Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy


Alicjanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie macie wymiary wyspy w kuchni i ile przejscia z kazdej strony? Czy 90cm od szafek to za malo?

 

Pozdrawiam

 

Greg

 

Ostatnio "chodzi" temat wysp, wiec warto troszke poszukac i poczytac.........a co do tematu, to mam 200x100cm wyspe i przejscia po 110cm. Wez pod uwage otwieranie szuflad, szafek, zmywarki itd..... + Ty lub mijajace sie dwie osoby. Mam porownanie obecnie z dwoma kuchniami, obie maja wyspy, jedna ma niecale 100cm przejscia, druga 110cm i jednak ta druga opcja jest wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle tu gadamy o wyspach:)

 

Wg ostatnich założeń architektów, minimalna odległość między wyspą a pozostałą zabudową musi wynosi 80 cm - jeszcze niedawno utrzymywali, że 120 cm.

 

W obecnej kuchni mam 90 cm (nie mam wyspy, to po prosto długa, a wąska kuchnia) - uważam, że taka odległość wystarczy - u nas swobodnie mijają się , przechodzą z talerzami, zakupami dwie osoby.

 

Oczywiście, jeśli ktoś ma kuchnię 20m, może zrobić 1.5 metra z każdej strony, im więcej tym lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcona Waszymi radami usiadłam wczoraj do PRO100 i dokładnie wszystko wyrysowałam i niestety nie ma takiej opcji, by wstawić wyspę. Dlaczego? Bo musi być ścianka, a jeśli ścianka będzie między oknami a meble mają iść w równej linii (rada Ani) to nie zostaje dużo miejsca na stół. Dlatego też wymyśliliśmy coś zupełnie innego ;D Ciekawe czy do wiosny ten pomysł też ulegnie zmianie... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich założeń architektów, minimalna odległość między wyspą a pozostałą zabudową musi wynosi 80 cm - jeszcze niedawno utrzymywali, że 120 cm.

 

No tak, jak zainteresowanie wyspami wzroslo i ludzie chca miec za wszelka cene, to i architekci sie nie opieraja, klient nasz pan, wiec i zalozenia mozna zmienic, w koncu nie oni w tej kuchni beda urzedowac.

 

W obecnej kuchni mam 90 cm (nie mam wyspy, to po prosto długa, a wąska kuchnia) - uważam, że taka odległość wystarczy - u nas swobodnie mijają się , przechodzą z talerzami, zakupami dwie osoby.

 

Pojecie swobody mozna jednak widziec roznie. W jednej kuchni mam niecale 100cm przejscia, w drugiej 110cm i druga opcja moge nazwac juz swoboda. Przy 90-ciu sobie nie moge tego wyobrazic, przejsc sie moze tak, ale swobodnym gotowaniem /operowaniem w kuchni przez dwie osoby w to mi ciezko uwierzyc.

 

Oczywiście, jeśli ktoś ma kuchnię 20m, może zrobić 1.5 metra z każdej strony, im więcej tym lepiej:)

 

Mylisz sie, 1,5m to stanowczo za duzo, do max.120cm jest najwygodniejsza opcja, chocby w przypadku gdy masz na wyspie zlew a po drugiej stronie plyte (lub odwrotnie) i potrzebujesz przenosic rzeczy z jednej strony na druga. Za daleka "opcja" jest po prostu niepraktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fennel,

 

jasne, że założenia projektantów są naginane do wymagań klientów, bo niewiele jest osób budujących domy o powierzchni niemalże pałaców.....

 

Każdy by wolał mieć kuchnię 20m - 25m niż 10m- 14m, i maksymalnie wygodne odległości między wyspą a szafkami, ja też:)

 

No ale będzie kuchnia 14m, co w porównaniu z kuchnią w bloku i tak wydaje się ogromną PRZESTRZENIĄ:)

 

Każdy musi dopasować swoje marzenia do realiów, wymiarów , swoich wymagań i oczekiwań, oraz możliwości.

 

U nas dwie szczupłe osoby, z których tylko JEDNA gotuje, spokojnie dają radę przy odległości między szafkami a wyspą: 90 cm (z dwóch stron), z dwóch pozostałych będzie 110 cm- także ja wiem, że u nas takie odległości się sprawdzą.

 

Oczywiście, jeśli w kuchni ma królować dwóch kucharzy jednocześnie, będzie ścisk.

 

Dużo zależy też od tego, jaką funkcję ma pełnić wyspa (gotowanie/ zmywanie, czy tylko blat roboczy), i jak będzie ustawiona do wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dwie szczupłe osoby, z których tylko JEDNA gotuje, spokojnie dają radę przy odległości 90 cm, także ja wiem, że u nas takie odległości się sprawdzą.

Oczywiście, jeśli w kuchni ma królować dwóch kucharzy jednocześnie, będzie ścisk.

 

Jak jedna gotuje, to i scisk mniejszy :wink:, a dawac rade, a miec swobode to dwie rozne sprawy.

Biorac pod uwage, ze szuflady z pelnym wysunieciem zajmuja miejsca (po pelnym wysunieciu) ok. 50cm zostaje przejscia 40cm, a moze i mniej, bo uchwyty jeszcze (chyba, ze bezuchwytowo), czyli wiele tego miejsca nie ma, tak na styk, szczupla osoba da sobie jeszcze rade, gorzej gdyby sie chciala schylic :wink:. Zmywarka calkowicie otwarta zajmuje jeszcze wiecej miejsca, a ze mowa tutaj o wyspach w kuchni, to chce podkreslic, ze chcenie to nie wszystko, licza sie przede wszystkim mozliwosci (20m2 nie oznacza od razu, ze moze stac w takiej kuchni wyspa), a pozniej dobrze przemyslany "rozklad" mebli, sprzetow itd.... Znam projekt, gdzie zrobiono w kuchni (10m2) wyspe i przejscia bylo 70cm, ale co tam liczylo sie miec wyspe, marzenia spelnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przyszedł styczeń i ostatni pomiar mamy za sobą...okazało się że na pierwotnym pomiarze, pan architekt zapomniał, iż lodówka otwiera się na 90 stopni i za bardzo przysunął wyspę do zabudowy (sprzęty w zabudowie wchodzą pod schody i tylko w ten sposób udało nam się wszystko pomieścić na tych 13 m2 chcąc ziścić marzenie o wyspie, kuchnia otwarta na salon). Padła decyzja, że przesuniemy wyspę o 10 cm w przeciwnym kierunku i teraz: między zlewem na wyspie a otwieranym oknem zostało 75 cm...mam nadzieję, że to wystarczy i już gotowy sufit podwieszany, który miał być centralnie nad wyspą trzeba również przesunąć...mój mąż po wyjściu architektów spojrzał na mnie z wylewnym NIE i opuścił pomieszczenie zwane kuchnią. I tak prawie ze łzami w oczach prosiłam naszego pracownika od gładzi, żeby się tym zajął, ale efektów jeszcze nie ma...Jedynym pozytywem końcowej wizyty architekta jest butelczarka na wino od strony salonu - ponieważ wypijamy go z mężem dość spore ilości :oops: będzie jak znalazł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to pomoże przy planowaniu wyspy...

 

"Jeśli już zwymiarowałeś swoje mieszkanie czas na kolejny etap, (...)

Projekty kuchni z wyspą w której umieszczony zostanie zlew i płyta do gotowania, powinny mieć mniejsze odległości pomiędzy urządzeniami– pamiętaj jednak ze odległość miedzy wyspą a ciągiem szafek znajdujących się pod ścianą nie była mniejsza od 120cm. Piekarnik zamontowany na wysokości : 70 - 90 cm będzie bardzo wygodny w obsłudze, podobne miejsce może zająć kuchenka mikrofalowa ale ta także może znaleźć się pod wiszącymi szafkami. Okap montujemy wyżej, bo od 65 – 90 cm (przy wyspie) ponad płytą do gotowania. Chodzi o to, aby nie uderzać w niego głową, kiedy pochylamy się nad gotującą zupą. Wysokość szafek reguluje się za pomocą regulowanych nóżek, które nie zakryte cokołem powinny mieć przynajmniej 10 cm wysokości tak, aby można było sprzątać pod szafkami. Szafki na ogół mają wysokość 72 cm (bez nóżek). Blaty mogą znajdować się na tej samej lub różnej wysokości, różnicowanie ich poziomu jest nadal modne, ale także praktyczne, dostosowujemy ją w zależności, co przy blacie robimy i w jakiej pozycji.

Do prac wykonywanych na siedząco zalecana wysokość to 74-76 cm a stojących 86-91 cm.

Blat barek zamontowany powinien być na 110- 150 cm od podłogi. Szerokość blatu to zwykle 60 centymetrów, ale bywają także 90centymetrowe, jeśli chodzi o grubość to preferowane są od 2,5 – 4 centymetrów. Przy szerszym wysuniętym blacie można usiąść wygodnie, ponieważ mamy miejsce na nogi i w razie potrzeby wykorzystujemy go jako stolik, przy którym możemy szybko przekąsić śniadanie.

Na koniec warto pamiętać, aby miarkę dać do ręki osobie, która najczęściej gotuje, bo to dla niej kuchnia musi być wygodna.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, ja też bardzo marzę o kuchni z wyspą. Projektanci trochę kręcą nosem, że za mała kuchnia (ok. 12 m2), ale nie wyobrażam sobie swojego wymarzonego domku bez kuchni z wyspą. Zdecydowaliśmy się w końcu z mężem na jeden projekt i wykonawcę - fronty MDF lakierowane mat patyna takie jaśminowe a patyna brązowa. Odległość między wyspą a zabudową będzie około 1 m. Postaram się załączyć zdjęcia projektu i proszę o uwagi. Na wyspie są same szuflady - głębokie i na sztućce, pod zlewem kargo na kosz. Pochłaniacz zmieniliśmy na szklany - bardziej pasuje do osprzętu i płyta będzie podłużna wzdłuż krawędzi okna (na projekcie nie widać, ale jest to fest nieotwierany dł. 250m ze specjalnie poszerzonym parapetem do siadania - jak znajdę zdjęcie z budowy to wkleję).

http://cmcdn.net/6354668/532x420.jpeg

http://cmcdn.net/6354669/551x420.jpeg

http://cmcdn.net/6354670/422x420.jpeg

http://cmcdn.net/6354671/560x350.jpeg

http://cmcdn.net/6354672/560x350.jpeg

http://cmcdn.net/6354678/560x373.jpeg

 

 

Tak, marzenia nalezy realizowac, by potem nie zalowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyspa ma wymiary 110 cm x 90 cm. Chciałam wiekszą, ale byłam ograniczona wielkościa kuchni. Teraz taką wielkość uważam w zupełności za wystarczającą - jest dostatecznie duża, żeby rozłozyć się na niej z produktami i kroić, mieszać, pichcić :D Jak przychodzę z zakupami - wszystko ląduje na wyspie i później do szafek, lodówki - nie trzeba się nabiegać. :)

 

Natomiast jeśli chodzi o odległości to od strony lodówki i tej wyższej szafki jest 70 cm. Według mnie taka odległość jest w porządku - podczas otwierania nie koliduje mi ani z wysoką szafką, ani z szufladami.

Natomiast pomiędzy wyspa, a szafkami pod oknem jest albo 120 cm, albo 110. I jest to również wystarczające.

U nas z tymi odległościami bez problemu można gotować w 4 osoby w kuchni -sprawdzone :D i miejsca nie jest za mało.

 

I zdjęcie - jeszcze nidokończonej

http://1.1.1.5/bmi/img523.imageshack.us/img523/2746/dsc1761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyspa ma wymiary 110 cm x 90 cm. Chciałam wiekszą, ale byłam ograniczona wielkościa kuchni. Teraz taką wielkość uważam w zupełności za wystarczającą - jest dostatecznie duża, żeby rozłozyć się na niej z produktami i kroić, mieszać, pichcić :D Jak przychodzę z zakupami - wszystko ląduje na wyspie i później do szafek, lodówki - nie trzeba się nabiegać. :)

 

Natomiast jeśli chodzi o odległości to od strony lodówki i tej wyższej szafki jest 70 cm. Według mnie taka odległość jest w porządku - podczas otwierania nie koliduje mi ani z wysoką szafką, ani z szufladami.

Natomiast pomiędzy wyspa, a szafkami pod oknem jest albo 120 cm, albo 110. I jest to również wystarczające.

U nas z tymi odległościami bez problemu można gotować w 4 osoby w kuchni -sprawdzone :D i miejsca nie jest za mało.

 

I zdjęcie - jeszcze nidokończonej

http://1.1.1.5/bmi/img523.imageshack.us/img523/2746/dsc1761.jpg

 

 

Coś się zdjęcie nie otwiera :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...