Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy


Alicjanka

Recommended Posts

wlasnie cos takiego wczoraj tez przyszlo mi do glowy, musze to rozrysowac sobie, abym nie spierniczyl calego wygladu

http://www.buteo.bullterrier.pl/anms/page_01.htm

tak to ma wygladac w zamiarze

Pozdr

anms

 

moze znajdzie sie jakies miejsce aby puscic rurke dyskretnie po suficie i opuscic ja razem z okapem,

:wink: "zaslonic malym filarkiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie jaka?

moja kuchnia ma 16 m2

lepsza okrągła czy prostokątna a może kwadratowa?

może znacie wady i zalety różnych wysp

chodzi mi np o umieszczenie czegokolwiek pod blatem

poza tym jaka da nam więcej miejsca na komunikację

lepsza z szufladami czy pusta pod blatem?

jakie macie doświadczenia?

czy w ogóle na 16 m2 ma ona sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia ma ok. 13 m2. Na środku stoi prostokątna wyspa o wymiarach 140 cm na 90 cm. Na środku wyspy mam płytę elektyczną i piekarnik, pod piekarnikiem szufladę, po bokach od piekarnika 2 szuflady oraz pod nimi 2 szafki o szer. 40 cm. Dodatkowo po bokach wyspy mam 2 szafki o szer. 30 cm.

Teraz planujemy z mężem budowę domu. Kuchnia będzie miała ok. 17 m2. Będzie w niej również wyspa prostokątna o wymiarach 240 cm na 60 cm. Na środku znajdzie się płyta elektryczna i piekarnik a po bokach szerokie (90 cm) i głębokie szuflady. W stosunku do wyspy, którą mam teraz będzie ona (moim zdaniem) lepsza ponieważ na blacie, obok płyty będę miała więcej miejsca do przygotowywania jedzenia i łatwiej będzie mi w niej pomieścić wszystkie sprzęty kuchenne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!Właśnie odkryłam forum muratora(planuję budowę domu i stąd zainteresowanie tematem :D ) i na wstępie muszę powiedzieć, że jestem zachwycona ilością porad i informacji!

Moje pytanie dotyczy kuchennej wyspy. Czy to dobry pomysł? Jakie macie doświadczenia? Czy kuchnia musi być duża, otwarta, zamknięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nikt nie wybrał takiego rozwiązania w swojej kuchni...albo nikt nie ma ochoty podzielić się swoimi doświadczeniami :( Tak się zachwyciłam tym forum a tu taka lipa...żartuję :wink: jestem optymistką i myślę, że ktoś się w końcu odezwie.A może jakies fotki...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bedzie wyspa, ale nie bedzie na niej ani plyty grzewczej, ani zlewu. :D Mam spora kuchnie (28 m), dlatego jest miejsce na wyspe. Zabudowa ciagu kuchennego z szafkami jest w ksztalcie litery L, wyspa posrodku kuchni, bedzie to dodatkowy blat (z granitu), a zarazem bufet przy ktorym mozna zjesc sniadanie. Podobne rozwiazanie mialam w poprzednim domu i sie sprawdzilo, dlatego taki nasz wybor. Uwazam, ze wyspa to swietne rozwiazanie. Pozdrowienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Życzę samych miłych doświadczeń na drodze w dążeniu do wybudowania własnego domu .

A co do kuchni z wyspą – owszem , jest to bardzo fajne rozwiązanie i rzeczywiście polecam je przy dużych kuchniach . W mniejszych raczej nie bardzo ma sens ... po za tym , trzeba wziąć pod uwagę ergonomię pomieszczenia – dobrze , by w wyspie znajdowało się trochę szafek : jeśli wstawisz tam kuchenkę – trzeba również zaprojektować odpowiednio pochłaniacz ; i w tym przypadku musi być on elementem dobrze dobranym i spełniać również funkcje dekoracyjną . Zbyt skromnie wyposażona „wyspa” sprawia pewien kłopot - nie potrzebne bieganie do dalej oddalonych szafek zabiera cenny czas ...Wszystko jest oczywiście sprawą indywidualną – lecz niewątpliwie jest to moda . W razie czego służę pomocą , pozdrawiam słonecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybiorę jednak to rozwiązanie a jak będę miała jakieś konkretne pomysły i pytania to się zgłoszę :D Ale to raczej nieprędko - póki co czeka nas masa innej (trochę "grubszej") pracy...hmm...może skuszę się na dziennik? Fajnie się ogląda jak Wasze domki wprost rosną w oczach :D Pozdrawiam wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.

 

Jeśli faktycznie podobają Ci się kuchnie „wyspy” nawet w małych pomieszczeniach można sobie zafundować coś na jej kształt – moim sprawdzonym sposobem jest ustawienie pół wyspy w ciągu kuchennym w nawet dość wąskiej kuchni : dzięki temu może faktycznie gotować więcej osób , jeśli chcesz spróbuję Ci naszkicować to w wolnej chwili .

 

Pozdrawiam z kuchennym zaangażowaniem . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyspa jest bardzo funkcjonalna i efektowna , nieststy musze przyznac ze powoduje dodakowe koszty:

1. dodatkowe wykonczenie, (moja 'stara' uparla sie na granity

2. ten pieronski okap wyspowy kosztuje o wiele wiecej niz przyscienny

 

Nasza fotkawyspy:

http://www.myrcha2002.webpark.pl/domek/2004-12-18_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

tez mysle o wyspie ..... ale bez zlewow ani kuchenek-ze wzgledu na koszty :-) chce poprostu blat do pracy lub do szybkiego sniadania :-)

nie wiem czy bede miala duza kuchnie(16m2) i jak to by wyszlo....

mam dopierow fundamenty ale mysle juz o wyposazeniu i urzadzeniu :-)

 

jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???

pozdrooofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???

pozdrooofka

 

my swoja murowalismy z pustakow (gazobeton) ale tylko dlatego ze blaty mamy ciezkie (granit) przy tradycyjnym blacie zrobilbym konstrukcje drewniana wystarczy w zupelnosci.

 

Kilka razy uczulalem magika od mebli kuchennych zeby zrobil soldniejsze meble do zamontowania w wyspie z uwagi na ciezar blatu

 

pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...