Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli okna są osadzone w miejscu liniowego mostka termicznego muru, to zdjęcia termiczne są takie jak widzisz

okna nie są osadzone w miejscu mostka, to mostek liniowy powstaje zawsze w miejscu osadzenia okien (wiem, że tego nie ogarniesz bo taka ilość informacji na raz cię przytłacza, ale skup się i pomyśl (taki żarcik ;) ) nad różnicą między tymi dwoma zdaniami...

 

 

Od 2017 roku obowiązywać będzie minimalne ocieplenie 25 cm,

miejmy nadzieję, że od tego samego roku ludzie niespełna rozumu będą izolowani od dostępu do wszelkiego rodzaju forów internetowych poprzez przykrycie im klawiatury 25 cm kawałkiem styropianu co powinno uniemożliwić im wypisywanie głupot...

 

 

[/b] a i teraz ludzie budują domy z silki 18 cm z grubością ocieplenia 30 cm, to gdzie to okno chcesz osadzić? Jeżeli w murze nośnym, to będziesz miał parapet wewnętrzny 10 cm i zewnętrzny 35 cm a mieszkanie jak u nornika. Pozdrawiam

to nie twoja sprawa jaki kto będzie miał parapet, parapet zewnętrzny 35 cm nie wpływa na jakość i komfort mieszkania w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. O co się kłócisz i co chcesz bronić? Jeżeli okna są osadzone w miejscu liniowego mostka termicznego muru, to zdjęcia termiczne są takie jak widzisz. Od 2017 roku obowiązywać będzie minimalne ocieplenie 25 cm, a i teraz ludzie budują domy z silki 18 cm z grubością ocieplenia 30 cm, to gdzie to okno chcesz osadzić? Jeżeli w murze nośnym, to będziesz miał parapet wewnętrzny 10 cm i zewnętrzny 35 cm a mieszkanie jak u nornika. Pozdrawiam

A ja będę miał wewnątrz prawie 30cm parapet a na zewnątrz 15cm pomimo 12 cm ocieplenia i to na zewnątrz nie tak jak proponuje TB wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nas interesują straty ciepła w miejscu rama-mur, a to tylko pokazują zdjęcia termowizyjne. Licznik energii elektrycznej pokazuje łączne zużycie energii, to jak chcesz wiedzieć gdzie te straty masz? Pozdrawiam

 

To pokazują dokładne i rzetelne obliczenia ozc (o ile orientujesz sie co to w ogole jest, z pytania wnioskuję ze pojecie obliczen ozc jest ci całkowicie obce), czyli dokładny podział wszystkich strat na poszczególne składniki. Dla dokładnosci to obliczenia wskazują część strat przypadająca na same okna (straty przez okna i straty z montażu)

I dalej straty przez okna obliczamy na podstawie wsp U okna, a straty na montazu przyjmując odpowiednia wartośc tego mostka. Cały bój jest własnie o tę wielkosc mostka, ty ją zawyzasz do monstrualnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nas interesują straty ciepła w miejscu rama-mur, a to tylko pokazują zdjęcia termowizyjne. Licznik energii elektrycznej pokazuje łączne zużycie energii, to jak chcesz wiedzieć gdzie te straty masz? Pozdrawiam

 

w swoim iście kretyńskim rozumowaniu doszedłeś do wniosku, że jedyne miejsce, które przynosi straty ciepła w domu to to, które jest widoczne w termowizji jako żółte/czerwone a jest to bzdura...

te miejsca to najczęściej błędy wykonawcze bądź materiały, które różnią się współczynnikiem od otaczających je innych materiałów a więc muszą w termowizji odznaczyć się innym kolorem, ale nawet te niebieskie czy granatowe płaszczyzny (ściany/dach) przynoszą straty o czym pewnie zapomniałeś formułując swoje wnioski...

twoja interpretacja zdjęć termowizyjnych jest po prostu żenująca i śmieszna i jesteś chyba jedyną osobą, która wierzy w brednie jakie wygadujesz, szkoda że Redakcja cały czas toleruje to w jaki sposób niszczysz ten wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTAŻ NA KONSOLACH - Z POWODU ESTETYKI OCZYWIŚCIE NA TAK.

Z POWODU EKONOMII OCZYWISCIE NA nie

 

 

mam coś około 25 m2 okien [dom 123m2]

tylko 2 małe okna wysunięte całkowicie

pozostałe tylko o 4 cm od muru

czyli mam generalnie duże straty z powodu montażu:)

od 1 września do 1 maja poszło około 1600-1700 kwh prądu minus od tego jakieś 600kwh na wygrzewanie

czyli koszt prądu 500zł-zawyżone raczej

plus 400 kg brykietu -niech będzie za 300-400 zł

.

znając cene konsol tożycia by mi nie starczyło na zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda. Jeśli chodzi o estetykę można wydać każde pieniądze - zależy to tylko od "chciejstwa" inwestora. Natomiast wciskanie przez lobby producentów i montażystów montażu w warstwie ocieplenia jako jedynie słusznego i najbardziej efektywnego ekonomicznie sposobu montażu okien NIE TOLERUJE. Nie różni się to niczym (oprócz marży) wciskaniem garnków i pościeli emerytom na pielgrzymkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuj zdjęć z wadliwie zamontowanych okien, gdyby twoja chora teoria była prawdziwa to "świecąca rama" byłaby na całym obwodzie a nie tylko na górze; zdjęcie powyższe pokazuje wyraźnie jakiś błąd podczas montażu (nie da się ze zdjęcia określić jaki to jest montaż tzn w ociepleniu czy nie, na JB-D czy innym ustrojstwie) i nie jest dowodem na poparcie twoich chorych i marsjańskich teorii kosmito

Witam. To nie jest jakiś błąd podczas montażu, tylko osadzenie okna w murze nośnym i rama w jednym miejscu ma 2 cm do muru a w drugim 3 cm. Zgodnie z termodynamiką rama w jednym miejscu świeci jaśniej bo ma bliżej do muru, który dzisiaj jest grubiej ocieplony i ma wyższą temperaturę. Jeżeli ustawienie okna w ościeży murowanej nazywasz błędem montażowym, to wniosek jest jeden; montaż okna w warstwie ocieplenia bo tam tych błędów nie będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

mam wiosną mieć montowane okna wysunięte poza mur (odległość między wewnętrzną stroną okna a licem muru - 2cm), następnie tynki, potem ocieplenie . z montażystami będę dopiero rozmawiał na temat szczegółów, ale mam do Was pytanie. poza zamontowaniu okien na kotwach zostanie przklejona taśma paroszczelna Illbrucka. co dalej? najchętniej bym w tym momencie przystąpił do tynków wewnętrznych, ale czy taką taśmę można zatynkować? dopiero po jako takim przeschnięciu budynku robione byłoby ocieplenie, szczeliny zapiankowane, naklejona taśma paroprzepuszczalna i doklejony węgarek.

 

nie wiem czy jasno to napisałem. chodzi mi o to czy może jednak okna powinny zostać oklejone styropianem w pierwszej kolejności i czy od razu załatwiać sprawę z uszczelnieniem pianką i taśmami a dopiero potem brać się za tynki? jeśli zrobię bez tego wstępnego oklejania okien izolacją, to czy tynkarze nie uszkodzą taśmy paroszczelnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że okna będą tylko 2cm w murze? A na jakim systemie chcesz zamontować tak okna?

MImo wszystko bym chociaż trochę opianował to okno. Taśma wewnętrzna miałaby się na czym oprzeć. Z drugiej strony - tynkarze mają ztaśmami ogromne problemy i wcale nierzadko kończy się ich wycięciem.

Ogólnie rzecz biorąc - plan masz niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bardziej rozumiem jako okna całkiem wysunięte i szczelina między oknem a murem będzie mieć 2 cm.

 

Jeżeli chcesz wykonać najpierw tynki to pasowałoby jak piszesz w drugiej części zrobić choć opaskę na około okien ze styropianu i wykonać kompletne uszczelnienie okna a dopiero tynki wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja to bardziej rozumiem jako okna całkiem wysunięte i szczelina między oknem a murem będzie mieć 2 cm.

 

Jeżeli chcesz wykonać najpierw tynki to pasowałoby jak piszesz w drugiej części zrobić choć opaskę na około okien ze styropianu i wykonać kompletne uszczelnienie okna a dopiero tynki wewnątrz.

 

Dokładnie TAK ma być :) wykonać obramowanie, uszczelnienie i możesz działać od środka bez wykonania całkowitego ocieplenia.

A jeżeli chodzi o szczegóły to sporo będzie zależało od tego jaki rodzaj konsol będzie zastosowany (płaskie ? kątowe?) jako rodzaj budulca ? itp itd.

Pytanie podstawowe JAK chcesz obrabiać wnęki ? tylk tynk ? jeśli tak to ile? a może płyta G-K ? itp itd

 

Nie ma uniwersalnego rozwiązania, każde należy dopasować do kolejnych etapów budowy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo będzie zależało od tego jaki rodzaj konsol będzie zastosowany (płaskie ? kątowe?) jako rodzaj budulca ? itp itd.

Pytanie podstawowe JAK chcesz obrabiać wnęki ? tylk tynk ? jeśli tak to ile? a może płyta G-K ?

 

Szczegółów technicznych jeszcze nie znam, jadę pogadać o nich w przerwie świątecznej. Rodzaj budulca w okolicy okien to silikat i żelbet. O płycie G-K nie pomyślałem, może taki sposób obróbki wnęki byłby jakimś tam pośrednim rozwiązaniem.

 

A może po prostu zgodzą się sami obrobić okna styropianem (za ewentualną dopłatą). Jedyny problem to fakt, że może wtedy być mróz, więc nici z klejenia styro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów technicznych jeszcze nie znam, jadę pogadać o nich w przerwie świątecznej. Rodzaj budulca w okolicy okien to silikat i żelbet. O płycie G-K nie pomyślałem, może taki sposób obróbki wnęki byłby jakimś tam pośrednim rozwiązaniem.

 

dogadaj wszelkie szczegóły, to najprostsza droga do braku problemów :)

 

A może po prostu zgodzą się sami obrobić okna styropianem (za ewentualną dopłatą). Jedyny problem to fakt, że może wtedy być mróz, więc nici z klejenia styro :(

 

co do temperatury - ja odradzam montaże jeżeli jest zimno, najlepiej jak temp jest powyżej zero + 5 stopni i wyżej

tak tak wiem w naszym kraju to kilka miesięcy bez pracy ale ... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sensie że jest kilkukrotnie taniej. Drewno wymaga większego nakładu pracy przy montażu, i jest dużo droższe, dochodzą do tego listwy wykończeniowe dookoła ościeżnicy, a tu masz tylko gips , narożnik i szpachla. Łatwiej się to też maluje.

 

Ale główny powód to koszty. koszt budowy domu w okolicach oslo to około 2,5 mln zł tylko za materiał i robocizne , mniej więcej po połowie. dlatego domy projektuje się tu pod względem optymalizacji kosztów. Te budowane przez dewelopera mają zwykle płaski dach, pokryty membraną, będący jednoczesnie często tarasem, sam budynek ma zwartą bryłe tylko okna są odstępstwem. Jest ich zawsze dużo b.dużo bo przez pół roku jest tu hroniczny brak słońca:yes:.

 

Ja też jak czas pozwoli bede kleił na ściany GK bo wyjdzie przy własnej robociżnie ok 10,12 zł za m2 na gotowo.

 

płyt KG nie ma się co bać. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bygmoll, sory za dociekliwość, jestem zmęczony, powiedzmy że dlatego nie jarzę ;), czy my mówimy o drzwiach wewnętrznych, które tam montują coraz śmielej bez ościeżnic (takich typowych jak u nas), w zamian których dają płyty GK?

 

No i mje chodzi jak oni tam te skrzydła drzwiowe montują do tych GK, coby nie odpadały za prędko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...