Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

 

 

zaleceniem producentów tego typu rozwiązań - impregnowanych taśm rozprężnych - jest stosowanie ich jako końcowej obróbki/wykończenia i kropka, chcesz zrobić to po swojemu zrób i tyle.

 

Pozdrawiam

 

W zasadzie pytałem o obróbkę.

Jak zrobić to dobrze i ładnie.

 

Przeleciałem klejem i siatką 2 okna z piwnicy. Zostawiłem szczelinę na taśmę, tak jak zaleca producent. W zasadzie mogę stwierdzić że nie nie jest to zbyt czasochłonne zajęcie. Da się wykonać bez problemu. Nie wiem jak to będzie wyglądać w przypadku nakładania tynku, ale przy kleju nie jest to problem (uff).

Moje wcześniejsze obawy były bezzasadne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a w którym miejscu konsola wystaje na zewnątrz? z tego co wiem to konsola jest osłonięta izolacją i oknem i nie styka się bezpośrednio z temperaturą zewnętrzną

Witam. Dobrze odizolowana konsola stalowa jest typowym mostkiem termicznym. Jej wada nie ulegnie zmianie po ociepleniu, bo materiał z którego jest zrobiona ma współczynnik przewodzenia ciepła L=58. Jako mostek termiczny, który łączy dobrze ocieplony mur nośny (np. +20*C) z ramą okienną wystawioną na mróz (np. - 20*C) zawsze o każdej porze dnia i nocy będzie skora przeprowadzić ciepło z jednego końca na drugi, bez względu na grubość tego ocieplenia. Ten przepływ ciepła odbywa się w wielkiej tajemnicy bo tylko zdjęcia termowizyjne go pokazują. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako mostek termiczny, który łączy dobrze ocieplony mur nośny (np. +20*C) z ramą okienną wystawioną na mróz (np. - 20*C)

W myśl zasady nie powinien dalej ciągną dyskusji.

Ale zamieszczę taki rysunek:

http://paxo.pl/img/artykuly/3/359.jpg

Otóż uważam, że w ewentualna kotwa okienna połączy obszary o różnicy temperatur około 2 stopnie a nie 40 jak próbuje nam wmówić K49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze uzycie owych folii nic nie daje to teza wielce kontrowersyjna. To nie tylko sposób na zwiekszenie zysków producentów i montazystów ale i sposob na zmniejszenie infiltracji która jest odpowiedzialna za czesc strat na wentylacji. Te straty są duzo wieksze niz straty na niewłasciwym montazu okien (oczywiscie w rozumieniu tego montażu przez sunrisa).

 

Cytat Henok'a: " Dziury w całym jednak są i to dosłownie.

Przy prawidłowo wykonanym montażu okien w systemie JB-D (okna wysunięte w warstwę ocieplenia) -

oraz zastosowaniu systemu ciepłego montażu w systemie SWS - http://www.youtube.com/watch?v=qyX85...1&feature=fvwp

okazało się przy próbie szczelności budynku, że największe nieszczelności występują przy kotwach JB-D .

Profil kształtowników powoduje, że nie dochodzi tam pianka. Nie są one też uszczelnione przez taśmę Soundala.

Pozostaje żmudne zaklejanie nieszczelności silikonem .

A może macie jakiś "patent", jak to zrobić prościej?

Taśma rozprężna pomiędzy kotwą a murem chyba nie wchodzi w grę, bo nie byłoby możliwości regulacji. "

 

Witam. Tylko jak to zrobić, za jakie pieniądze i czy jest gwarancja takiej szczelności?. Dlatego Firma TREMCO iillbruck wycofała się z tego pomysłu na rzecz MOWO, gdzie okno jest osadzone w warstwie ocieplenia w tworzywowej obramówce tylko na taśmie rozprężnej. Szczelność takiego montażu zagwarantowana jest przyklejoną listwą dylatacyjną z uszczelką i tynkiem, który wchodzi w zamek listwy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W myśl zasady nie powinien dalej ciągną dyskusji.

Ale zamieszczę taki rysunek:

http://paxo.pl/img/artykuly/3/359.jpg

Otóż uważam, że w ewentualna kotwa okienna połączy obszary o różnicy temperatur około 2 stopnie a nie 40 jak próbuje nam wmówić K49.

 

o to właśni mi chodziło kilka postów wcześniej, kotwy/konsole, które pokazałem osadzone są w zakresie temperatur, niech nawet będzie 5 stopni i to tych środkowych/wewnętrznych 10-15 stopni więc pisanie o temp -20 +20 jest lekkim nadużyciem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cytat Henok'a: " Dziury w całym jednak są i to dosłownie.

Przy prawidłowo wykonanym montażu okien w systemie JB-D (okna wysunięte w warstwę ocieplenia) -

oraz zastosowaniu systemu ciepłego montażu w systemie SWS - http://www.youtube.com/watch?v=qyX85...1&feature=fvwp

okazało się przy próbie szczelności budynku, że największe nieszczelności występują przy kotwach JB-D .

Profil kształtowników powoduje, że nie dochodzi tam pianka. Nie są one też uszczelnione przez taśmę Soundala.

Pozostaje żmudne zaklejanie nieszczelności silikonem .

A może macie jakiś "patent", jak to zrobić prościej?

Taśma rozprężna pomiędzy kotwą a murem chyba nie wchodzi w grę, bo nie byłoby możliwości regulacji. "

 

Ja mogę Ci pokazać sporo podobnych przykładów ale nie jest to wina SYSTEMU tylko jego wykonania

 

Witam. Tylko jak to zrobić, za jakie pieniądze i czy jest gwarancja takiej szczelności?. Dlatego Firma TREMCO iillbruck wycofała się z tego pomysłu na rzecz MOWO, gdzie okno jest osadzone w warstwie ocieplenia w tworzywowej obramówce tylko na taśmie rozprężnej. Szczelność takiego montażu zagwarantowana jest przyklejoną listwą dylatacyjną z uszczelką i tynkiem, który wchodzi w zamek listwy. Pozdrawiam.

 

Już Ci pisałem, że nie masz pojęcia o MOVO jego wykonaniu sposobie montażu i wadach i zaletach więc nie pisz kolejnych bzdur - pokasz mi np w MOVO tą listwę dylatacyjną, która ma szczelność zapewnić - NIE MA TAM NIC TAKIEGO, a taśma rozprężna to nie taśma, którą pokazujesz przy swoim systemie, tylko wielofunkcyjna taśma spełniająca 3 funkcje - izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mogę Ci pokazać sporo podobnych przykładów ale nie jest to wina SYSTEMU tylko jego wykonania

 

Już Ci pisałem, że nie masz pojęcia o MOVO jego wykonaniu sposobie montażu i wadach i zaletach więc nie pisz kolejnych bzdur - pokasz mi np w MOVO tą listwę dylatacyjną, która ma szczelność zapewnić - NIE MA TAM NIC TAKIEGO, a taśma rozprężna to nie taśma, którą pokazujesz przy swoim systemie, tylko wielofunkcyjna taśma spełniająca 3 funkcje - izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Pozdrawiam

Witam. Jak się z prostej pracy jaką jest osadzenie okna, zrobi pracę doktorską z pomysłami nie do wykonania, to nic dziwnego, że wszyscy idą na skróty.

Zastosowanie listwy dylatacyjnej z uszczelką jest moim pomysłem i do tego dobrym bo szczelnym. Firma TERMCO iillbruck nie pokazuje tego rozwiązania od strony wewnętrznej ani też nie zaleca stosowania folii paroszczelnej. Ta lansowana przez nią rewelacyjna taśma rozprężna wielofunkcyjna jak piszesz, nie ma zalecanej strony zewnętrznej i wewnętrznej. Przyklejasz ją jak Ci jest wygodnie, bo to jest standardowa taśma rozprężna, tylko szersza bo na szerokość ramy, dlatego droga. Ale jak jesteś głęboko wierzący na zapewnienia producenta, to po przyklejeniu taśmy do ramy, musisz odszukać czerwony guziczek w taśmie, przycisnąć i ją ukierunkować na przepływ powietrza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam. Jak się z prostej pracy jaką jest osadzenie okna, zrobi pracę doktorską z pomysłami nie do wykonania, to nic dziwnego, że wszyscy idą na skróty.

Zastosowanie listwy dylatacyjnej z uszczelką jest moim pomysłem i do tego dobrym bo szczelnym. Firma TERMCO iillbruck nie pokazuje tego rozwiązania od strony wewnętrznej ani też nie zaleca stosowania folii paroszczelnej. Ta lansowana przez nią rewelacyjna taśma rozprężna wielofunkcyjna jak piszesz, nie ma zalecanej strony zewnętrznej i wewnętrznej. Przyklejasz ją jak Ci jest wygodnie, bo to jest standardowa taśma rozprężna, tylko szersza bo na szerokość ramy, dlatego droga. Ale jak jesteś głęboko wierzący na zapewnienia producenta, to po przyklejeniu taśmy do ramy, musisz odszukać czerwony guziczek w taśmie, przycisnąć i ją ukierunkować na przepływ powietrza. Pozdrawiam.

 

Pisząc takie bzdury potwierdzasz tylko swój brak elementarnej wiedzy w temacie, a Illbruck powinien ci proces o zniesławienie wytoczyć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisząc takie bzdury potwierdzasz tylko swój brak elementarnej wiedzy w temacie, a Illbruck powinien ci proces o zniesławienie wytoczyć :)

Pozdrawiam

Witam. Mylisz rzeczywiste zalety taśmy rozprężnej z zaletami reklamowymi. Każda pliszka swój ogonek chwali, a przez to może mieć większe korzyści. Produkcja taśmy rozprężnej nie jest tak skomplikowana jak pieluch. Tam nie ma warstwy odpowiedzialnej za przepływ powietrza w jedną stronę, a w pieluchach jest, tylko służy w przepływie moczu w jednym kierunku. Ale tam jest jednoznaczne wskazanie, która strona jest wewnętrzna a która zewnętrzna. Sam wiesz czym groziłaby pomyłka. W taśmie rozprężnej tego nie ma. Jej zadaniem było i jest osłona przed deszczem, kurzem no i teraz doszła jeszcze rola stabilizacji okna w ościeży. Pomysł jest bardzo dobry, ale ma zalety i wady. Z racji szerokości na pewno warstwa zewnętrzna spełnia rolę odpowietrzającą, środkowa ocieplającą a wewnętrzna jak ją pomalujesz folią w płynie będzie uszczelniającą. Taka jest moja wiedza praktyczna w tym temacie. Procesu się nie boję, bo może prawda wyjdzie na światło dzienne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji szerokości na pewno warstwa zewnętrzna spełnia rolę odpowietrzającą, środkowa ocieplającą a wewnętrzna jak ją pomalujesz folią w płynie będzie uszczelniającą. Taka jest moja wiedza praktyczna w tym temacie. Procesu się nie boję, bo może prawda wyjdzie na światło dzienne. Pozdrawiam.

W poniedziałek napiszę do illbrucka dlaczego mnie robi w H..a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek napiszę do illbrucka dlaczego mnie robi w H..a

Witam. Jestem całkowicie za, a nawet przeciw. Firma TERMCO illbruck nie ukrywa wspaniałych, wielkich, ponad czasowych, przyjaznych środowisku wartości taśmy TP 650 illmod Trio. Jednocześnie małymi literkami jak w umowie bankowej, w instrukcji stosowania pisze: "Mniejszy współczynnik dyfuzji pary wodnej od strony wewnętrznej osiąga się stosując dodatkową impregnację z tworzywa sztucznego." Nic ująć nic dodać. Umowy trzeba czytać dokładnie dokładnie, aby wiedzieć z czym ma się do czynienia i móc zabrać głos w sensownej dyskusji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

o to właśni mi chodziło kilka postów wcześniej, kotwy/konsole, które pokazałem osadzone są w zakresie temperatur, niech nawet będzie 5 stopni i to tych środkowych/wewnętrznych 10-15 stopni więc pisanie o temp -20 +20 jest lekkim nadużyciem :) Pozdrawiam

Witam. Cały problem w tym rysunku polega na tym, że jest to wykres komputerowy, który wynika z jego programu, więc jest to czysta teoria. Praktyka natomiast to zdjęcia termowizyjne. Załóżmy warunki brzegowe dla tego rysunku:

1.- temperatura muru 20*C

2.- współczynnik przewodzenia ciepła muru L1=1

3.- współczynnik przewodzenia ciepła styropianu L2=0,045

4.- współczynnik przewodzenia stali L3=58

5.- współczynnik przewodzenia piany PUR L4=0,035

 

Z przytoczonych wielkości współczynników wynika jednoznacznie, że ciepło wypełniające mur przejdzie po konsolach do ramy okiennej i nigdy nie nastąpi wychłodzenie muru, jak to ma miejsce na tym rysunku bo on dotyczy porównania zwykłego osadzenia okna w murze nośnym z oknem w warstwie ocieplenia, ale na elementach z tworzywa. Styropian i piana PUR przewodzą ciepło średnio 25x wolniej niż jego zmasowany napływ z muru. Mur wypełni się ciepłem całkowicie a stalowe konsole o L=58 będą przewodzić ciepło dalej do ramy okiennej a tam już na zewnątrz bo ciepło przepływa zawsze z temperatury wyższej do niższej. Duża różnica temperatur jaką podałem 40*C jest skrajna dla kilku nocy, aby uzmysłowić problem. Średnia temperatura okresu zimowego w Polsce to 0*C, więc ciągła różnica temperatury do obliczeń będzie wynosić 20*C. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie sanrajs, dostajesz pan bana od redakcji, więc chyba notoryczne powroty pod nowym nickiem można uznać za oszukiwanie? Pomijając więc wszystko inne, gdybym nawet ni w ząb nie kumał tematu, w pseudo-naukowe opowieści takiego delikwenta nie dał bym wiary.

PS. Ganisz pan innych podkreślając tytuł tematu "montaż w warstwie ocieplenia", to ja poproszę o czytanie dalej "...jak to zrobić dobrze"! Więc przykładnie proszę się nie wypowiadać bo pańskie rady nie mieszczą się w tej drugiej części, są co do tego chyba zgodni obecni tutaj spece tej dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem całkowicie za, a nawet przeciw. Firma TERMCO illbruck nie ukrywa wspaniałych, wielkich, ponad czasowych, przyjaznych środowisku wartości taśmy TP 650 illmod Trio. Jednocześnie małymi literkami jak w umowie bankowej, w instrukcji stosowania pisze: "Mniejszy współczynnik dyfuzji pary wodnej od strony wewnętrznej osiąga się stosując dodatkową impregnację z tworzywa sztucznego." Nic ująć nic dodać. Umowy trzeba czytać dokładnie dokładnie, aby wiedzieć z czym ma się do czynienia i móc zabrać głos w sensownej dyskusji. Pozdrawiam

Właśnie jestem po rozmowie z doradcą technicznym.. Zacytowałem twoje stwierdzenie i facet mnie wyśmiał. Jedynym warunkiem aby taśma spełniła swoje zadanie jest montaż na dyble a nie na kotwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z doradcą technicznym.. Zacytowałem twoje stwierdzenie i facet mnie wyśmiał. Jedynym warunkiem aby taśma spełniła swoje zadanie jest montaż na dyble a nie na kotwy.

Witam. Jeżeli ten Doradca Techniczny uważa, że kierunkowa przepustowość powietrza taśmy rozprężnej TP 6500 illmod Trio zależy od montażu na dyble, a na kotwy już nie, to na pewno On jest z Marsa, bo na Ziemi montaż na dyblach nie ma takich właściwości cudotwórczych. Jest tylko czerwony guziczek, ale dla wtajemniczonych. Jak się z Nim dogadałeś skoro On jest mały i zielony w tych sprawach? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ganisz pan innych podkreślając tytuł tematu "montaż w warstwie ocieplenia", to ja poproszę o czytanie dalej "...jak to zrobić dobrze"! Więc przykładnie proszę się nie wypowiadać bo pańskie rady nie mieszczą się w tej drugiej części, są co do tego chyba zgodni obecni tutaj spece tej dziedziny.

Witam. Już jedną radę dostałeś, że w budownictwie przy tynkowaniu, dokładność do 5mm jest dla zegarmistrza i on tą robotę powinien Ci wykonać, oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie, bo zlecenie jest z księżyca. Ja doradzam wyraźnie i prosto;

1.- najpierw robisz ocieplenie budynku z węgarkami, które musisz otynkować

2.- naklejasz taśmę rozprężną 20/4 na otynkowany węgarek, wstawiasz okno i dosuwasz je do węgarka na odległość 1 cm.

Masz proste tynkowanie, nie jest ograniczone wymiarami (+- 0,5 cm), nie maskujesz okna i robią to ludzie dużo taniej od zegarmistrza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli ten Doradca Techniczny uważa, że kierunkowa przepustowość powietrza taśmy rozprężnej TP 6500 illmod Trio zależy od montażu na dyble, a na kotwy już nie, to na pewno On jest z Marsa, bo na Ziemi montaż na dyblach nie ma takich właściwości cudotwórczych. Jest tylko czerwony guziczek, ale dla wtajemniczonych. Jak się z Nim dogadałeś skoro On jest mały i zielony w tych sprawach? Pozdrawiam.

Dyskusja z tobą to jak rozmowa z przedszkolakiem. Weź kajecik, ołówek i sobie rozrysuj montaż na dyble i montaż na kotwy to może zrozumiesz dlaczego. Natomiast twoja kierunkowość akurat nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z tobą to jak rozmowa z przedszkolakiem. Weź kajecik, ołówek i sobie rozrysuj montaż na dyble i montaż na kotwy to może zrozumiesz dlaczego. Natomiast twoja kierunkowość akurat nie ma tu nic do rzeczy.

Witam. Nie wiem co ma taśma rozprężna Tp 650 illmod Trio do dybli i kotew. Możesz mi to wyjaśnić prosto, abym zrozumiał co masz na myśli? Chyba że to jest tajemnica. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...