Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

Znajomy z tej szczęśliwszej, niezalanej części Sandomierza, przesłał mi link do zdjęć zalanego Sandomierza zrobionych przez paralotniarza.

Nie wiem czy już widzieliście:

http://picasaweb.google.pl/cezarya/Sandomierz21052010#

 

Kasiu, trzymaj się dzielnie.

 

 

Z przesyłką wózka i rzeczy dla dzieci kurierem nic nie będzie. Zawołali taką cenę, że z kapci mało nie wyskoczyłam:( Jedyna możliwość, to nadanie pociągiem do Warszawy Centralnej. Jest jeden pociąg bezpośredni, który wiezie przesyłki konduktorskie w Warszawie Centralnej jest o 21:55. Dwa pytania: 1. Nigdy nie nadawałam takiej przesyłki - jaka jest cena? czy zalezy od gabarytów i wagi? 2. Czy ktoś z Warszawy podjąłby się odebrania rzeczy tak żeby Wizardus zabrał w ten weekend jak będzie w stolicy?

 

Jeśli to aktualne, to mogę odebrać z Centralnego i dostarczyć gdzie będzie trzeba. Przesyłka konduktorska 25 zł, jak ostatnio płaciłam i chyba nie zależy od gabarytów i wagi, za to pewnie od ilości paczek. Namiary puszczam na pw.

 

Jeśli ktoś jeszcze chciałby coś nadać przesyłką konduktorską, to się polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli to aktualne, to mogę odebrać z Centralnego i dostarczyć gdzie będzie trzeba. Przesyłka konduktorska 25 zł, jak ostatnio płaciłam i chyba nie zależy od gabarytów i wagi, za to pewnie od ilości paczek. Namiary puszczam na pw.

 

Jeśli ktoś jeszcze chciałby coś nadać przesyłką konduktorską, to się polecam :)

 

Super, to zaraz dzwonię na pkp żeby potwierdzić połączenie i będziemy sie kontaktowac na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia dzisiaj juz jestem madrzejszy o nowe informacje-likwidator potrzebuje tylko twoj akt wlasnosci,dowod,polise i nr konta nie obchodza ich nasze rachunki i faktury ,najpierw spisuja szkode na miejscu u ciebie w domu sporzadza protokol na ktorym ty sie podpisujesz ze sie zgadzasz(wnosisz do protokolu swoje uwagi na co powinien zwrocic uwage) i to jest wszystko z jego strony nastepnie ,mowi ci w jakim terminie bedzie zrobiona wycena szkody (do 3 tyg) reszta odbywa sie w biurze firmy i tam oni korzystają ze swoich programow do liczenie szkod takich jak SEKOCENBUD lub NORMA ktore maja zawarte ceny za roboczogodzine i material z ostatniego kwartalu -faktury i rachunki beda nam potrzebne pozniej ewentualnie zeby sie starac i udowodnic nasze wydatki w dalszym postepowaniu Edytowane przez TOMAS 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po_la_ - niestety jeszcze nie doszły - posiadasz może nazwe firmy kurierskiej i nr listu przewozowego ?

PS. Cały pech polega na tym że sortownie wszystkich firm kurierskich znajdowały się na zalanej części Sandomierza :(

 

Dzwonilam wlaśnie do DHL-wg pana w biurze przesyłki trafily przez pomyłkę do Kielc. Szopka.

Mają być dzis do odbioru 13-14.

W razie czego- ten numer: 11305008261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izaa -bardzo dziękuję -adres aktualny -ten podany przez wizardusa.

 

Tomas -dziękuję za namiary -zobaczymy, jak rzeczoznawca podejdzie do naszej szkody -jeśli znacznie zaniży wartości -to być może skorzystamy z Twojej propozycji. Na szczęście mamy większość rachunków, więc łatwo będzie udowodnić, że nie chcemy nikogo naciągnąć, no i fotki robione na potrzeby FM też napewno mu przekażemy [nigdy bym nie przypuszczała, że znajdą takie zastosowanie....].

Kasiu to nie my chcemy kogos naciagac tylko oni nas i tak jak ci uznają wszystko super co jest malo prawdopodobne to i tak wyplacają 70% wartosci tej szkody a wracajac do pieniazkow socjalnych to prawda jest taka ze nikt ze znajomych nie dostaje tych 6 tys jak jest bebnione w tv tylko po 1 tys gora 1500 zl w zaleznosci od zarobkow,i mysle ze z reszta bedzie tak samo z tymi 20 tys na remont (pewnie beda wyplacali gora po 5 tys) i te 100 tys na odbudowe domu -juz mnie sluchy dochodza ze zamiast tych 100 tys beda dawali baraki socjalne,takze drodzy podatnicy mysle ze ta powodz was nie obciazy za bardzo bo dla mnie to sa tylko puste slowa, obiecanki i czesc kampani wyborczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia jeszcze jeden link dla was, dosc szczegolowo http://www.rzu.gov.pl/sprawy-biezace/Jak_postepowac_w_przypadku_powstania_szkody_spowodowanej_powodzia__silnym_wiatrem__opadami_deszczu__Praktyczne_wskazowki__2598 szczegolnie nas interesuje punkt 5 i 6 Edytowane przez TOMAS 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, a bank nie zawiesilby Wam splaty kredytu na czas remontu?

Malgos -nie pytaliśmy.. na razie nie ma potrzeby bo oboje otrzymujemy normalnie pensje. Chyba, że okaże się, iż odszkodowanie nie pokryje nam wydatków związanych z remontem-wtedy trzeba będzie pomyśleć o takim rozwiązaniu, albo o jeszcze jednym kredycie -bo podobno maja być jakieś niskooprocentowane dla powodzian.

Edytowane przez kachna28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, zeby odszkodowanie z PZU bylo jak najwieksze...

 

Ponawiam apel do osob z KRK i okolic - bedzie organizowany transport do Sandomierza, wiec jesli macie cos do oddania - dajcie mi znac. Najlepiej na maila: [email protected]. Zawsze musimy byc tu tacy niemrawi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...