Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana starych grzejników żeliwnych


tulismanore

Recommended Posts

Witam.

Przypadło mi administrowanie małą wspólnotą.

Pewni mieszkańcy chcą wymienić stare żeliwne grzejniki na nowe stalowe.

Potrzebuje pomocy z doborem parametrów. Wiem, że jedno żebro ma ok 115W-125W. Wiem, też, że moc zależy od parametrów sieci.

I tutaj jest chyba największy problem, bo nie wiem na jakie parametry zostały dobrane aktualne grzejniki. (czyżby 90/70/20?)

Wtedy 9 żeberkowy grzejnik wymieniam na grzejnik ok 1100W 90/70, tylko że rozmiarami nie bardzo mi się to zgadza bo taki grzejnik ma zaledwie 60cmx60cm.

Wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przypadło mi administrowanie małą wspólnotą.

Pewni mieszkańcy chcą wymienić stare żeliwne grzejniki na nowe stalowe.

Potrzebuje pomocy z doborem parametrów. Wiem, że jedno żebro ma ok 115W-125W. Wiem, też, że moc zależy od parametrów sieci.

I tutaj jest chyba największy problem, bo nie wiem na jakie parametry zostały dobrane aktualne grzejniki. (czyżby 90/70/20?)

Wtedy 9 żeberkowy grzejnik wymieniam na grzejnik ok 1100W 90/70, tylko że rozmiarami nie bardzo mi się to zgadza bo taki grzejnik ma zaledwie 60cmx60cm.

Wyprowadźcie mnie z błędu.

 

są w sprzedarzy grzejniki o wymiarach 550wys które pasują idealnie pod rozstaw grzejników zeliwnych >>>>produkuje to kilka firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla świętego spokoju przyjmij temperatury 70/55/20

wtedy grzejnik będzie większy i dostosowany do akturalnych temperatrur zasilania i powrotu

Nie mamy zainstalowanych podzielników ani nawet zaworów termostatycznych, dlatego ważny jest dla mnie taki dobór aby nikt się nie czepiał.

 

są w sprzedarzy grzejniki o wymiarach 550wys które pasują idealnie pod rozstaw grzejników zeliwnych >>>>produkuje to kilka firm

Bardzo bym prosił o link do zamienników.

Edit: choć kolega google bywa pomocny ;)

Dzięki za informację.

Edytowane przez tulismanore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie przerabiać gałązek zasilania i powrotu, najkorzystniej zamienić grzejniki żeliwne na takie, które mają identyczny rozstaw przyłączy.

Typowy rozstaw, to 50 cm od osi do osi i wszystkie firmy posiadają w ofercie grzejniki o takim właśnie rozstawie, lecz są też rozstawy inne niż 50 cm..

W starej instalacji stalowej, szczególnie po jej remoncie, z powodu oderwanej i krążącej rdzy, zawory termostatyczne mogą się szybko przytkać.

Mają małe, nieliniowe światło przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie przerabiać gałązek zasilania i powrotu, najkorzystniej zamienić grzejniki żeliwne na takie, które mają identyczny rozstaw przyłączy.

Typowy rozstaw, to 50 cm od osi do osi i wszystkie firmy posiadają w ofercie grzejniki o takim właśnie rozstawie, lecz są też rozstawy inne niż 50 cm..

W starej instalacji stalowej, szczególnie po jej remoncie, z powodu oderwanej i krążącej rdzy, zawory termostatyczne mogą się szybko przytkać.

Mają małe, nieliniowe światło przepływu.

zastosuj zawory grawitacyjne termost. + grzejniki np. purmo 550 i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...