Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy


Alicjanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

super są te wyspowe pomysły...

a czy orientujecie się "wymiarowo" - jaka musi być kuchnia żeby wyspa miala rację bytu? Ja bym chciała użyć wyspy aby zasłonić nieco otwartą kuchnię... w kuchniach o jakich wymiarach udało Wam się zmieścić fajną wyspę?

 

Gdzies kiedy czytalam, ze kuchnia musi miec min.15m2 i odpowiedni oczywiscie ksztalt. Moja kuchnia ma 18m2, jest po (powiedzmy) kwadracie, zmiescily sie dwa rzedy szafek (przy scianach) i posrodku wyspa 2x1m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( kurcze.. ja mam 12m2, no ale moze da radę. Kuchnia ma 3 na 4, szafki w U i po p5rostu wyspa chcialabym ja zamknac od strony jadalni i salonu... no nic, moze chocby malutka ;)

 

tutaj sa jakies przyklady http://www.muratordom.pl/kuchnie/projektowanie/wyspa-kuchenna,6434_15968.htm

 

super, dzięki!

Więc pewnie będzie półwysep :) a człowiek myśli, że ma tak dużą kuchnię, że wszysyko pomieści... póki nie dojdzie do projektowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No właśnie ja tak samo myślałem, ale projektatnt trochę mi zmienił koncepcję. z tego co powiedział itego mocno się trzymał, to rury z gazem nie mogą iść w wylewce, tylko na wierzchu.

Chyba nwet nie mozna ich zabudowywac, ale to juz niech wypowie się ktoś mądrzejszy.

 

Ale polecam elektryczną - my też na początku sobie tego nie wyobrażaliśmy, ateraz gotuje sie praktycznie tak samo, jak na gazie. Garnki sie nie brudza:) a jak mozesz to kup indukcję, jest chyba najbardziej ekonomiczna.Jedynie są drobne przeciwwskazania zdrowotne dla np osób z rozrusznikami serca;). My ze względu na fundusze kupiliśmy zwykłą elektryczną i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,to kiepsko ze nie da sie tego wkuc:(,

zastanaiwam sie teraz wlasnie nad zrobieniem nie wyspy tylko polwyspu-bo wtedy to chyba te rury bedzie mozna schowac w meblach?

bo ja wlasnie nie za bardzo jestem pozytywanie nastawiona na ta plyte elektryczna,my bardzo duzo gotujemy,i chyba ze wzgledu na rachunki wolalabym jednak gazowa

 

ale dobrze ze mi to napisales bo teraz przynajmiej wiem ze na wyspie sie nie da tego zrobic

 

pzdr,

weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szafkach to mozesz i kilometr cięgnać;)

w wylewce sie nie da.

 

z tego co kiedyś sąsiad mi tłumaczył to indukcja jest wiele tańsza od gazu, więc jesli duzo gotujecie to tym bardziej uwazam, ze powinnaś sie zastanowić, popytaj, bo wiesz ja nie do końca mogę mieć dobre informacje, poszukaj informacji na forum;) na pewno cos znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szafkach to mozesz i kilometr cięgnać;)

w wylewce sie nie da.

 

z tego co kiedyś sąsiad mi tłumaczył to indukcja jest wiele tańsza od gazu, więc jesli duzo gotujecie to tym bardziej uwazam, ze powinnaś sie zastanowić, popytaj, bo wiesz ja nie do końca mogę mieć dobre informacje, poszukaj informacji na forum;) na pewno cos znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Możecie mi powiedzieć z czego można zrobić blat 120x120 na wyspę?

 

Szukac granit lub dac do zrobienia z kompozytu. Kompozyt ciemniejszy niestety pozostawi widoczna ryske (cienka jak wlos) laczenia, nie rzuca sie to w oczy jakos specjalnie, ale widac.

 

Co do wyspy. Jestem w uzytkowaniu 2 takowych, w dwoch roznych kuchniach. Jedna jest 100x240, na wyspie jest m.in. zlew, zmywarka, pralka, suszarka i jakies szafki. Druga jest 100x200 i tutaj jest plyta grzewcza+szafki-szuflady. Obie wersje bardzo dobrze sie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...