Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek i telewizor jak pogodzić?


magdak

Recommended Posts

Ok. ale co zrobić jak nie ma innego wyjścia.

U mnie na ściania jest kominek, potem 2m ściany, na drugiej ścianie 2m i okno, potem ściania, trzecia ściana jest pusta, na czwartej jest wyjście na taras i jadalnia.

Wejście do pokoju jets obok kominka.

Gdzie mam ustawić TV by było dobrze.

Jedyne rozsądne miejsce to obok kominka, trzeba tylko teraz tak zrobić by jakoś to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no niestety u mnie nie ma gdzie tego tv umieścić to jest jedyna ściana i muszę to jakoś rozwiązać bo pokoju telewizyjnego nie przewiduje bo nie jestem aż takim tv-oglądaczem.

 

i nie śmiejscie się z symetrii bo ja też się nie śmieje z wieśniackich kolumn przy wejściu :-)

 

zamykamy wątek bo się niektórzy denerwują, może admin przeniesie we wspomniane miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja jeszcze nawiążę do wątku : :D :D

Mój znajomy ma telewizor we wnęce, a kominek narożny w odległosci ok. 50 cm od krawędzi telewizora.

I jemu super się ogląda z powodu wysunięcia kominka do przodu - telewizor jest w miejscu zacienionym.

Między wnęką, w której znajduje się telewizor, a kominkiem jest ścianka z bloczków betonowych.

 

Swoją drogą był to projekt z Muratora D24 typ II z wykuszami.

Poniżej w linku masz podany rzut funkcjonalny domu. Z tym że małe okno naprzeciw kominka zostało zlikwidowane.

 

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

czy ktoś mógłby mi doradzic co mam zrobic w takim rozmieszczeniu salonu? :D byłabym wdzęczna za radę :p ja nie widzę tu innego rozwiązania niż to że tv musi byc nad kominkiem :cry: z góru dzięki :D

KURCZE ALE JAK MAM TU DODAC ZDIĘCIE SEGO SALONU???? :evil: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

ja mam też tv nad kominkiem...

i w sumie u mnie się sprawdza...

mam taki układ salonu, że jedyne sensowne , miejsce na tv to była ta sama ściana gdzie kominek jest, więc nie miałem wyboru...

 

natomiast trzeba tu dołożyć wszelkiej staranności przy zabudowie kominka, coby się tv set nie rozpuścił... :lol: , kable trza jakoś mądrze pochować...

i takie tam... półkę na dekodery zrobić , dvd...

podsumowując trzeba się troszkę nagłowić... i to już na etapie wylewek...

 

wrzucę foto jak je zrobię i się uporam z kablami wszędzie się walającymi... :oops:

pozdr

 

p.s. a jeśli chodzi o te fotki , to mi się zestaw bardzo podoba i nie razi. nawet halogeny i zabudowa k-g się jakoś obroniły , ale to tylko moja opinia... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jedyne możliwe rozwiązanie to rób..jeśli jest inna możliwość to radzę z niej skorzystać. Wg mnie kominek i tv nie idą w parze. Kominek to kominek, a nie kominko-telewizor :wink: Poza tym już przy samej aranżacji swojego pomysłu możesz natrafić na spore trudności jak to zgrać, żeby nie było lipy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli już to dałabym tv zakrywany obrazem, oglądam - jest, nie oglądam nie ma :)

( to zakrywanie tv to takie moje małe hopla na tym punkcie ;) )

 

http://img97.imageshack.us/img97/3550/galleryinvisotrakv2sm.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/4845/everyonemid.jpg

 

http://img63.imageshack.us/img63/4892/mediadecor.jpg

 

http://img408.imageshack.us/img408/1922/picturehousecabinet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mozecie podrzucic jakies inne foty jak uporaliscie sie z kominkiem i TV na jednaj malej scienie?? ja mam do dyspozzycji 220cm i zastanaiwam sie czy obie rzeczy wejda...

 

Moim zdaniem to nie bedzie wyglądało dobrze :roll: a nie chcecie z czegoś zrezygnowac ;) ? A może na TV znalazłoby się miejsce w innym pokoju, nie każdy musi też miec kominek, nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie docelowo tv będzie w pokoju telewizyjnym na górze, a dokąd góra nie będzie wykończona telewizor będzie stał w dużym pokoju, walcząc o prym z kominkiem i wielkim akwarium i wielkimi oknami.Nie wiem jak ja to zniosę.W pokoju chciałabym mieć tylko sprzęt grający.

Kasiorku teoretycznie ściana kominkowa jest izolowana wełną, ale ja osobiście na swojej ścianie kominkowej nie odważyłabym się powiesić tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Ja mam taki uklad jak na focie w linku (patrz wnetrza), ale chcialem przesunac kominek blizej TV. TV jest po lewej dolnej stronie foty, za ta ucięta kanapa, (tam sciana ma tylko 220cm) kominek zas jest aktualnie obok schodow (za taka mleczna szyba), chcaialem go dac blizej stolika, coby milej bylo. Druga opcja to zostawic kominek tak jak jest, tylko narozny dac i moze skrocic wtedy ta sciane z TV do 180cm?? A w ogole chcialem ten korytarzyk z tylu za wc zlikwidowac (patrz rzuty) moze macie jakis pomysl, trzeba drziw z kotlowni przeniesc??.

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-avenach/m4a0abdf578b25,2209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Czy Wy też tak macie? Nie pasuje mi kominek i bardzo blisko telewizor. Przesadzam?

 

I jeszcze - drażnią mnie "ołtarze" telewizyjne ( przepraszam, ale tylko z tym kojarzą mi się ściany z centralnie wiszącym telewizorem a wokół podświetlane półki itp),

 

przepraszam tych, komu jednak taki wystrój się podoba...

 

ale do rzeczy,

 

Nie wiem gdzie w moim salonie upchnąć telewizor. Niby go nie cierpię, mogłabym się bez niego obyć, ale... reszta rodziny, w tym mój mąż wieczorem musi obejrzeć

 

wiadomości, zjeść przy tym kolację, wypić małe piwo....od czasu do czasu siadamy z dziećmi i oglądamy film, później go "obgadujemy".

 

Wprawdzie dzieci będą miały swoje małe odbiorniki w pokojach ( moje dzieci to już prawie młodzież :-)), ale jednak przyjemniej jest razem.

 

Osobnego pokoju na telewizor nie mamy, gdyby był, to myślę,że większośc wieczorów spędzalibyśmy właśnie w nim, a nie w salonie przy kominku.

 

Został więc salon, a w nim właśnie ten kominek i chcę,żeby to on grał "pierwsze skrzypce" a nie telewizor. Jak to pogodzić, jak umieścić telewizor plazmowy,żeby

 

pierwszy nie rzucał się w oczy . Myslę i myslę ..

 

Może uda mi się wkleić rzut salonu ( przepraszam za jakość )Początkowo myślałam , żeby powiesić go na ścianie po lewej od kominka, bo w tej części pokoju przewidujemy kanapy i stolik kawowy, i tam byłoby chyba najwygodniej oglądać telewizję,ale czy taki układ będzie dobry? Poradzicie coś mądrego?

salon.JPG

Edytowane przez gahan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gahan, właśnie ściana po lewej od kominka będzie najlepsza na TV. A jeśli już tak bardzo nie lubisz telewizora w salonie, to zawsze możesz go ukryć w jakiejś szafce. Tu masz kilka inspiracji http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126396-tv-chowany-za-obraz&highlight=telewizor+szafce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...