Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wiesz.. jakby te przepisy miały wejść, że montaż niby tylko w warstwie docieplenia.. .
idiotyzm leśnych dziadków.

Narzucanie montażu okien.

Nie twierdzę że taki montaż jest zły ... ba jest właściwy tylko nie do każdego systemu się nadaje np

montowanie Fixów jest głupotą w warstwie ocieplenia.

Ponieważ to izolacja powinna wychodzić aż do szyby , co za tym idzie okno w izolacji zmniejsz ją przez swoją cudną ramę.

30 komór w profilu ... tylko burzy izolację ... stąd w skraju muru przy fixsie jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak zamontować okno drewniane w warstwie ocieplenia. Mam na myśli system JB-D i nie chcę przewiercać na wylot ramy okiennej w celu

ustawienia okna w otworze. Czy istnieje jakiś sposób? Słyszałem że na boki i górę można użyć kotwy JB-D te same co na dolną część ramy tylko z płaską blachą. Ile można policzyć za mb okna za taki montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podpowiedzcie jak zamontować okno drewniane w warstwie ocieplenia. Mam na myśli system JB-D i nie chcę przewiercać na wylot ramy okiennej w celu

ustawienia okna w otworze. Czy istnieje jakiś sposób? Słyszałem że na boki i górę można użyć kotwy JB-D te same co na dolną część ramy tylko z płaską blachą. Ile można policzyć za mb okna za taki montaż?

 

Chyba najprościej zmienić SFS na na Knelsena i po sprawie tam wszystko montować można od zewnętrznej strony, więc bez przewiercania ramy okna - tak to na szkoleniu widziałem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wiem że jest to upierdliwa robota. JB-D to koszt mniej więcej 100 zeta za 1mb obwodu, tu moze być z 10 zeta taniej z racji tańszych kotew

Oczywiście mówimy o pełnym montażu, czyli z foliami, pianowaniem, klejeniem folii - doszły mnie słuchy, że pod pojęciem "montaż w warstwie ocieplenia" różne firmy różny zakres prac przyjmują - tu warto dokładnie zapisać w umowie co i jak ma być wykonane - o podejmowaniu się montażu "na czarno" bym przestrzegał - mimo, że coś tam można zaoszczędzić - ale tylko teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zrobione węgarki? Mam nadzieję, że otwór od ściany osłonowej jest mniejszy od otworu w ścianie nośnej - realnie tylko wtedy można estetycznie to zrobić

I tak naprawdę okna należałoby mierzyć do klinkieru :) i od razu tez musisz wiedzieć jakie chcesz parapety zewnętrzne - dość często są także z klinkieru i to wszystko musisz uzgodnić z "okniarzami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhhh...i tak to jest jak bez konsultacji robi się coś co tylko później utrudnia robotę

Przy ścianie 3W - tu informacja dla innych - należałoby:

 

- zrobić węgarek 4 cm na stronę - dlaczego? Jeśli będzie korzystać z kotew JB-D jest to najmniejszy luz między kotwa a ościeżnicą, gwarantujący nie wystawanie śrub z ościeżnicy, dla kotew Knelsena gwarantują luz umożliwiający podejście kluczem celem dokręcenia śrub. Przy takim luzie ościeżnica będzie schowana pod ścianę osłonową 20 mm - idealne wymiary, gdyż stosując taśmę rozprężną 10-15 mm i klejąć ją równo po krawędzi ościeżnicy, po zamontowaniu, taśma schowana jest 5-10 mm od cegły tyle, ile przeważnie cofnięta jest fuga i bardzo ładnie to wygląda

 

- wypełnić obszar przy oknie styropianem - dlaczego? W 99% wypadków ociepleniem jest wełna, sprawia to kłopot przy uszczelnieniu styku okno-ocieplenie, wypełnienie przestrzeni między oknem a styropianem jest dokładniejsza i gwarantująca odpowiednie ocieplenie tego miejsca, zwłaszcza, że między ościeżnicą a ścianą osłonową mamy luz ok 10 mm na taśmę zaś ocieplenie jest cofnięte 20-30 mm - tym samym tracimy 10-20 mm z głębokości zabudowy ościeżnicy - będzie nieocieplona i narażona na zimno

02.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice na oszczędności ciepła pomiędzy montażem mowo ( 150 zł za mb) a jbd ( 100 zł za m) - chodzi mi o konkretne wartości.

Nigdzie nie spotkałem się z wyliczeniami jakiś współczynników.

Jak mam płacić to chcę mieć argumenty.

 

Witam. Różnice pomiędzy montażami w systemie JB-D i MOWO są bardzo duże. Pierwszy montaż jest na stalowych mostkach termicznych, więc zwrot kosztów takiego osadzenia okien jest problematyczny. Drugi drogi ale dobry i zwrot kosztów nastąpi w 8-9 roku użytkowania domu. Najtaniej jest w technologii Systemu AD, około 40 zł brutto/mb ramy z robocizną, zwrot kosztów już w drugim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu w warstwie ocieplenia (niezależnie od systemu) przyjmuje się liniowy współczynnik strat równy zero więc we wszelkich wyliczeniach różnicy nie będzie.

 

Odpowiedź; Witam. Różnice strat ciepła w montażach różnych Systemów na pewno będą i to znaczne. Trzeba tylko zrobić zdjęcia termowizyjne i mieć je odwagę pokazać. To nie będzie już teoria tylko praktyka, która pokaże najlepszy System. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo znów powrócił nawiedzony Inżynier co ma sznyt w wdzięk i coś tam jeszcze, pierwszy i chyba jedyny samozwańczy specjalista w tem zakresie - kurcze, walnął kilka razy takie teksty, że w sumie aż szkoda, że nie można ich sobie przypomnieć i znów sie po nabijać z lekka

 

Wespe - nikt Ci tego nie wyliczy gdyż... w obu wypadkach do obliczen przyjmuje się wartość zero. Teoretycznie niczym dla strat ciepła się te systemy nie różnią a jeśli nawet to jakąś tam jedną tysięczną po przecinku - sprawa realnie pomijalna

Dla osób, dla których liczy się opinia instytutu Rosenheim - jest to póki co jedyny, oficjalnie dedykowany, do domów energooszczędnych i pasywnych, system montażu zalecany przez ww Instytut

Mnie się podoba choć trochę "upierdliwy" w przygotowaniu do samego montażu, jest

Póki co zastanawiam się nad montażem dołów balkonów i przesuwek wszelakich bo tego jakoś w tym systemie nie widzę, biorąc pod uwagę to, z czym, spotykam się na budowach

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...