Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy w doborze grzejników


z3d

Recommended Posts

Witam szanowne grono :)

Jak w temacie chciałem prosić o pomoc w doborze grzejników do wielkości poszczególnych pomieszczeń.

Dom jest stary (rok budowy to 64) grubość ścian to około 400mm, kiedyś planuje go ocieplić, ale na razie z funduszami kiepsko a innych potrzeb cała masa.

 

Wiec do rzeczy:

Wysokość wszystkich pomieszczeń to 280 cm

Kuchnia - 395 * 390

Pokój dzienny - 520 * 410

Pokój dzieci - 535 * 410

Sypialnia - 405 * 400

Łazienka - 280 * 160

Przedpokój 1 - 200 * 300

Przedpokój 2 - 200 * 250

 

W pokoju dziennym planujemy zainstalować grzejniki pionowe, w pokoju dzieci również, ponieważ jak na razie dzieci są są malutkie ale później zamierzam podzielić pokój na 2 (więc tam będą 2 pionowe).

W pozostałych pokojach zwykłe.

Bardzo proszę jednak o pomoc w dobraniu mocy grzejników do poszczególnych pokoi. Wiem że zależy to w dużej mierze od kotła i jego ustawienia.

Jakie ustawienie kotła będzie najlepsze, wiadomo że każdemu z nas zależy na oszczędnościach.

Chciałem jeszcze dodać że będzie to kocioł gazowy, ze względu na brak możliwości dowozu węgla jak i wygodę użytkowania.

 

Bardzo proszę o pomoc, ewentualne uwagi również będą mile widziane.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...