Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

U Efilo


efilo

Recommended Posts

hello :D

 

widzę, że muszę się przygotować na to, iż padną mi moje trzy dęby, bo podnosimy teren i pewnie zrobienie wkoło nich palisady nie pomoże :(

 

Mam małe dęby na działce i zastanawiam się jak się ich pozbyć, nie chce mi się póżniej lisci zbierać. Niech sobie rosną, ale za płotem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam małe dęby na działce i zastanawiam się jak się ich pozbyć, nie chce mi się póżniej lisci zbierać. Niech sobie rosną, ale za płotem :).

moje dęby rosną przy płocie od strony nielubianego sąsiada, więc raczej się nie chcę ich pozbyć, bo przynajmniej trochę się od niego dzięki nim mogę osłonić i nie będzie mi wściubiał swojego nosa i podglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat to sama bym chciala

cień czasami się rzeczywiście przydaje :D

 

sąsiad chodził wczoraj cały wieczór po działce i inwigilował moich robotników i sprawdzał co też oni u mnie robią :evil:. Dobrze, że go nie było w ciągu dnia i nie widział jak koparka dosłownie na centymetry wjeżdżała z piachem pomiędzy moim garażem, a jego ogrodzeniem, bo by mnie ukatrupił :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo - obydwie lipy ci padły?

 

ta mniejsza po lewej... jej szanse oceniam 50/50. co prawda listki ma jak w marcu, ale nie usychają a gałęzie się nie łamią. tej dużej po prawej nie daje żadnych szans. liście uschły na drzewie i przy większym wietrze lecą gałęzie. szczerze mówiąc to sie jej zaczynam bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle:

 

dzięki wielkie. myślałam o tym żeby nabyć coś na durzedrzewka.pl

 

bardzo po cichutku napiszę że plaujemy jednak zmniejszyć tą rabatę vis-a-vis tarasu - pociągnąc ją tylko tak do połowy tarasu a najwyzej żeby zachować układ linii prostopadłych i równoległych do domu przysunąć minimalnie tą linię pomiędzy lipami. :oops: nie piszę żebyś przeprojektowywała ten fragment tylko żebyś miała na uwadze uwzgledniajac gęstość nasadzeń.

 

coś w ten

http://img38.imageshack.us/img38/7089/var1v.jpg

 

albo w ten deseń

http://img710.imageshack.us/img710/41/var2.jpg

 

wiem że bez sensu, że poszatkowane albo że za malo miejsca na rabate że koncepcja przestaje być spójna, zaraz przyjdzie irma i na mnie nakrzyczy że się nie słucham mądrzejszych ale nic na to nie poradzę - nie przewalczę tematu dużej rabaty w tym miejscu i tyle.

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób twój ogród skończy się na żywopłocie i małych rabatkach, na których można jedynie byliny upchnąć, bo na krzewy miejsca nie będzie. Poza tym rabaty nie będą powtarzać kształtów domu, tylko będą oderwane od układu przestrzennego działki.

 

Szerokie rabaty dawały też intymność gęstym obsadzeniem przed bliskim sąsiedztwem.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak Efi, ze te lipy padają, bo mają uszkodzone korzenie przy budowie przyłącza? To chyba przy gazie tak przy nich rozryćkali o ile pamietam? Mój klon-jesion tez po wykopaliskach marny i straszy na wejściu, a żadnej palisady przy nim nie ma i nie podniesiony teren. Nie widziałam też zeby korzenie podczas prac były specjalnie naruszone, a jednak widać ze choruje. I padła moja 70-letnia jabłoneczka za domem, a też była tylko lekko "drgnięta", a korzenie wcale nie ruszone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...