Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy


Alicjanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czekam na wasze propozycje i pomysły.

 

Moja opinia nie dotyczy konkretnego przypadku Twojej kuchni. Jeśli ktoś bardzo upiera się na wyspe w kuchni to faktycznie kuchnia powinna być duża z zachowaniem odp. proporcji ścian.. To oczywistość ale widziałem już różne cuda.

 

Druga sprawa - funkconalna wyspa to albo tylko duży blat roboczy albo jeśli ma zawierać AGD ( a przecież z tego wzgledu wiele osób się na nią decyduje) to płyta grzejna razem ze zlewem. Jęśli wyspa zawiera tylko zlew albo tylko elementy grzejne to normalną rzeczą jest wiecznie pochlapana podłoga na linii zlew - kuchnia. No chyba, że jesteś bardzo bardzo porządna i właśnie umyta marchewkę dorzucasz do gotującej już się zupy z np. talerzykiem pod nią. Podobnie przenoszenie gorących garów, dla posiadaczy urwisów zawsze dodatkowe ryzyko....

 

Bardzo modne umiejscowienie kuchni na wyspie lub półwyspie pomiędzy kuchnią i salonem - zupełnie bez sensu. Nawet bardzo efektywne wyciagi nie eliminują silnegp przenikania zapachów i oparów wskutek swobodnego przepływu powietrza w każdym kierunku pod wyciągiem. Nie jestem też miłosnikiem układu jw + bar od strony salonu, lubię zapachy róznych potraw ale nie lubię pić drinka nad patelnią z rozgrzanym i pryskajacym tłuszczem.

 

Reasumując - wyspa tak ale jako główna przestrzeń robocza w kuchni anie wizualne uzupełnienie reszty.

 

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą w sprawie zachlapanych podłóg

trzeba tak rozplanować ciąg roboczy żeby nie robić chlewu przy zwykłych czynnościach np. myjesz warzywka i co-niesiesz przez pół kuchni takie mokre i w innym miejscu kroisz? lepiej chlapać na blat niż na podłogę-po blacie nikt nie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie podaobają sie kuchnie z wyspą.

 

Mnie również, ale osobiście takiej mieć nie mogę :( bo wymiary mojej kuchni na to nie pozwalają (10 m2).

 

A w tym przypadku proponowałabym półwysep, będzie to chyba lepsze rozwiązanie. Kuchnia będzie bardziej przestronna, bo wyspa mogłaby spowodować, że będzie mało miejsca.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspy są bardzo fajne, ładnie wyglądają, tak elegancko, ale muszą być pokaźnych rozmiarów, a co za tym idzie kuchnia musi być wielka.

Zobaczcie jak to wygląda na ekspozycjach w sklepach to są naprawdę duże pomieszczenia.

 

Zobaczyć nieduże kuchnie można np. w „Ikea” i tam wyspy nie widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...