Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robione od zewnątrz bo tak zrozumiałem pytanie/prośbę Krzysztofa.

Niebo raczej bezchmurne było ale ostatnio tylko takie jest :)

Pomiar szyby jest taki sobie, ramy myślę, że w miarę ok.

Jakieś wnioski ? bo trochę mnie ciekawią opinie fachowców aby lepiej zrozumieć pewne rzeczy. Mogę porobić jeszcze inne zdjęcia ale już trochę zimno na bieganie na zewnątrz. W ciągu dnia ramy się mocno nagrzewają i długo są ciepłe, więc taki pomiar też jest do dupy. Może pomiary powinny być po nocy ? ale to juz chyba niewiele zmieni.

pozdr adam

Aadamuss24, wszystkie te zdjęcia, świadczą o niskich parametrach ramy okiennej. Jeżeli z zewnątrz masz temperaturę -19*C to na szybie w środku -15*C. 4*C różnicy, jak na szyby o U=0,6 to dużo, ale nie tragicznie. Natomiast różnice temperatur na ramie wynoszą od 7*C do 16*C, jest to bardzo źle. Świadczy to że ramy nie trzymają parametrów reklamowanych przez producenta. Rama MB-86 ALUPROFU ma mieć izolacyjność termiczną powyżej 0,5W/m2K zgodnie z reklamówką, ale ile powyżej to producent nie podaje. Sam nie zdecydowałbym się nigdy na ramy aluminiowe. 77mm rama MB-86 z aluminium, które ma przewodność ciepła 200, a w środku jest 35mm łącznik poliamidowy ze szkłem, o przewodności ciepła o,35. Najcieplejsza rama z PCV o przewodności ciepła 0,2 ma szerokość 90mm, i U=1. Wprawdzie jest w środku kształtownik stalowy, ale o przewodności 58. Rama z PCV ma potrójne uszczelnienie, natomiast rama aluminiowa podwójne, do tego uszczelnienie środkowe, jest źle rozwiązane konstrukcyjnie. Tam nigdy nie będzie zachowana szczelność, szczególnie w narożach. Ten profil okienny u innych producentów ma U=1,5-1,8. Do tego dochodzi osadzenie okna na elementach stalowych. Całość rama i montaż jest zimny, nawet bardzo. Jeżeli okno jest nie duże, to możesz podjąć męską decyzję latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może masz rację pisząc o ramach - na tym się nie znam ale jeśli to sie ma tak jak z temperaturami które przytaczasz to kombinujesz jak Ci wygodnie. Wyraźnie podałem ze temp. Zewnętrzna to -10 i że temp szyby ze względu na odbicia mogą być mało wiarygodne.

Okna alu nie są ciepłe a zrzucanie winy za to na kotwy jest błędne. Tym bardziej, ze ramą nie styka się z kotwa bezpośrednio tylko opiera się na plastikowych dystansach.

Myślę, ze różnice w sposobie montażu maja minimalny wpływ na to ile bedziemy tracić na ogrzewanie, a biorąc pod uwagę różne dodatkowe koszty z tym związane to takie operacje mogą nigdy się nie zwrócić.

Pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh... jest sobota, ale mimo wszystko coś Ci powiem, moje wypowiedzi niewiele wnoszą bo zostały wyartykułowane kilka miesięcy temu, poddając w wątpliwość Twoją wiedzę, sposób rozumowania, manipulację cyframi, wynikami, wszystkim co tylko można byleby tylko udowodnić coś czego udowodnić się realnie nie da

Teraz, jak już zauważyłeś, nie biorę udziału w tym wątku bo szkoda nerwów a na nauczyciela się za bardzo nie nadaję

Sprzedawaj te swoje AD, mnie nic do tego. Wiem jedno, swoimi wypowiedziami, manipulacją obliczeniami, interpretacją zdjęć i ogólnie wszystkim w tym wątku zraziłeś do siebie nie tylko montażystów ale też dość sporawą liczbę potencjalnych klientów

Ale to już twój problem, nie mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację pisząc o ramach - na tym się nie znam ale jeśli to sie ma tak jak z temperaturami które przytaczasz to kombinujesz jak Ci wygodnie. Wyraźnie podałem ze temp. Zewnętrzna to -10 i że temp szyby ze względu na odbicia mogą być mało wiarygodne.

Okna alu nie są ciepłe a zrzucanie winy za to na kotwy jest błędne. Tym bardziej, ze ramą nie styka się z kotwa bezpośrednio tylko opiera się na plastikowych dystansach.Myślę, ze różnice w sposobie montażu maja minimalny wpływ na to ile bedziemy tracić na ogrzewanie, a biorąc pod uwagę różne dodatkowe koszty z tym związane to takie operacje mogą nigdy się nie zwrócić.

Aadamuss24, jeżeli na środku szyby masz temperaturę -15*C, a temperatura zewnętrzna to -10*C, to albo termometr jest zły, albo kamera. Starałem się Tobie uświadomić, że masz zimne ramy, które jak sam piszesz, na słońcu się nagrzewają i długo trzymają ciepło. Ale one nie trzymają ciepła, tylko je przekazują z wnętrza na zewnątrz. Na słońcu to się potęguje i są wyraźnie ciepłe, bez słońca, będą wolno schodzić z temperatury, bo są podtrzymywane przez ciepło wnętrza. Ja nie napisałem, jaki jest udział ramy w tych stratach, a jaki montażu na elementach stalowych. W poprzedniej wypowiedzi był tylko mój końcowy wniosek, że ramy masz zimne mimo, że są w najwyższej klasie wykonania. Jeżeli godzisz się na ten stan rzeczy, to po co ta dyskusja. Masz ciepły dom, słabe okna, ale pompa ciepła nadrabia te straty, więc suma sumarum wychodzisz na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Krzysztofie.

Nieuzasadnione przeświadczenie o własnej nieomylności bywa odbierane jako zarozumiałość. A to budzi niechęć.. (mówię tak na wszelki wypadek, byś się nie doszukiwał źródeł powszechnej wrogości w strachu przed Twoim systemem montażu).

Finlandia, ja nie jestem nieomylny, ale umie rozróżnić pracę skomplikowaną od prostej. Wszedłeś w robotę Jareko, podziwiałeś Jego trud, ale nie wyciągnąłeś wniosków krytycznych z braku odwagi i własnego zdania. Jego sposób montażu okien, widać na zdjęciach termowizyjnych Aadamussa24. Wymęczony i zimny montaż. Łatwiej jest obszczekiwać na około, niż tworzyć coś sensownego. A właśnie cała radość jest w tworzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Aadamuss ależ ty kłąmczuszek jesteś - jak możesz !!! Przyznaj się że 355.000 kW/h twoja chałupa zżera, i że 354.999 kW/h przypada na te cholerne elementy mocujące

Oj Aadamuss jak możesz tak wszystkich okłamywać

Jak możesz !!!

Jareko, to TY manipulujesz cyframi, chcąc zrazić wszystkich do mnie. Ja podałem, że zużycie prądu przez Aadamuss'a trzeba pomnożyć przez pięć bo używa pompy ciepła do ogrzewania. Jaka to pompa to nie wiem, czy ma sprawność 5 czy 4, ale ma i to zużycie trzeba przemnożyć. Jedno co jest zgodne między nami, to że okna należy montować w warstwie ocieplenia budynku. Ale Ty to propagujesz na elementach stalowych, czyli na mostkach termicznych, a ja na elementach tworzywowych, czyli izolatorach. Efekt mostków termicznych widać u Aadamuss'a. Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu to jest efekt mostków czy okna do dupy ? Bo już nie wiem z jakiego powodu mam się stresować :) Pewnie jedno i drugie :)

355 kWh przy COP nawet 4 to ok 1400 kWh. Ile mniej by było na innych kotwach, oknach, montażu ? Myślę, że gra nie warta świeczki.

Aadamuss24, Ja nie wiem ile masz okien i jaką ich powierzchnię. Moje wyliczenia, dotyczyły strat ciepła dla przeciętnego okna 2m2 osadzonego na elementach stalowych. Jest to 72 kWh na rok. Osadzając takie okno na elementach tworzywowych, też są straty, ale dużo mniejsze bo 5 kWh/rok. Oszczędności musisz wyliczyć sam. Jednocześnie weź pod uwagę, że dom jako bardzo dobrze ocieplony wchodzi pod pasywny, ale okna wszystko to niweczą. Przy takich ogromnych stratach, to ciężko jest oddzielić słaby montaż od zimnych ram okiennych. Chciałem Ci uzmysłowić, że rama PCV aby uzyskać U=1 musi posiadać potrójne uszczelnienie skrzydła i 90mm szerokości, natomiast profil MB-86 ma 77mm i ma słabe konstrukcyjnie uszczelnienie podwójne. Pamiętaj jeszcze, że z czasem Twoje okna będą się rozszczelniać a nie uszczelniać. Powinieneś je reklamować, a nie usprawiedliwiać siebie, że wiedziałeś o zimniejszych ramach aluminiowych. Zimniejszych tj. U=1,5 a nie jak widać U=3 a może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować ? i co powiedzieć ? że Pan Krzysztof z forum powiedział, że mam U=milion ? Potrójne uszczelnienie w fixie ? W którym miejscu ?

Można reklamować jak coś nie działa ale reklamować współczynniki ? Kto uzna taką reklamację ? Lepiej zejdź na ziemię :)

Ja się nie znam na oknach ani na ich montażu ale to co piszesz to powoli nawet dla mnie nie trzyma się kupy :(

Normalny klient nie ma możliwości sprawdzenia współczynników, albo wierzy w papiery albo nie. Ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Normalny klient nie ma możliwości sprawdzenia współczynników, albo wierzy w papiery albo nie. Ehhhh

 

Święte słowa.. to bardziej kwestia wiary w uczciwość MARKI aniżeli w konkretne zapisy. A żeby zweryfikować deklarowane przez producenta parametry trzeba by rzeczywiście zaangazować specjalistę, który potrafi to mniej więcej wyliczyć. I czasami się to pewnie opłaci oszukanemu klientowi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można reklamować jak coś nie działa ale reklamować współczynniki ?

 

Współczynniki też można reklamować. Powiem więcej, powinno się reklamować:-). Problem w tym, że większość inwestorów po pierwsze nie wie co to takiego, po drugie zawiera niekorzystne dla siebie umowy vide Kosia1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować ? i co powiedzieć ? że Pan Krzysztof z forum powiedział, że mam U=milion ? Potrójne uszczelnienie w fixie ? W którym miejscu ?

Można reklamować jak coś nie działa ale reklamować współczynniki ? Kto uzna taką reklamację ? Lepiej zejdź na ziemię :)

Ja się nie znam na oknach ani na ich montażu ale to co piszesz to powoli nawet dla mnie nie trzyma się kupy :(

Normalny klient nie ma możliwości sprawdzenia współczynników, albo wierzy w papiery albo nie. Ehhhh

Aadamuss24, na każde okno powinieneś dostać gwarancję na papierze z parametrami tego okna, ale masz także rękojmię, która jest korzystniejsza od gwarancji. Możesz te okna reklamować, przesyłając zdjęcia termowizyjne z pismem przewodnim. Na pewno producent tych okien, w imię dobra swojej marki przyśle przedstawiciela. Ale, jak okna są osadzone na elementach stalowych, które zobaczyłem na jednym z Twoich zdjęć, to może się zaprzeć. Elementy stalowe są przewodnikami ciepła, a Ty pobawiłeś się nimi, jak nieświadome dziecko zapałkami. Ja wiem, że w fix'ach nie ma uszczelnień, ale jeżeli producent chwali się ciepłą ramą okienną ze skrzydłem w reklamówkach, a wygląda to problematycznie jak Tobie pisałem, to i fix'y są problematyczne. Zdjęcia to pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzysztofa:to może wypowiedz się na temat okien drewniano-alu ,bo takie chcę zamontować,czy w ogóle drewnianych. Tylko piszesz o PCV.Jeśli chodzi o elementy tworzywowe to jak będzie to wyglądało , na czym będzie podpierać się okno 3-szybowe ,bo to ciężkie jak chol...

Zorba, okna drewniane najcieplejsze, wygodne w użyciu, ale mają kilka wad, które je pogrążają. Są malowane, gdzie przy pracowitej żonie lakier ulega wytarciu, tam gdzie zbiera się bród, na dolnych częściach ram. Uszczelki są słabo osadzone w we wpustach (taka technologia) i mają możliwość przyklejenia się do części współpracującej, i wyśliźnięcia z wpustu. Producent zaleca uzupełnienia lakieru po 5 latach eksploatacji. Jak to robić i kiedy to robić. Nakładka aluminiowa, na pewno chroni ramę z zewnątrz, ale okna tracą wygląd, a rama jest osłabiona licznymi zatrzaskami. Więc są plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aadamuss24, na każde okno powinieneś dostać gwarancję na papierze z parametrami tego okna,

 

Bzdura.

ale masz także rękojmię, która jest korzystniejsza od gwarancji.

 

O ile jej działanie nie zostało wyłączone przez strony na przykład. Albo o ile Aadamus nie jest konsumentem w rozumieniu obowiązujących przepisów

 

Możesz te okna reklamować,

 

Akurat co do tych, to się nie wypowiadam, ale co do zasady można złożyć reklamację opartą o brak właściwości.

 

przesyłając zdjęcia termowizyjne z pismem przewodnim.

 

Dodaj jeszcze podanie, życiorys, zaświadczenie o niekaralności i pozytywną opinię z plebanii:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...