Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek i telewizor jak pogodzić?


magdak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w sumie najlepiej by było, gdyby kominek była na ścianie od wc, ale pewnie na takie zmiany deweloper nie pójdzie.

Albo zamurować okno w salonie przy wykuszu, dwie kanapy ustawić naprzeciwko siebie i zrobić TV na ścianie naprzeciw kominka, ale to pewnie też nie przejdzie...

 

Może tak:

http://img815.imageshack.us/img815/8868/prostykominek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy na odzew:) Zamurowanie okien nie wchodzi w grę niestety. Jest to bliźniak znajdujący się na "bliźniakowym" osiedlu, no i ideą developera było to aby domki były jednakowe. Kominka też przenieść nie przeniesiemy, a nie chcielibyśmy wstawiać jakiegoś "udawanego" np. na biopaliwo czy elektryczny. Zastanowiliśmy się i na ściance od wc na pewno nie chcemy telewizora. Będzie w ciągu komunikacyjnym między kuchnią, salonem, jadalnią a korytarzem i będzie trzeba na niego patrzeć pod kątem (znajomi tak mają i to jest niewygodne:( ). Zdecydujemy się na tv obok/nad kominkiem. Trzeba będzie dobudować trochę ścianki ale trudno... No i teraz pytanie: czy możemy zmienić miejsce kominka? tzn przesunąć go w lewo a wtedy w miejscu kominka dać tv? Chodzi mi o kwestię poprowadzenia rur do pionu wentylacyjnego. Teraz rura idzie od kominka tak jak pokazuje strzałeczka- bezpośrednio do pionu, a jeśli przesuniemy kominek w lewo to rura będzie musiała mieć zakręt 90stopni. Wolelibyśmy ten kominek z lewej strony, żeby zrobić go narożny no i wtedy też tv będzie na wprost kanapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

podobno nie powinno się ich umieszczać na jednej ścianie, ale właśnie tak mi jakoś najbardziej odpowiada. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i może zamieścić zdjęcie? Tak sobie myślę, że jednak częściej będzie włączony telewizor niż napalone w kominku (np. latem), a może się mylę? Nigdy nie miałam kominka, ale wyobrażam sobie, że napalimy w nim co najwyżej w sobotę/niedzielę, a telewizor przeważnie włączamy codzienne (wiadomości dla nas, dobranocka dla dzieci).

Jeśli temat był już wałkowany to sorry, do tej pory czytałam głównie o fundamentach, stropach i dachach a teraz powoli zaczynam "wychylać nos" poza stan surowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż :( Odświeżam ten temat bo niestety mie potrafie znaleźć mądrego rozwiązania. Jedyne miejsce gdzie mogę zamontować TV to miejsce nad kominkiem, ale jakoś nie mogę tego zaakceptować bo dla mnie ogień tańczacy w kominku sam w sobie jest widowiskiem i wydaje mi się, że TV nad nim to MASAKRA. Czy mo ktos pomysł na jakieś sensowne roziązanie? myślałam na jakiejś nodze go postawić ale co z resztą szpargałów typu: kino domowe i inne. zaznaczam, że nie mam miejsca bo druga sciana to okno tarasowe, trzeciej nie ma bo jest to salon otwarty na kuchnię a czwarta ściana to schody :bash: co tu zrobić, co tu zrobić :(:(:( Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images38.fotosik.pl/336/336cfda20270d0ebgen.jpg

tu jest wizualka tylko że my mamy schody dwubiegowe ze spocznikiem naprzeciwko okna tarasowego tam gdzie na wizualce znajduje się ściana z komódką.

http://images49.fotosik.pl/884/5e12755beadd3114gen.jpg

i jeszcze zmiast tych drzwi przesuwnych między tarasem a kominkiem są normale 90-tki.

A tu ta otwarta przestrzeń na kuchnię (brak ściany)

http://images48.fotosik.pl/313/7cecc47454ae382bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnować z TV :>

 

Poza tym kino domowe nie musi być ustawione POD telewizorem. Może stać nawet w pewnym oddaleniu, a kable poprowadzić do wolnostojacego TV w szlichcie posadzki.

 

Podpisuję się oburącz. Mam w salonie kino domowe.... ale bez telewizora. Służy tylko do odtwarzania muzy. TV nad kominkiem - jednak obciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż :( Odświeżam ten temat bo niestety mie potrafie znaleźć mądrego rozwiązania. Jedyne miejsce gdzie mogę zamontować TV to miejsce nad kominkiem, ale jakoś nie mogę tego zaakceptować bo dla mnie ogień tańczacy w kominku sam w sobie jest widowiskiem i wydaje mi się, że TV nad nim to MASAKRA. Czy mo ktos pomysł na jakieś sensowne roziązanie? myślałam na jakiejś nodze go postawić ale co z resztą szpargałów typu: kino domowe i inne. zaznaczam, że nie mam miejsca bo druga sciana to okno tarasowe, trzeciej nie ma bo jest to salon otwarty na kuchnię a czwarta ściana to schody :bash: co tu zrobić, co tu zrobić :(:(:( Proszę o pomoc.

 

Trzeba było pomyśleć o tym przed wyborem projektu, a nie kupować projekt "oczami" na podstawie pięknych wizualizacji zrobionych przez architekta. W kilku wątkach wiele osób wypowiadało się nt. projektów tej pracowni . Są piękne, (sama jestem nimi zauroczona :)) ale drogie w realizacji i bardzo niepraktyczne.

Przecież widziałaś na wizualkach, gdzie architekt postawił TV, a na oknie zaproponował roletę przecisłoneczną, która opuszcza się jak potrzeba, jak zmienialiście projekt to gdzie miał stać TV? Zaraz, to tam gdzie jest pomieszczenie gospodarcze daliście schody?

 

Wracając do meritum :) TV na górze w hallu....Ostatecznie te 17 m2 powinno się jakos zagospodarować....

Na 116 m2 powierzchni użytkowej tego domu 17 m2 bezproduktywnego hallu na górze i około 10m2 pustki na salonem. Ten dom powinien mieć nazwę Praktyczny :)

 

A dlaczego nie mozna ustawić TV na tle schodów?

Pewnie z tych samych powodów, co przy oknie. Kilometry kabli do kina domowego, głosniki itd itp i innych szpargałów. Sama nie postawiłabym ani przy oknie, ani przy schodach, które zresztą mają być zabudowane, co oznacza, że drzwi też tam bedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta strasznie jestes negatywnie nastawiona:( chyba niepotrzebnie :) My robilismy projket indywidualny na bazie tego projetu pracowni domy z wizją , po przeróbkach mamy 150m2 pow. uzytkowej. i zapewaniam cie że nie jest taki drogi w budowie. Każdy dom ma te same elementy a koszty to już kwestia wyborów i możliwości. może byś przestała opieprzać a spróbowała jednak pomóc, to chyba bardziej budującego cos wnosi, a pomoc potrzebna jak nic :) a o tym gdzie będzie stał telewizor nie myslałam niestety wtedy.

 

Przy oknie nie chcę go p[ostawic bo z tarasu trzeba by było oglądac tył półki TV i kable. Pociągnac kable to nie problem, bo to zadne "kilometry" hihihihi.bez przesady.

 

Elfir- my tam gdzie oni maja komodę mam schody a pustka po pierwszym biegiem bedzie zabudowana więc będą drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym na tle okna niż nad kominkiem. Szafkę można ładnie wkomponować w okno, a od strony tarasu jakoś "opakować", żeby się komponowała; kable można na pewno pociągnąć od spodu i wtedy nie będzie ich widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir- my tam gdzie oni maja komodę mam schody a pustka po pierwszym biegiem bedzie zabudowana więc będą drzwi.

 

Nie rozumiem więc w takim razie układu tego domu. Musiałabyś jednak dac rzut parteru, inaczej nie jestem w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości mówiłam o tej białej komódce z szufladami stojaca z tyłu sofy.

Rzut parteru

http://images43.fotosik.pl/318/92d61ecac58e01eagen.jpg

 

A na antresoli nie chce telewizora bo będzie w sypialni, a poza tym nie chciałabym zakłócać spokoju dzieci w pokojach na górze np. późnym wieczorem.

Edytowane przez malkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...