Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek i telewizor jak pogodzić?


magdak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za podpowiedź, ale już to czytałam. Bardziej mi chodziło o jakieś zdjęcia. Z tym też sobie poradziłam, choć były to raczej zdjęcia kominków z za oceanu. Tam ten sposób wieszania telewizora nad kominkiem jest bardziej popularny. Niestety osobnego pokoju telewizyjnego nie będziemy mieć, a nie wyobrażam sobie aby dzieci i my mieli TV w swoich sypialniach. Najwięcej czasu spędzamy wspólnie w dużym pokoju, a już niedługo w salonie. Jak już będziemy mieli taki kominek z Tv nad, to postaram się go pokazać. Ale to jeszcze trochę potrwa. Pozdrawiam :) :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, , ale jak dla mnie odbiornik TV w bliskim sąsiedztwie kominka to małe nieporozumienie :-? A czy faktycznie nie ma wyjścia - odnoszę wrażenie, że zawsze można je znaleźć.

Coś czemuś będzie tu robiło konkurencję - chyba, że kominek jest dla Ciebie tylko zwykłym, nikomu niepotrzebnym dodatkiem - ale i tak wygląda to jak na mój gust nieciekawie. Może warto przemyśleć ustawienie odbiornika TV w innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dyskusyjna. U nas kominek będziemy użytkować okazjonalnie. Ustawienie telewizora zaś obok kominka to też nieporozumienie( ale to moje zdanie) . Jak już wcześniej pisałam nie chcę siedzieć tyłem do kominka a przodem do TV. Już takie rozwiązania widziałam i mi osobiście to się nie podoba. Ale są gusta i gusta, a z tym sie nie dyskutuje. Zawsze będziemy mogli zmienić miejsce TV jeśli nie sprawdzi się takie rozwiązanie. Ale na dzień dzisiejszy opcja z kominkiem mnie i mężowi najbardziej pasuje. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My myślimy o projekcie D27 Z loggią i planujemy wykluczyć telewizor z sąsiedztwa kominka a nawet parteru. Chcemy go umiejscowić jeśli da radę jeśli chodzi o odległość we wnęce na pietrze w części holu nr.18.

Co o tym myślicie?Wtedy telewizor nie będzie cały czas paplał tylko będzie się udawało obejrzeć konkretny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku TV nie będzie ani nad kominkiem, ani blisko obok, ani z tyłu za plecami jedno lub drugie, ale OBOK NA SĄSIEDNIEJ ŚCIANIE. I to rozwiązanie podoba mi się najbardziej (napewno nie będzie rozpraszać uwagi ani jedno ani drugie, przy jednoczesnym urzytkowaniu) :)

 

tak jak w planie (ustawienie TV i kominka)

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/4/1/28643329_d.jpg

 

:wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My niestety musimy mieć i kominek i telewizor na tej samej ścianie - taki jest pokój, dość długi i niezbyt szeroki, a na pozostałych ścianach albo okna, drzwi, przejście do kuchni, albo trzeba by siedzieć tyłem bądź do kominka, bądż do telewizora.

Na szczęście ściana jest długa, więc postaram się odsunąć telewizor jak najdalej i jakoś oddzielić aranżacją, umeblowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Odwieczny problem gdzie umieścić tv w salonie. Najlepiej byłoby go nie umieszczać :D ale decyzja zapadła i będzie.

Tylko gdzie ? Schowanie w szafce nie wchodzi w grę. Jedyne miejsce to na ścienie obok kominka, nigdy nie lubiłam tego rozwiązania. Ale widziałam gdzieś tv nad kominkiem,wyglądał jak lustro czyli całkiem naturalnie bo często wiesza się lustro nad kominkiem tylko ciekawa jestem jak to rozwiązanie się sprawdza i czy technicznie jest to do rozwiązania. Wiadomo jak w kominku się pali wydziela się ciepło, jak wpływa to na sprzęt ?

Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas musi być TV obok kominka lub ew. w rogu pokoju ale też obok kominka. Wiem, że tak się nie robi. Mnie się to nie podoba w ogóle ale nie znaleźliśmy lepszego projektu.

Trzeba przyznać, że jest to największa wada naszego projektu ale w porównaniu z całym domem wydała nam się nie taka dużo. Projekt kupiony. Będziemy mysleć jak się wybudujemy co z tym TV zrobić, bo będzie na pewno.

Może jakieś zdjęcia jak to umieścic, żeby nie było tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rzecz w tym jak wygląda... tylko jak się ogląda....
Rzecz raczej w tym jak palenie kominka wpływa na pracę telewizora.

A oglądać może będzie fajnie, bo jak będzie jakaś nudna scenka, to zawsze można lekko opuścić wzrok i popatrzeć jak się ładnie pali w kominku.

 

Ok. to jak wpływa i co zrobić jak już nic zrobić nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rzecz w tym jak wygląda... tylko jak się ogląda....
Rzecz raczej w tym jak palenie kominka wpływa na pracę telewizora.

A oglądać może będzie fajnie, bo jak będzie jakaś nudna scenka, to zawsze można lekko opuścić wzrok i popatrzeć jak się ładnie pali w kominku.

 

przecież nie musi palić... 8) ale serio to urządzenia elektroniczne mają podane w specyfikacji temperature pracy. Niezaizlolwany dobrz kominek na pewno będzie źle wpływał na sprzęt. Secundo - wysiedziałem pół godziny przed TV nad kominkiem i myślałem że kur....y dostanę od tego migania. Ale to rzecz indywidualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysiedziałem pół godziny przed TV nad kominkiem i myślałem że kur....y dostanę od tego migania. Ale to rzecz indywidualna :)

 

Miałbym to samo - zero możliwości skupienia wzroku na obrazie. Mnie w ogóle wkurza jak mnie coś rozprasza. Zresztą technicznie wydaje mi się to byc niewykonalne. Temperatura jest zbyt duża żeby sprzęt mógł prawidłowo funkcjonować przez lata ale jak słusznie prawi mikolayi można w kominku nie palić... tylko po co komu taki kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mieliśmy ten problem: kominek w rogu i zaraz obok na ścianie TV :-? . Aby uniknąć efektu dwóch TV zdecydowaliśmy się wstawić taką obrotową kozę Jotula.Mam nadzieję, że będzie to wyglądało ciekawie. Unikniemy przynajmniej dwóch ekranów...a jak to wyjdzie-zobaczymy za czas jakiś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę na to, że planując " telewizję" w salonie trzeba koniecznie uwzględnić wszelkie nowości, które już są lub niebawem będą standardem. Kiedyś wystarczyło doprowadzić sygnał kabelkiem z anteny i człowiek był happy. Teraz oprócz sygnału tv z anteny naziemnej czy satelitarnej, dźwięku przestrzennego z tunera sat bądź kina domowego, niezbędny się staje internet. Już teraz ten poczciwy telewizor w salonie staje się " medialnym centrum rozrywki" w którym można obejrzeć swoje zdjęcia z internetu, obejrzeć film ściągnięty z satelity i zapisany na dysku twardym tunera satelitarnego, który np. przekazuje obraz z olimpiady w rozdzielczości Full HD....

 

U mnie połączenie kominka i tv wygląda normalnie.....

(więcej zdjęć w stopce - zapraszam)

 

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...