Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek i telewizor jak pogodzić?


magdak

Recommended Posts

No ale schody sa przecież równolegle do salonu - więc rozumiem, że drzwi do minispizarni będą od strony drzwi z holu, więc dostajesz puste miejsce wzdłuż biegu schodów.

 

http://img600.imageshack.us/img600/9417/rd1k.jpg

 

Poza tym można wybudować albo filary oddzielające symbolicznie salon od wc i schodów i umieścić TV na szafce między filarami. Albo zbudować ściankę maskującą wejście do wc. Albo przestawić kominek.

 

http://img841.imageshack.us/img841/2695/sdjkch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę dokładnie jak elfir. Drzwi do spiżarki od str. holu. Wtedy masz całą ścianę schodową wolną. A ten kibelek przy salonie to faktycznie jakieś nieporozumienie. Parter przez to wygląda jak schemat żywienia i wydalania :) Robisz am, przechodzisz dalej- jesz, przechodzisz dalej- chwilkę odpoczywasz na kanapie i... fruu do kibelka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do TV nad kominkiem - chyba bym się bała.... bo tv wydziela ciepło, kominek też i to dużo więcej. nawet przy izolacji dobrej, czasem trzeba podłożyc do kominka, otwiera się drzwi i dużo ciepła jak i pyłu/dymu z pyłem poleci na tv. TV nie lubi kurzu i tym podobnych. pozatym nie wiadomo jak tv będzie sie zachowywał jako reakcja na takie ciepło.

druga rzecz - ja tam wolę jak tv jest na poziomie wzroku siedząc na kanapie zamiast zadzierania głowy nad kominek.

trzecia rzecz - dziwnie by mi się oglądało tv jak kominek się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie dałabym tv nad kominkiem :( Wg mnie to tak samo jak wtedy gdy jest on włączony podczas wizyty gości, tak samo jego obecnośc nad kominkiem - odziera go z romantyzmu do zera...

 

I tochę dziwne jest tłumaczenie, że projekt fajny tylko jakos tak nie am wizji gdzie co dać. Jeśli salon jest tak nieustawny to projket dla kogoś kto chce miec tv nie jest fajny i kropka.

 

Wizualki domów z wizją są piękne, ale zanim bym taki kupiła to bym przemyślała dokładnie czy rozmieszczenie pomieszczeń mi odpowiada...

 

W sumie tak jak jest na zdjęciu jest ok- czemu tv nie może stać pod oknem? Dla kabli można zrobic tunele, a tv kupić z" ładnym tyłem" i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś już jest po zawodach. Ostatecznie telewizor będzie pod oknem. Kable już podciągnięte i temat zamknięty. Bardzo wszystkim dziekuję za rady i pomoc oraz wszystkie wypowiedzi tu zamieszczone. Jak zwykle Elfir okazała się niezawodna - mimo słów krytyki wielki całus dla niej. :):wave:

A bąki no cóż, gościom pozostanie puszczać po cichaczu :stereo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Sprawa wygląda tak: mamy sobie salon (połączony z kuchnio-jadalnią), którego wschodnia ściana ma 536cm, południowa ma 380cm i znajduje się w niej przeszklenie(okno) o szerokości 330cm, od północy mamy ścianę o długości 240cm, komin znajduje się w rogu ścian północnej i wschodniej, na tej dużej (wschodniej) planuję umieścić telewizor i teraz pytanie czy kominek mądrzej będzie umieścić na tej samej ścianie? Czy na północnej (90stopni od płaszczyzny telewizora), czy może zrobić kominek narożny (45 stopni od płaszczyzny telewizora). Co myślicie, Mędrcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...