Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy takie rozwiązanie ma sens? (ciepły parapet podobno tak, więc może faktycznie?)

Sens ciepłego bloku podokiennego jest taki, że praktcznie uniemożliwia popełnienie błędów na etapie montażu parapetów.

Taki blok jest odpowiednio wyprofilowany. Ma miejsce na uszczelnenie taśmą rozprężną, a okno się w nim klinuje i przy prawidłowym montazu jest na całości podparty zgodnie z zaleceniami technicznymi.

A boki ze styroduru - kolega wyżej już napisał - utrudniony montaż mechaniczny (kotwy nie będą trzymać) więc musisz podejść z większą precyzją do innych rozwiązań.

 

A czy warto??

No właśnie. Chcesz to zrobić "na czuja". Tak ,pewnie minimalny mostek termiczny który występuje zawsze na styku okna ze ścianą wyeliminujesz. Ile oszczędzisz? 10? 30zł rocznie? Ja strzelam. Też na czuja, więc może ktoś to zechce policzyć i utrzeć mi nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarek te wyliczenia to trochę mi pachną marketingiem. Takie straty to są prawdopodobne ale do całych okien. U mnie tę gdzieś podobna ilość i strata przez okna około 2500kWh rocznie przy montażu na ciepłym parapecie z licem ściany i z węgarkiem. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nigdzie nie trafilem na wspolczynnik strat z zastosowaniem cieplego parapetu. Na pewno globalne straty beda wtedy mniejsze, bo srednio 1/5 obwodu przypadnie na parapety jak i prawidlowe podparcie balkonow.

Tu zalozenie do obliczen nie rozgranicza czy jest cieply parapet, poszerzenia itp, leci po calum obwodzie rowno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liniowe straty w oparciu o wartosci podane w publikacjach, gdzie ich wartosci sie powtarzaja, chocby w opracowaniu Aluplasta o sposobie montazu okien

 

Nie spotkałem się z taką publikacją Aluplasta, ale jeśli istnieje chętnie poczytam, bo jak na moje oko, to coś z tymi wartościami jest nie w porządku. Poproszę o źródło, a po nitce dojdziemy do kłębuszka albo kłamczuszka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zamiescil rysunek z tej publikacji, wojek google bedzie pomocny :)

 

Coś dziwnie wysokie te wartości. Według publikacji Aluplasta* dla węgarka 30mm wykonanego z ocieplenia PSI wynosi zaledwie 0,05W/mK.

 

*Profiokno 1/2009

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu obliczeniu brak logiki. Jeżeli potraktujemy owe wartości jako wartość współczynnika U lub psi dla połączenia okna z murem to po przekształceniach W/(m2*K) obwód okien powinien być wyrażony w m2 a nie w mb, a to co nieco zmieni nam ilość kWh. To oczywiście moje zdanie, nie znam źródła, googlać nie będę, więc nie do końca pojmuję teorię i założenia przyjęte przez twórcę obliczenia. Nie mniej widząc to "0" obok pewnych elementów montażowych zakładam, że wyszło ono na podobnej zasadzie jak ustalona w modelowym obliczeniu świetność pianki 2020.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu obliczeniu brak logiki. Jeżeli potraktujemy owe wartości jako wartość współczynnika U lub psi dla połączenia okna z murem to

Teraz to tobie brakuje logiki! Jakie "lub"?

 

Jareko oczywiście walnął gafę pisząc w obliczeniach jednostkę W/m2K, która nie określa współczynnika PSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że bzdura

Wszystkim którzy wychwycili błąd - dziękuję

Żle przepisałem wartości ze żródła - http://www.audyt-energetyczny.net/dom-pasywny-jak-sie-pozbyc-mostkow-liniowych.php

A teraz poproszę innych znawców tematu i sprawdzenie i uwagi, korekty, ocenę :) choć teraz też mi coś nie gra :(

Kalkulacja do oferty 2015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że bzdura

Wszystkim którzy wychwycili błąd - dziękuję

Żle przepisałem wartości ze żródła - http://www.audyt-energetyczny.net/dom-pasywny-jak-sie-pozbyc-mostkow-liniowych.php

A teraz poproszę innych znawców tematu i sprawdzenie i uwagi, korekty, ocenę :) choć teraz też mi coś nie gra :(

[ATTACH=CONFIG]339027[/ATTACH]

 

Nie rozumiem co to za dziwne przeliczenia na pole powierzchni! Zacytowana publikacja wg mnie błędnie podaje, że są to wartości Lambda. Tymczasem są to wartości PSI czyli mostka liniowego i nie przeliczamy ich na żadną powierzchnię!

Proponuję zerknąć do tego dokumentu:

http://www.itb.pl/nf/PDF/b07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...