Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156296-Domek-nad-Odr%C4%85&p=5157064&viewfull=1#post5157064

tam są zdjęcia o których pisze reraham

Hmmm....chyba ja, jako pierwszy zacytowałem i ukazałem Twoje zdjecia - faktycznie nei podając źródła - przepraszam, w ferworze walki z samozwańczym Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie zapomniałem

 

 

Kochani, chyba będzie spokój

NowyDom77 - banned

Dziękujemy Ci Adminie :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczanie zdjęć, obecność na forum to pewnego rodzaju ekshibicjonizm i trzeba się z tym liczyć, że nie zawsze nagrodą będą tylko pochwały...

Nie mniej jednak - kultura wymaga podawania źródła, ale czego oczekiwać kiedy firmy na potęgę kradną sobie zdjęcia i nie widzą w tym nic zdrożnego.

Piractwo mamy we krwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo autorskie pozwala na zamieszczanie fotek obcych - w ograniczonym zakresie - a ogolnie dostepne na forum - ja czesto korzystam z prezentowanych tu fotek i tylko pisze zrodlo pochodzenia np forum Muratora.

jak bedziemy sobie zarzucac ze przytaczamy obce fotki to dojdzie do paranoi - bo wkrotce bedziemy mieli pretensje ze przytaczamy czyjes wypowiedzi

forum to wymiana pogladow

 

"Straszliwą wina" jareko byla prezentacja fotek, ktore Krzysztof [cos tam cos tam] w beznadziejny i dyletancki sposob zacytowal, piszac na dodatek ze to dom jego znajomego i ze [prawie] on te fotki robil

 

A do autora fotek pytanie mam - jak zrobil "test szczelnosci" i jak mu wyszlo 100%. Wspomne ze to wbrew fizyce.

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do autora fotek pytanie mam - jak zrobil "test szczelnosci" i jak mu wyszlo 100%. Wspomne ze to wbrew fizyce.

 

zapraszam do mnie do dziennika budowy. tam wszystko jest opisane. uzyskalem n50 = 0.37 1/h, w budownictwie pasywnym wymog jest <0.6 1/h. Odnosnie 100%, mialem na mysli poprawnosc zamontowania okien, poniewaz podczas testu nie wykrylismy zadnych nieszczelnosci ani w samych oknach, ani w ich osadzeniu. A sam test szczelnosci wykonala mi firma, ktora sie tym zajmuje, za pomoca blowerdoor-a.

 

co do zdjec, oczywiscie, ze bycie na forum, to pewnego rodzaju ekshibicjoniznm. Natomiast kultura wymaga, zeby podac zrodlo informacji/zdjec, ktorymi sie ktos podpiera. Zwlaszcza, jesli nie jest autorem tych materialow. W przypadku wykorzystania komercyjnego, a krzysztof[cos tam cos tam] ma konto komercyjne, powinien zapytac o zgode, bo on sie "promowal" ;) moimi zdjeciami. Takie dzialanie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zapraszam do mnie do dziennika budowy. tam wszystko jest opisane. uzyskalem n50 = 0.37 1/h, w budownictwie pasywnym wymog jest <0.6 1/h. Odnosnie 100%, mialem na mysli poprawnosc zamontowania okien, poniewaz podczas testu nie wykrylismy zadnych nieszczelnosci ani w samych oknach, ani w ich osadzeniu. A sam test szczelnosci wykonala mi firma, ktora sie tym zajmuje, za pomoca blowerdoor-a"

 

No to gratki. Takie badania to swiatowa nowosc - dobrze ze Polsce juz to jest. Szkoda zem wczesniej nie wiedzial. Zajmuje sie tym zawodowo - szczelnosc okien, badania, nawet szukamy takiego urzadzenia, robimy badania stolarki wszelkiego typu. tak na marginesie to jakie okna masz - bo tak wysoka szczelnosc to jest trudno uzyskac. badanie jak mniemam obejmuje caly dom i wszystkie jego nieszczelnosci.

 

Krzysztof sie promowal Twoimi fotkami i od pyty podawal bzdurne info o szczelnosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratki. Takie badania to swiatowa nowosc - dobrze ze Polsce juz to jest.

 

z tego co wiem, to jest to nowosc u nas w Polsce. Np. u naszego zachodniego sasiada, swiadomosc jest troszke wieksza i tam jest wymog wykonania testu szczelnosci dwa razy:

1. raz po uszczelnieniu budynku, bez regipsow itd...

2. i kolejny raz, jak dom jest juz skonczony.

U nas niestety to jeszcze w powijakach. Co prawda, Polskie Normy mowia o pewnych wartosciach n50 (przy wentylacji mechanicznej <1.5, a przy grawitacyjnej <3.0), natomiast nikt tego nie weryfikuje i nie ma przepisow, ktore by to wymagaly. A przeciez te parametry bierze sie pozniej pod uwage przy swiadectwie energetycznym.

 

ja swoje badanie pokazalem u siebie w dzienniku, z fotami i certyfikatem. troche sie pochwalilem, bo uzyskany wynik jest jednym z lepszych w Polsce :) a dom uszczelnialem sam z zona :)

 

tak na marginesie to jakie okna masz

 

mam okna na profilach Veka Alphaline. szyby 0.5, cale okna <0.8W/m2*K.

a sam montaz, to cieply montaz w systemie Illbrucka z moim lekkim tunigiem ;)

 

badanie jak mniemam obejmuje caly dom i wszystkie jego nieszczelnosci.

 

dokladnie tak. Blowerdoor wstawiony w miejsce drzwi. Dom zamkniety, anemostaty zatkane. I pompowalismy powietrze do odpowiedniej roznicy cisnien. A pozniej juz tylko sprawdzanie, jak uchodzi z niego powietrze ;)

 

Krzysztof sie promowal Twoimi fotkami i od pyty podawal bzdurne info o szczelnosciach.

 

a pana zlodzieja juz mozna zostawic chyba w spokoju, bo wystarczajaco mu sie za to oberwalo.

Edytowane przez reraham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim lekkim tunigiem

 

ten tuning to chyba jak w subaru impreza wrx sti soldberg - 450 KM, biturbo

a z ona to rozne fajne rzeczy mozna robic - nie tylko uszczelniac

 

apropo tego badania szczelnosc to mialem przyjemnosc oceniac wyniki badan budynku w Szwecji z zamontowanymi polskimi oknami. Zareklamowali okna bo im "wialo" powyzej 0,6. Wzialem to na obserwacje i okazalo sie ze wieje tak: od wewnatrz powietrze wchodzilo otworami na dyble wywierconymi w ramach [dyble byly ale troche luzu mialy] a okna byly przy dyblach niedopianowane bo sprawdali czy i jak sa dyble. Po przejsciu przez szczeliny przy dyblach powietzre wchodzilo we wreby okna i przeplywalo bokami do dolu i wychodzilo otworami odwadniajacymi oscieznic. Po uszczelnieniu painki przplyw spadl do 0,2. Okna okazaly sie jednak szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na takie cos raczej nie ma szans, bo tasma paroszczelna idzie z dwoch stron ramy i jest klejona do muru na OT300, tak wiec nie ma opcji, zeby wialo przez dyble. Poza tym, kotwa sieci w Ytongu, a jest to dosc jednorodny material w porownaniu np do porothermu, wiec przez Ytonga rowniez nie wieje.

 

jesli chodzi o test, o ktorym piszesz, to napisz dokladniej, jak to bylo mierzone. Bo n50 = 0.2, to naprawde kosmiczna wartosc. Czy piszesz tutaj o tescie szczelnosci dla calego domu robionego blowerdoorem i parametrze n50? czy moze o czyms innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Po Waszych sugestiach zdecydowałem się na montaż okien w warstwie ocieplenia, dokładnie 3 cm wysunięte poza lico ściany. Do tego zaproponowano mi zastosowanie z obu stron taśmy paroizolacyjnej (choć gdybym wcześniej znał jej cenę nie zdecydowałbym się). Aktualnie mam mały problem, a właściwie niedogodność. Taśma W..th (do stosowania wewn. i na zewn.) podczas montażu została przyklejona do ramy okiennej. Teraz sam dokonuje przyklejenia taśmy do ściany. Odcinam nadmiar pianki montażowej i stosując klej butylenowy przyklejam folię, która się (!) wywija. Cóż, poradziłem sobie z tym końcówkę taśmy "traktując" gipsem. Jednak myśl, że z tą taśmą będę musiał walczyć na zewnątrz okna przeraża mnie. Wewnątrz zostało mi jeszcze 7 okien, od zewnątrz wszystkie 17 sztuk. Jakiego kleju użyć na zewnątrz? Montażowe kleje, za pomocą których nakłada się pasek o szerokości 8 mm są cholernie pracochłonne. Jakiego kleju "nakładanego pędzlem" użyć? Czy pod taśmą paroizolacyjną mogą pozostać małe bańki powierza? Nie udało mi się ich wyeliminować od wewnątrz. Będę dźwięczny za wskazówki do pozostałej pracy.

 

Dopisałem:

Mając okna narożne, czym wypełnić narożnik, aby nie stanowił mostka termicznego?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...