Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mieszkanie 62 m2- prosze o rady i porady


czarownicaaa

Recommended Posts

witam

potrzebuje pomocy i sugestii w aranzacji mieszkania 62m2

to moje pierwsze mieszkanie w dodatku kupowane w stanie budowy

sa plusy- przesuniecie, usuniecia scian

ale i minusy dla mnie jako wzrokowca

jesli macie jakies propozycje co usunac gdzie przesunac

oraz pomysly co do kuchni ktora niestety nie jest moja wymarzona

zawsze myslalam ze bede miala duza samodzielna kuchnie....

a tu mala i laczona z salonem

to bardzo bardzo prosze o rady

mieszkanie..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ilu osób to mieszkanie? Czy potrzebujesz osobnego wc?

Też jestem wzrokowcem, ale swoje ściany na papierze ustawiłam idealnie :) U Ciebie już na pierwszy rzut oka przeszkadza mi duży, ale niefunkcjonalny przedpokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

toaletę możesz zamienić na pralnię - pralka, sznurki do suszenia pod sufitem itd, chociaż z doświadczenia wiem, że dwa WC przydają się, szczególnie gdy pojawiają się dzieci .

Mnie też nie podoba się wielki przedpokój - prawie 10m2, a tak naprawdę nie masz miejsca na podręczny wieszak czy szafkę na buty, komodę, lustro, cokolwiek. Ja bym ścięła narożniki pokoi po obu stronach kuchni (salonu i tego 12, 64m2) tak, aby w ścięciach zamontować drzwi do pokoi, wtedy ściana z szafą mogłaby się przesunąć do łazienki powodując tym samym powiększenie kuchni. Nie wiem czy nie zagmatwałam za bardzo opisu :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez proponuję dodatkowe w-c przerobić na małe pomieszczenie gospodarcze: pralka, szafki na środki czystości, deskę do prasowania, odkurzacz, żelazko, mopa, miotłę itp. My tak zrobiliśmy i mimo, że jeszcze nie użytkuję, to uważam, że to był strzał w 10 - pralka zniknęła z łazienki: dzięki temu jest większa powierzchnia do zagospodarowania i po prostu bardziej estetycznie.

We wnęce między kominem a ścianą zrobić zamykaną szafkę od sufitu do podłogi - w ten sposób wszelkie kosmetyki, zapasowy papier toaletowy - nie będą robić tzw. wystawki. Można tam też trzymać zapasowe ręczniki. Miska w-c i umywalka w tym samym miejscu, co na projekcie - po prostu ja je zamazałam i potem nie chciało mi cofnąć - dlatego ponownie namalowałam na turkusowo.

 

Zrezygnowałabym z szafy w przedpokoju - o tę powierzchnię powiększyłabym kuchnię. Jeśli w kuchni jest okno, postawiłabym ściankę pomiędzy kuchnią a salonem - ale nie całkowicie zabudowaną, tylko taką na środku, aby z jednej i z drugiej strony można było przejść do salonu. A na tej ściance dałabym wysoką zabudowę kuchenną.

 

Zrezygnować z drzwi od salonu, a ściankę z drzwiami wyburzyć. Natomiast pociągnąć scianę salonu po prostej - wzdłuż napisu czerwonego z cyframi (metraz przedpokoju) i w powstałą w ten sposób wnękę wstawić szafę od strony w-c.

Miałabyś większy salon, przestronną kuchnię, trochę odgrodzoną od salonu, w kuchni miejsce na więcej szafek (ta wysoka zabudowa na nowo powstałej ściance) i podział mieszkania na część dzienną i nocną.

 

 

 

http://images44.fotosik.pl/297/1bebfd964549d3bbmed.jpg

 

to moje propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mieszkanie nie jest takie najgorsze;)

W mojej wersji zlikwidowałam WC przez co powiększyła się trochę sypialnia. Wstawiłam tam szafę o dł. 200 cm. Niestety,kuchnia powinna być otwarta na salon ze względu na jedyne w tym pomieszczenie światło dzienne. Zrobiłam tam zabudowę w kształcie litery U. Przesunęłam też nieznacznie drzwi do przyszłego pokoju dziecięcego, co pozwoliło na wstawienie dwóch niezależnych szaf (jedna od strony przedpokoju, a druga w pokoju. łazienka jest moim zdaniem bardzo fajna i nie zmieniałabym jej.

 

Z tymi szafami trochę poszalałam, ale uważam, ze jak się mieszka to z czasem przybywa coraz więcej rzeczy, i nie ma się gdzie z tym podziać. ;)

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/06a6935c7a311114c9e889a2f6541634,10,19,0.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jednak jestescie za likwidacja WC

a ja mam watpliwosci mimo wszystko

przede wszystkim developer mi namieszal bo gdy uslyszal ze mysle nad usunieciem wc to stwierdzil ze wlasnie oddzielnego WC ludzie bardzo szukaja

a takich mieszkan jest bardzo malo bo teraz w wiekszosci buduje sie lazienko-toalete

a rozwiazanie ze tak sobie schowam rupiecie tupy deska wiadro itd jakos mnie nie przekonuja bo przeciez w wc za kibelkiem mozna zrobic rowniez szafe na graty

chyba juz bardziej decydowalabym sie na zrobienie szafy garderobianej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym dodatkowym wc? Czy to się sprawdza czy nie. Nigdy nie miałam i nie widzę takiej potrzeby. 62 m2 to nie jest taki duży metraż,wiec wolałabym mieć garderobę niż np. miejsce na pralkę, która mieści się w łazience.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli ;)

 

moim zdaniem łazienka o wiele ładniej się prezentuje bez pralki, kosza na bieliznę itp. i bez wystawki wszelkiego rodzaju kosmetyków.

 

Ale z garderobą tez fajny pomysł :)

 

No ma się rozumieć:-) Ja myslałam, żeby pralkę i kosz na bieliznę schować w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirku chyba nie ma zalacznika :)

ja bym chetnie powiekszyla kuchnie kosztem zaproponowanej szafy

no ale brak innej opcji na miejsce na kurtki

chociaz przyznam ze jakis fajny stojacy wieszak mnie kusi

ale to sie chyba sprawdza tylko jako element dla gosci

a dla domownikow trzeba miec jakies miejsce na buty i okrycia wierzchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jednak jestescie za likwidacja WC

a ja mam watpliwosci mimo wszystko

przede wszystkim developer mi namieszal bo gdy uslyszal ze mysle nad usunieciem wc to stwierdzil ze wlasnie oddzielnego WC ludzie bardzo szukaja

a takich mieszkan jest bardzo malo bo teraz w wiekszosci buduje sie lazienko-toalete

osobne wc jako dodatkowe może być bardzo OK w sytuacji, gdy jeden się kąpie, a drugi chce na sioo

natomiast nie wyobrażam sobie łazienki bez wc

przez jakiś czas tak mieszkałam

bardzo mi to NIE odpowiadało

jako że zdarzało mi się latać z gołym tyłkiem między wc a wanną

nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...