że pomyliłaś pojęcia i wprowadziłaś ludzi w błąd. To poważne przejęzyczenie. No, gdybyś jeszcze wymieniła preparat za pierwszym razem to jeszcze podejrzewałbym o przejęzyczenie, ale w kolejnym poście nie poprawiłaś się i na moje pytanie o herbicydach wymieniasz Previcur. Przepraszam, ale musiałem zareagować, trzeba to było jakoś uporządkować.

 

Ja wiem, że myślałaś o fungicydzie, ale skąd wiesz że to fytoftoroza jest przyczyną dolegliwości tej rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluszczyk - nie wiem na sto procent, dlatego napisałam "może fytoftoroza" i podałam preparaty na chorobę, która wydała mi się najbardziej prawdopodobna. Objawy "uschnięcia" widywałam na swoich roślinach również.

 

Moja pomyłka wzięła się z faktu, że jednocześnie odpowiadałam w winnym wątku jak zwalczyć koniczynę w trawniku i w głowie miałam słowo herbicyd. Gdyby tobie, bluszczyk zależało na sprostowaniu błędu napisałbyś coś w ten deseń: "Elfir, pomyliłaś się, chyba ci chodziło o fungicyd!", ale tobie zależało bardziej na podkładaniu nogi niż na pomocy forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz igły w pączku u sosen - zdjęcia są niewyraźne i nie widzę, czy na pewno tam jest po 5 igieł.

Pierwsze wygląda na sosnę rumelijską (o ile pędy nie są owłosione a igły nie dłuższe niż 10 cm), a drugie na sosnę drobnokwiatową "Glauca" (o ile igły nie są dłuższe niż 8 cm, wyrastają pod różnymi kątami a młode pędy są delikatnie omszone)

Trzecie i czwarte zdjęcie to ta sama roślina?

Wygląda jak świerk kłujący, ale sprawdź, czy starsze igły mocno kłują. Podobny jest świerk Engelmana, ale jego roztarte igły nieładnie pachną. U świerków igły trudno odrywa się od pędu i są na końcu zaostrzone. U jodeł odrywanie idzie łatwiej a igła na końcu jest spłaszczona w taką stópkę, co pozostawia na pędzie okrągłe ślady.

Natomiast daglezja ma igły niekłujące, choć niebieskawe i roztarte pachną trochę owocowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...