Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klub przekształcających TRAWNIKI w piękne ogrody czyli ogród nowoczesny


Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 462
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Inspiracja na duży podjazd przed domem lub okolice dużego tarasu:

http://clevelandlandscapegarden.com/wp-content/uploads/2014/09/Rosa-Flower-Carpet-Amber-1.jpg

 

Blachę cortenowską można zamienić na zwykłą palisadę w rdzawym odcieniu betonu lub bardziej rustykalnie, na murek z łupanego piaskowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Jeden z moich klientów wybrał ogród niemal bez trawników. Ogród był bardzo mały, na dodatek duża jego część jest nachylona (nasypano dużo ziemi, bo teren podmokły). Małych dzieci nie ma.

Trawa jest na małym fragmencie z drzewkami owocowymi.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Śliczne, ale do tego trzeba mieć taką fajną góreczkę :)

 

Pietoudolf-planting-book-4(carex eburnea).jpg

Brzozy i jakieś turzyce – zdjęcie z książki Planting: A New Perspective, Piet Oudolf & Noel Kingsbury

 

shrubsgrass_3273845b.jpgtumblr_mdu7dib6L31r5dkjoo2_1280.jpg

Tom Stuart-Smith (Sumaki, hakonechloa, bukszpany)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby uzyskać takie płowe jeże to Poa labladeri i kostrzewa Maire'a. Fajna jest piaskownica, ale musi mieć ograniczone miejsce wzrostu, bo ekspansywna.

i wypełnienie niskimi kostrzewami, ale niekoniecznie jaskrawoniebieskimi. Oglądałam na targach kostrzewę Słowińskich "Miedzianobrody". To kawał trawska jest :) Na pewno nie jest to mały jeżyk.

 

Do tego w tle amerykańskie preriowe. Jakaś nowozeladzka turzyca. Seslerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam 2 sztuki Miedzianobrodego :) Można ją jako przerywnik posadzić pomiędzy niższymi kostrzewami. A... i jeszcze dla koloru jesiennnego posadziłabym po 3-5 sztuk trzcinników 'Cheju Do'. Seslerie koniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby miec dostęp do produkcji amerykańskiej, to jest kilka fajnych palczatek, czy taka Bouteloua curtipendula

 

Miłka zakrzywiona, w cieplejszej strefie.

 

***

Cheju-Do szukałam bo chciałam umiescic w projekcie i klient musiałby mieć łatwy dostęp do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...