Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów

Dzisiaj dołączam do tego zacnego grona.Wraz z żoną postanowiliśmy wybudować

Jesienną Zadumkę.Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę ale mam nadzieję,że na wiosnę ruszymy.Na razie czytamy wasze posty.

Pozdrawiamy wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam, moja zaduma też już stoi i czeka na wiosne. Do zadumanej jestem w trakcie przeliczania ilości tynków. Jak będę już cos wiedział dam znać. Tylko, że ja obniżyłem część mieszkalną o jeden pustak w stosunku do projektu, żeby mieć mniejszą wysokośc pomieszczeń, a dołożyłem nad stropem, żeby mieć miększą wysokość na strychu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem z ceramiki i jestem zadowolony. A przekonał mnie mój Kierownik budowy i wielu innych Kierowników z którymi rozmawiałem (pracuje w firmie budowlanej). Ekipa, która stawiała dom też mnie do tego namawiała pomimo, że woleliby budować z betonu komórkowego. Z ich doświadczeń beton komórkowy jest mniej wytrzymałym materiałem, często widywali poprzeczne pęknięcia ścian również pod oknami (pomimo wykonania poprzednich etapów zgodnie ze sztuką budowlaną). BK jest materiałem bardzo nasiąkliwym (chłonie wodę jak gąbka) co sam zaobserwowałem u kolegi na budowie, bardzo długo wychodzi z niego wilgoć. A i cenowo wychodziło bardzo podpbnie więc wybrałem tradycyjne ceramiczne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja zaduma też już stoi i czeka na wiosne. Do zadumanej jestem w trakcie przeliczania ilości tynków. Jak będę już cos wiedział dam znać. Tylko, że ja obniżyłem część mieszkalną o jeden pustak w stosunku do projektu, żeby mieć mniejszą wysokośc pomieszczeń, a dołożyłem nad stropem, żeby mieć miększą wysokość na strychu. Pozdrawiam

 

 

jacento ja też obniżałam o jednego pustaka i mam mniej więcej 2,70 wys ścian na dole...jak obliczysz daj znać ...może będę miała mniej roboty o ile nie zmieniałeś za bardzo bo ja tylko troszke...widzę, że też budowałeś w Radomiu...pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zrobić na poddaszu jeden w miarę konkretny pokój? Czy ktoś brał pod uwagę podniesienie budynku o dwa bloczki w celu zwiększenia owego poddasza? My na pewno będziemy chcieli opuścić strop bo projektowe 2,86 to jak dla nas dużo za dużo. Edytowane przez Shooter10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...