Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak autor odkrycia tego zjawiska się pojawi to nie omieszkam dopytać o szczegóły ;)

 

Nie chcę krakać Sławku ale pojawi się. Nie dziś, to jutro ale na pewno będzie. Może na "usprawiedliwienie" chwilowo nieobecnego kolegi pogdybam sobie, że napór wiatru może odciągnąć (wcisnąć do wewnątrz) minimalnie skrzydło na uszczelkach i stąd te straty? Wyliczenia jak zawsze perfecto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spójrz na swoje zdjęcia termowizyjne i sam oceń. Jeżeli w pomieszczeniu masz +21*C, to mur powinien mieć 19-20*C. Jakaś strata ciepła na murze musi być, ale mała. O tym piszę od lat i na to trzeba zwracać uwagę."

 

Idiota zapomina o wspolczynnikach przejmowania ciepla. Mur moze miec nawet 5 stopni jak bedzie nieocieplony i mokry. Moze byc nawet zalodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przyklad od forumowego idioty. "... jeżeli okna będą osadzone w warstwie ocieplenia, to strata ciepła przez wiatry będzie 20x mniejsza od okien osadzonych w murze nośnym."

 

Nie kumam. Co maja "wiatry" wspolnego z montazem okien. "Wiatr" mu wieje przez warstwe ocieplenia - przez pianke i styropian

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napór wiatru może odciągnąć" - musialoby napie okolo 450 Pa - czyli ostra wichura - no chyba ze okuc ktos pooszczedzal

 

Dlatego ma to wielce marginalne znaczenie, bo takich sytuacji raczej w Polsce się nie spotyka. Jeśli wieje taki wiatr to raczej przybiera on formę lejka klasy 4 lub 5 ;) :) :) :) ... wtedy martwiłbym się o przelatujące za oknem samochody niż utratę ciepła :) :) :)

tornado-w-polsce.jpg

Żródło: http://www.nportal.no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej - o ile powinno być mniejsze okno niż otwór

Otwór powinieneś wykonać tak jak masz w projekcie

Kurde, kiedy skończy się czas dowolnego czytania projektów i dodawania według swojego widzi mi się ?

Wymiar jaki masz podany w projekcie to wymiar dziury w murze a nie okna

Luz zależy od systemu montażu jaki wybierzesz z montażystą

Można przyjąć że dla JBD i Knesels luzy podobne, dla MOWO mniejsze

A ile... cóż, niech odpowie ten kto na Tobie zarobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak się nadziałem na minę. Klient chciał wycenę, podał wymiary okien: 1500 x 1500; 2100 x 1500; 2100 x 1200. Ja oczywiście z automatu przyjąłem, że to pomyłka i chodzi o wymiary otworów. Ofertę zrobiłem pod typówkę a później na budowie okazało się, że otwory są szersze i okna powinny być dokładnie w takim wymiarze jak podał klient. Zrobiłem wielkie oczy ze zdziwienia; patrze w projekt (dodam, że typowy z katalogu) a tam rzeczywiście otwory 2140 x 1560 itd. Wziąłem to na klatę i zrobiłem zamówienie na pół darmo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak się nadziałem na minę. Klient chciał wycenę, podał wymiary okien: 1500 x 1500; 2100 x 1500; 2100 x 1200. Ja oczywiście z automatu przyjąłem, że to pomyłka i chodzi o wymiary otworów. Ofertę zrobiłem pod typówkę a później na budowie okazało się, że otwory są szersze i okna powinny być dokładnie w takim wymiarze jak podał klient. Zrobiłem wielkie oczy ze zdziwienia; patrze w projekt (dodam, że typowy z katalogu) a tam rzeczywiście otwory 2140 x 1560 itd. Wziąłem to na klatę i zrobiłem zamówienie na pół darmo :-)

 

na pół darmo? to mało kasujesz jak różnica pomiędzy takimi wymiarami kosztowała Cię połowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 90% przypadków klient się do Ciebie więcej nie odezwie, bo już na starcie jesteś droższy od innych. I to jest ta druga strona tego kombinowania.

Fin, sam dobrze wiesz, że i tak z dealerami obu firm na D... do d... nie wygrasz ;)

Jeśli klient szuka ceny - jego problem, nie mój. I nawet dobrze, że się później nie odzywa, bo może bym mu dał jakiś rabat i wyszedłbym na zero? Instytucją charytatywną nie jestem, Ty chyba także nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo nie pracuję (no może czasem za dobre słowo), ale.. to nasza wina. Ja też od jakiegoś czasu w wycenach robię na wymiary z projektu. Najwyżej będzie miła niespodzianka jak wyjdzie mniej. Ale też wiem gdzie tkwi zagrożenie (wysoka cena startowa). Z tym, że zamiast dzwonić za klientem i tłumaczyć mu w czym rzecz, namawiać, mamić i czarować to ja - pewnie tak jak i Wy - wolę poczytać forum ;(

Także- ja się czuję jak dupa a nie handlowiec i szczerze powiem - cierpię jak ktoś publicznie "wyzywa" mnie od sprzedawców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej -

Kurde, kiedy skończy się czas dowolnego czytania projektów i dodawania według swojego widzi mi się ?

Wymiar jaki masz podany w projekcie to wymiar dziury w murze a nie oknai ;)

Wielkość okien jakie chciałem mieć docelowo ,w projekcie mam jako otwory okienne.Więc nie galopuj z tym osądem ,że dowolnie sobie czytam projekt.Nie znasz sytuacji.

Pytanie pozostawiam otwarte-o ile większe otwory wykonać dla okna np.120x140.Dom się buduje,a wykonawcy jeszcze nie wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...