Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe w bloku?


wilczeknyc

Recommended Posts

Źle wykonane i nieprawidłowo eksploatowane ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe (podłogówka), może stanowić istotny czynnik ryzyka dla pojawienia się rozmaitych schorzeń a także nasilenia objawów w już trwających schorzeniach.

 

Jeśli mogłem komuś pomóc to.... dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma czegoś takiego, jak "produkowanie podłogówki".. System ogrzewania podłogowego składa się po prostu "do kupy" z powszechnie dostępnych na rynku komponentów. Każdy może to zrobić.. System "ANIKA"... Może być?
mysle,ze w przyszlosci kazdy rozwijajacy sie producent grzejnikow wprowadzi jakies systemy "opatrzone" swoja nazwa jak np "ogrzewanie podlogowe purmo rolljet"

ludzie coraz czesciej instaluja ogrzewanie mieszane i chca robic zakupy w jednym miejscu i miec towar i gwarancje od jednego producenta,ktoremu ufaja

Edytowane przez prawdziwy.anika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle,ze w przyszlosci kazdy rozwijajacy sie producent grzejnikow wprowadzi jakies systemy "opatrzone" swoja nazwa jak np "ogrzewanie podlogowe purmo rolljet"

ludzie coraz czesciej instaluja ogrzewanie mieszane i chca robic zakupy w jednym miejscu i miec towar i gwarancje od jednego producenta,ktoremu ufaja

 

Poniekąd masz rację.. jednakże póki co, dla tych, którzy nie mają ochoty oglądać "klamotów" na ścianie, wprowadziłem (a właściwie dopiero wprowadzam) do obrotu system grzejników wewnątrzściennych pod wspólną nazwą Regulus-system Inside...

Wraz z grzejnikami ściennymi i kanałowymi tworzy on kompletny zestaw rozwiązań dystrybucji ciepła jednorodny pod względem dynamiki grzania oraz.... żywotności.

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wykonane i nieprawidłowo eksploatowane ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe (podłogówka), może stanowić istotny czynnik ryzyka dla pojawienia się rozmaitych schorzeń a także nasilenia objawów w już trwających schorzeniach.

 

Jeśli mogłem komuś pomóc to.... dobrze.

 

Boguś, wrzuć wreszcie jakiś schemat rozkładu temperatur Twoim zdaniem najbardziej optymalny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Na potrzebę innego postu na forum posiedziałem i pogrzebałem w necie i znalazłem... znalazłem badania statystyczne na temat wpływu ogrzewania podłogowego na układ krwionośny i nie tylko:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=fr|pl&u=http://cemv.vascular-e-learning.net/poly/136.pdf

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=de|pl&u=http://home.bingo-ev.de/hs467/technik/fussbodenheizung.htm

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=de|pl&u=http://www.wieland-cuprotherm.de/internet/media/de/technik_pdf/da_r_flchenheizung_bericht_phlebologie_08.pdf

 

Stare badania. Statystyka pokazuje pewien rozkład występowania określonych przypadków w populacji. Niestety badania te nie wyczerpują w całości wpływu pozytywnego jak i negatywnego na organizm ludzki. Warto poczytać.

 

Osobiście nie mam nic do podłogówki przy założeniu, że nie jest jedynym źródłem ciepła i nie występuje w każdym pomieszczeniu mieszkalnym i co najważniejsze nie jest ciepła ani letnia a jedynie neutralna w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzebę innego postu na forum posiedziałem i pogrzebałem w necie i znalazłem... znalazłem badania statystyczne na temat wpływu ogrzewania podłogowego na układ krwionośny i nie tylko:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=fr|pl&u=http://cemv.vascular-e-learning.net/poly/136.pdf

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=de|pl&u=http://home.bingo-ev.de/hs467/technik/fussbodenheizung.htm

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=de|pl&u=http://www.wieland-cuprotherm.de/internet/media/de/technik_pdf/da_r_flchenheizung_bericht_phlebologie_08.pdf

 

Stare badania. Statystyka pokazuje pewien rozkład występowania określonych przypadków w populacji. Niestety badania te nie wyczerpują w całości wpływu pozytywnego jak i negatywnego na organizm ludzki. Warto poczytać.

 

Osobiście nie mam nic do podłogówki przy założeniu, że nie jest jedynym źródłem ciepła i nie występuje w każdym pomieszczeniu mieszkalnym i co najważniejsze nie jest ciepła ani letnia a jedynie neutralna w dotyku.

 

:eek:

Witaj Boguś, widzę, że jesteś kreatywny i nie poddajesz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik budowy "regulusy w moim domu"

Co bedzie nastepne? "jak uszczęsliwiłem moją żonę kupujac regulusy". "Moje dzieci nie chorują bo mam regulusy". "moje libido wzrasta gdy patrzę na regulusy"

 

żenujące......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik budowy "regulusy w moim domu"

Co bedzie nastepne? "jak uszczęsliwiłem moją żonę kupujac regulusy". "Moje dzieci nie chorują bo mam regulusy". "moje libido wzrasta gdy patrzę na regulusy"

 

Jaki kreatywny.. Choć lepiej żonę uszczęśliwiać odpowednim dla niej poziomem libido, pojawiającym się we właściwym czasie..

Ale dawaj dalej....

 

Twoje libido faktycznie rośnie, gdy patrzysz na zdanie zawierające słowo "regulus"... To widać, słychać i czuć.

Uważaj jednakże, by Twoja fascynacja nie przerodziła się w obsesję lub fetyszyzm.. Jesteś już bardzo, bardzo bliziutko.

 

B.

 

Ps.

Mąż wchodzi do sypialni i widzi żonę z obcym mężczyzną. Zdziwiony pyta:

- Co wy tu robicie?

Żona patrząc na kochanka mówi:

- A nie mówiłam ci, że to idiota?! Podziwiamy regulusy..

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu żenujace... Ale inaczej już nie będzie. Pewne rzeczy są niezmienne.

 

Zamierzasz cenzurować tytuły wątków forumowiczów ?

Panie "doradco", czy to własna inicjatywa? A może poczucie misji? Imperatyw?

Masz ochotę na zabawę w Wielkiego Inkwizytora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak boguś - jakoś nie możesz tego przełknąć - że to nie ty masz racje tylko inni? Doradców wybrali ludzie czytający te forum. Więc ich sposób myślenia im odpowiada. Ty zaś pracując na tym forum od 2004 roku i mając ponad 3000 wpisów nie dorobiłeś się żadnego tytułu... smutne - ale może czas wyciągnąć z tego wnioski i coś zmienić? A można tez dalej strugać głupa jak do tej pory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam niczego cenzurować. Mam uczulenie na "product placement"

 

Dziwie sie ze za tak nachalną działalność reklamową B. nie został jeszcze zbanowany. Zastanawiam sie czy jako potencjalny reklamodawca nie jest traktowany troche bardziej pobłazliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam niczego cenzurować. Mam uczulenie na "product placement"

 

Dziwie sie ze za tak nachalną działalność reklamową B. nie został jeszcze zbanowany. Zastanawiam sie czy jako potencjalny reklamodawca nie jest traktowany troche bardziej pobłazliwie.

 

A jednak.. I dlatego nie potrafisz być obiektywny w tym zakresie.

Jednakże Twoje uczulenie to Twój problem.

Nie przenoś go na forum w taki sposób, by m.in. kwestionować tytuł założonego przez forumowicza sadm1 wątku.

Jako tytularny doradca FM posunąłeś się za daleko. Nie pierwszy już raz.

 

Co do mnie, nie zaprezentowałeś nic nowego. Moje poglądy trudno zwalczyć, więc najlepiej mnie wywalić z forum...

Czyżbyś chciał mnie tym sposobem skłonić do wykupienia bannerów reklamowych i płatnych wątków autorskich?

Myślałem już o tym... Może to zrobię... Niniejszym proszę osoby odpowiedzialne za zarządzanie Forum o kontakt ze mną w tej sprawie..

 

Jestem producentem systemów grzejników naściennych, śródściennych i kanałowych produkowanych w 100% według moich koncepcji.

Należy mnie Twoim zdaniem za to usunąć z Forum?

Poczytaj o czym się pisze w tym wątku a o czym Ty piszesz ....

 

Pzdr.

B.

 

Ps.

Źle wykonane i nieprawidłowo eksploatowane ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe (podłogówka), może stanowić istotny czynnik ryzyka dla pojawienia się rozmaitych schorzeń a także nasilenia objawów w już trwających schorzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie wyraziłem sie precyzyjnie. Otóż mam uczulenie na product placement jaki uprawia pewien producent grzejników. Product placement polączony z tzw szeptanym marketingiem gdyz ten producent grzejnków nigdy nie mówi z własnej nieprzymuszonej woli czym się zajmuje. Dopiero przyciśnięty do muru łaskawie nie zaprzecza. Tak więc Forowicze oczekujący rzetelnej i co najważniejsze BEZSTRONNEJ porady tak naprawdę mogą się nie zorientować że padają ofiarą manipulacji.

 

Polecam poczytać posty Adama mk, Jareko i kilku innych uzytkowników forum którzy udziejają porad a potem prowadzą biznes. Ty, drogi Bogusławie, tylko prowadzisz biznes. A jako narzędzia używsz tego forum i formuły udzielania porad.

 

Kolejny temat sprowadzasz do tego żeby go wrzucić w "ogłoszenia drobne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw udzielają porad a później prowadzą biznes.... Rewelka.

Akurat do wymienionych nic nie mam, lecz cała reszta...

 

Masz pojęcie, czym jest polska produkcja w polskich realiach?

Mylisz się coulignon.

Powtarzam od wielu, wielu miesięcy, że jestem producentem.

Producentem, który ma własne przemyślenia, spostrzeżenia i własne doświadczenie.

Trudno jednakże bym każdą wypowiedź zaczął od autoprezentacji, chyba, że tak będą czynić wszyscy i taki będzie wymóg forum.

Jestem dumny ze swoich osiągnięć. Nie mam się czego wstydzić, dlatego zawsze będę działać z otwartą przyłbicą.

 

Jestem lekarzem i w tym wątku w ogóle nie było w moich wypowiedziach nawiązań do mojej produkcji, które wyszłyby ode mnie.

Nic na to nie poradzę, że prezentowane przeze mnie informacje są niektórym nie w smak i pozostają w kolizji z niektórymi biznesami.

Z konkurencją należy umieć żyć.

 

Wystarczy przeczytać teksty moich oponentów, w tym doradców, by się szybko zorientować, iż nie są to osoby bezstronne w swoich opiniach a solidarność grupy działa ze szkodą dla zrównoważonej prezentacji opinii na forum.

 

Przykładaj taką samą miarę do wszystkich, bo póki co tak nie jest.

Przerysowujesz problem, co daje się wyraźnie odczuć na każdym kroku.

Chcesz być w porządku a według mnie, nie jesteś. I to bardzo.

Ty masz swoją krucjatę, ja mam swoją...

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw udzielają porad a później prowadzą biznes.... Rewelka.

Akurat do wymienionych nic nie mam, lecz cała reszta...

 

Masz pojęcie, czym jest polska produkcja w polskich realiach?

Mylisz się coulignon.

Powtarzam od wielu, wielu miesięcy, że jestem producentem.

Producentem, który ma własne przemyślenia, spostrzeżenia i własne doświadczenie.

Trudno jednakże bym każdą wypowiedź zaczął od autoprezentacji, chyba, że tak będą czynić wszyscy i taki będzie wymóg forum.

Jestem dumny ze swoich osiągnięć. Nie mam się czego wstydzić, dlatego zawsze będę działać z otwartą przyłbicą.

 

Jestem lekarzem i w tym wątku w ogóle nie było w moich wypowiedziach nawiązań do mojej produkcji, które wyszłyby ode mnie.

Nic na to nie poradzę, że prezentowane przeze mnie informacje są niektórym nie w smak i pozostają w kolizji z niektórymi biznesami.

Z konkurencją należy umieć żyć.

 

Wystarczy przeczytać teksty moich oponentów, w tym doradców, by się szybko zorientować, iż nie są to osoby bezstronne w swoich opiniach a solidarność grupy działa ze szkodą dla zrównoważonej prezentacji opinii na forum.

 

Przykładaj taką samą miarę do wszystkich, bo póki co tak nie jest.

Przerysowujesz problem, co daje się wyraźnie odczuć na każdym kroku.

Chcesz być w porządku a według mnie, nie jesteś. I to bardzo.

Ty masz swoją krucjatę, ja mam swoją...

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

 

Tu jest forum, wymiana spostrzeżeń, doświadczeń :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...