Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poniżej alternatywy sposób montażu okien w warstwie ocieplenia. (przeszukałem temat i chyba o tym nie było)

Co o tym sądzicie ? Bardzo proszę o wszelkie opinie.

 

W skrócie, ściana z silikatu 18cm, pod oknem zastosowany bloczek z gazobetonu, docięty z wystającym klienem na zewnątrz.

Na nim ustawiamy i kotwimy okno. Gazobeton - bo 5-6 razy niższy wsp. przewodzenia ciepła, łatwo nadać temu odpowiedni kształt.

Reszta kotew standardowa mocowanie z boków i góry. Bez stosowania kosztownych kotew systemowych.

Okna nieotwieralne więc główne obciążenie to nacisk własny.

 

Generalnie uważam montaż w warstwie ocieplenia za nieopłacalny, ale przy takim nakład kosztów jest nieznaczny (robocizna przy bloczkach).

Chciałbym przesunąć okna na zewnątrz ze względów wizualnych (18cm ściana, 30cm izolacja).

 

okno fix w ociepleniu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A bloczek silikatowy ? Ewentualnie od strony wewnętrznej rzucić 2 kotwy do niżej położonych bloków ?

Ale im wyższa przewodność cieplna takiego bloczka, tym mniejszy sens, bo z jednej strony zmniejszamy mostek liniowy, a z drugiej zmniejszamy też grubość właściwej izolacji...

Edytowane przez chemical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najważniejsze, miej świadomość że takie eksperymenty robisz na swojej chałupie, za swoje pieniądze i w razie czego Ty sam wydasz kasę na poprawki.

 

Oczywiście, bo sam montuje okna (pakiety szybowe). Póki co prowizorycznie osadzone w XPS pakiety przetrwały niezłą wichurę http://swidnica24.pl/to-byla-straszna-noc-foto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwiduj ten klin z gazobetonu i wklej sam XPS. On jest na tyle mocny, że Ci spokojnie utrzyma okno.

Przy wichurach jakie są teraz i będą jeszcze większe później, to pakiet szybowy musi być przymocowany do muru kotwami. Po za tym, okna trzeba od czasu do czasu umyć, więc jak będą wyglądać framugi zewnętrzne bez parapetu z zaciekami brudu. Uważam, że pakiet szybowy powinien być ujęty w ramę ale już bez kształtownika stalowego w środku. W taką ramę można zapiąć kotwy i dyblami związać ją z murem. Tylko aby nie było mostków termicznych to kotwy powinny być wykonane z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wichurach jakie są teraz i będą jeszcze większe później, to pakiet szybowy musi być przymocowany do muru kotwami.

 

Chciałem od ciebie kupić te kotwy. Pisałem, dzwoniłem i bez odpowiedzi. I wiesz co .. nie żałuję. Wykonany prowizoryczny montaż pakietu w XPS przekonał mnie, że to znacznie lepsze rozwiązanie niż montaż na kotwach. Kotwy mocujesz punktowo. Mój XPS jest klejony powierzchniowo. Chyba nie muszę tłumaczyć w której sytuacji mogą pojawić się "luzy" od tych wichur.

 

Co więcej, doszedłem do wniosku, że XPS wystarczy dać tylko od dołu pakietu. Od góry i po bokach zastosuję płytę poliuretanową dwustronnie laminowaną powłoką alu. Płyta taka ma wystarczającą wytrzymałość (150kPa) a połączenie powłoki alu taśmą aluminową z pakietem szybowym da najlepszą szczelność. Nie wspominając o znacznie lepszej lambdzie płyty PIR (ok. 0,023) względem XPS (0,036).

 

Po za tym, okna trzeba od czasu do czasu umyć, więc jak będą wyglądać framugi zewnętrzne bez parapetu z zaciekami brudu.

 

A dlaczego sądzisz, że nie będzie parapetów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu (Sajmonie) właśnie usłyszałem historię, jak kobiecie okno wpadło do wewnątrz (pewnie mocno wiało). Podobno przez jego zamocowanie. Teraz musi mieć spory most termiczny (policzysz?)

BTW, było plastikowe (to mocowanie), jakieś skojarzenia?

To był tylko Twój sen po powikłaniach grypowych. Rama okienna od środka jest otynkowana na bokach i górze, a na dole listwa progowa opiera się o parapet wewnętrzny, wiec jak to miałoby się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko Twój sen po powikłaniach grypowych. Rama okienna od środka jest otynkowana na bokach i górze, a na dole listwa progowa opiera się o parapet wewnętrzny, wiec jak to miałoby się stać.

 

Do mnie ramy okienne (wraz z oknami) przyjechały bez żadnego tynku, jeszcze nie słyszałem aby ktoś kupil otynkowane u producenta okna. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ramy okienne (wraz z oknami) przyjechały bez żadnego tynku, jeszcze nie słyszałem aby ktoś kupil otynkowane u producenta okna. :bash:

To nie chodzi o Twoje okna. Wcześniej pisałeś, że okno wpadło do środka jakiejś kobiecie bo było zamocowane na kotwach z tworzywa. Podaj jej namiar aby to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę alphaline 90+, powierzchnia okien 22m2, obwód 62mb. Ceny w zaokrągleniu :

11000 - komplet okien

1500 - montaż surowy na piance PUR w licu muru

3300 -montaż z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR, w licu muru

5500 - montaż z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR + ISO Chemie-Bloco One, w licu muru

6500 - montaż na kotwach z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR, W WARSTWIE OCIEPLENIA

 

Chcę montować okna w warstwie ocieplenia (bardziej ze względów wizualnych, niż energooszczędnych)

Pytanie czy powyższe ceny są OK ? bo wydają mi się wygórowane biorąc pod uwagę ceny tych taśm i kotew metalowych

Ile czasowo dla doświadczonej ekipy 2-3 osobowej zajmie takim montaż na kotwach w warstwie ocieplenia ? Dodam, że drzwi tarasowe rozwierano-uchylne, większość fixów.

 

Na montaż na samym XPS jak proponował kolega Barth3z nie skuszę się, bo chcę to kupić z montażem z VAT8% i mieć gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...