Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w sprawie pasa płytek za kibelkiem to zdecydowanie centralnie za nim ułożyć brązowe płytki a później w lewą stronę i w prawą tak jak wyjdzie

 

No mnie wlasnie martwi to "jak wyjdzie" - czy nie bedzie to dzwinie wygladac jak cala plytka ma 50cm a w jedynym koncu bedzie przyciete do 44cm a w drugim do 31??

Tak sie po prostu uklada czy ja jestem jakis "nie ten tego"? ;)

 

http://img253.imageshack.us/img253/5282/scianka2.jpg

 

http://img8.imageshack.us/img8/6611/scianka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, jak mówi agamek się robi. u mnie był dokładnie taki sam problem i powiem ci tak - zarówno w twojej jak i w mojej łazience punktem przykuwającym uwagę będzie kolor. to na nim a nie na fugach będzie się koncentrował wzrok (a mniemam, że na tych białych kaflach fuga też będzie biała). jeśli nie zrobisz na podłodze kontrastujących fug - póki komuś o tym nie powiesz, nikt nie zauważy, że układ kafli jest nie do końca symetryczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoj luby zamiast tej półki nie chciałby szafki? Bo bez urazy dla niego, ale nawet najładniejsza łazienka z wystawa kosmetyków, które zawsze będą miały różne kształty, kolroy, wysokość etc będzie mało estetycznie wyglądać. Zastanówcie się dwa razy nad tą gołą półką. Efekty podobnych widziałam. Dodam, że w swojej łazience planuję szafki i nawet jednej gołej połki :)

 

a w ogóle - ta biała ściana - tam jest jakaś powierzchnia użytkowa? co z pralką?

jestem za jasnym, bo w tej łazience nie widzę okna, więc dużo ciemnego pognębi to pomieszcznie i będzie ponure.

 

Witaj nicol21. Przepraszam, że późno odpisuję - wakacje. :)

 

Ad 1. T. wymyślił sobie tam stojącą lampę (mamy taką w obecnej łazience, na biopaliwo chyba jest, w każdym razie daje efekt świeczki). Taki romantyczny efekt. Absolutnie nie zamierzam robić wystawki z kosmetyków - na to będzie szafka pod blatem i ta 'biała ściana'

 

Ad 2. 'Biała ściana' to szafa z półkami na kosmetyki, chemię, ręczniki i pralkę. Za chwilkę wrzucę fotkę wizualizacji bez tego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi, Elfir - dzieki za odwiedziny i rady.

Co do ukladu mebli/pralki to juz raczej nie bedziemy kombinowac bo to by sie wiazalo z przesunieciem wanny a to z kolei by skutkowalo koniecznoscia przesuwania odlpywy od wanny itp/itd:)

Na pewno za to skorzystamy z rady dot zamykania szafki :) Bedzie ladna calosc z szafka pod zlewem i szufladami.

 

A jutro albo we wtorek bede mial wizualizalke z plytkami zielonymi wiec rowniez zapraszam do odwiedzin!

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co przesuwać wannę?

 

Aaa to juz chyba wiem o co Ci chodzi:)

 

W kwesti blatu pod skosem - myslisz zeby byl do samej wanny?

A w ktorym miejscu wolnostojaca umywalka? Tak jak jest teraz?

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Laptop mi sie "skonczyl" :( I na razie net w domu tylko na komorce:( buuuuu......

Jak nie urok to sra...a :(

Edytowane przez rafaal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podgladam watek co jakis czas. Zgadzam sie z przedmowcami aby wyrownac lustro, zlikwidowac kolor brazowy przy oknie itp.

 

Co do plytek, skoro lubicie kolor bez braz zielen to Roca Essence ma te kolory i jeszcze kilka innych - macalam na miejscu kafle juz nie jeden raz i jestem pod ich urokiem.

Na poczatku sama wybralam serie Calipso w realu dla mnie koszmar (zielen - dziecinna, braz nie przypomina brazu tylko jakies czerwone cos)

Co do wizualek to moim zdaniem projektant na sile uzywa wszystkich mozliwych plytek i dekorow dostepnych w kolekcji. Lepiej skupic sie na jednym, ktory sie wam podoba i ladnie go wyeksponowac.

 

Fajnie gdybys wrzucil dokladne wymiary lazienki (uwzgledniona szerokosc drzwi, okna). Chetnie pokombinuje z ta lazienka w pro100 aby zobaczyc jak to przestrzennie wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podgladam watek co jakis czas. Zgadzam sie z przedmowcami aby wyrownac lustro, zlikwidowac kolor brazowy przy oknie itp.

 

Co do plytek, skoro lubicie kolor bez braz zielen to Roca Essence ma te kolory i jeszcze kilka innych - macalam na miejscu kafle juz nie jeden raz i jestem pod ich urokiem.

Na poczatku sama wybralam serie Calipso w realu dla mnie koszmar (zielen - dziecinna, braz nie przypomina brazu tylko jakies czerwone cos)

Co do wizualek to moim zdaniem projektant na sile uzywa wszystkich mozliwych plytek i dekorow dostepnych w kolekcji. Lepiej skupic sie na jednym, ktory sie wam podoba i ladnie go wyeksponowac.

 

Fajnie gdybys wrzucil dokladne wymiary lazienki (uwzgledniona szerokosc drzwi, okna). Chetnie pokombinuje z ta lazienka w pro100 aby zobaczyc jak to przestrzennie wyglada :)

 

WItam Venus_m,

Dzieki za odwiedziny i podgladanie:)

Zgadzam sie z Toba, ze plytki Roca sa super ale cena juz mniej:( A co do Calipso to mnie odrzucilo jak live zobaczylem ten kwiatowo-wywijasowy dekor :( bleeeeee :(

 

Teraz czekamy na kolejna wizualizacje, tym razem Cersanit Synthia gdzie maja byc uzyte tylko 3 rodzaje plytek - zielona podloga, sciany bianaco i zielony "babelkowy" dekor na sciane. Zobaczymy jak to wyjdzie:)

 

A co do wymiarow to:

Powierzchnia po podlodze: 8.59m2

Szerokosc podn oknem: 2.81m

Wysokosc pod oknem 1.30m

Dlugosc po prawej stronie 3.58m

Dlugosc po lewej stronie 2.76m

Szerokosc "korytarzyka" 1.05m (drzwi 80cm)

Szerokosc scianki z wc i kabina 1.75m

Dlugosc sciany z lewej strony od wejscia 80cm

Plaski sufit (od konca skosu do komina) – 90cm

 

Inne wymiary:

 

Drewniany slup 15x15 cm - 10 cm od sciany

Wymiar blatu: 160 x 55cm

Kabina: 80x80cm

Wanna: 160x100cm

Okno: 78x140cm

 

Dzieki wielkie za zainteresowanie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sobie wrzuce te wymiary do pro100 i jak cos z tego wyjdzie to pokaze, ale ostatnio moja wena gdzies poszla i nie wraca ;)

 

Nie wiem jaki macie przedzial cenowy na plytki, ale ja znalazlam sklep w ktorym Roca Essence kosztuje za plytki scienne 79 zł/m2, podlogowe 69 zl/m2 i dekor Inserto Soul - w takie krolewskie kola staro-zlote 59 zł za sztuke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos niecos probowalam zeby zobaczyc jak z przestrzennoscia u was.

Mam obawy wzgledem sedesu - czy sa wystarczajace odstepy, ale skoro rury juz poprowadzone to i tak za bardzo nie da sie zmienic.

 

Gdybalam sobie co by bylo gdyby tych odplywow nie bylo i wcale nic lepszego nie wymyslilam ;)

Jedyne co moge zaproponowac to nie wstawiac prysznica jako kabiny tylko wymurowac scianke przy sedesie i do tego osadzic drzwi wnekowe prysznicowe. Zwiekszy sie tym samym intymnosc tego miejsca.

 

Pralke natomiast odsunelabym jakies 15 cm od sciany pod skosem i zrobila waska szafeczke na proszki do prania itp, tym samym otwierajac drzwiczki nie bedziecie walic nimi po scianie.

 

Dodatkowo wanne zamienilabym na zwykla prostokatna bardziej nowoczesna, bo taka asymetryczna moim zdaniem wprowadza juz bardzo duzo form. Oczywiscie prysznic tez na ksztal kwadrata.

 

Ze swoich doswiadczen z projektantami to:

 

Najlepiej wybierzcie kolekcje, ktora jest dostepna dla was cenowo i ktora sie wam podoba i ktora widzieliscie na zywo (!)

Zdecydujcie sie na 3 kolory plytek z danej kolekcji nie wiecej. 3 kolory zwykle ladnie sie rownowaza, uzywajac tylko dwoch kolorow powstaje monotonia a dodatki to niestety nie wszystko. Dodatkowo wybierzcie jeden dekor, ktory sie wam podoba i jest w kolorystyce tych 3 kolorow o ktorych wspomnialam wczesniej.

 

Nastepnie po otrzymaniu wizualki szczegolowo omowcie co sie wam podoba, co nie, z czego chcecie zrezygnowac a z czego nie. Wierzcie mi, ze powiedzenie projektantowi: to moze byc pana/pani popisowy numer niech nas pani zaskoczy nie jest dobrym rozwiazaniem. Zaskoczy, ale nie tak jak byscie chcieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos niecos probowalam zeby zobaczyc jak z przestrzennoscia u was.

Mam obawy wzgledem sedesu - czy sa wystarczajace odstepy, ale skoro rury juz poprowadzone to i tak za bardzo nie da sie zmienic.

 

Gdybalam sobie co by bylo gdyby tych odplywow nie bylo i wcale nic lepszego nie wymyslilam ;)

Jedyne co moge zaproponowac to nie wstawiac prysznica jako kabiny tylko wymurowac scianke przy sedesie i do tego osadzic drzwi wnekowe prysznicowe. Zwiekszy sie tym samym intymnosc tego miejsca.

 

Pralke natomiast odsunelabym jakies 15 cm od sciany pod skosem i zrobila waska szafeczke na proszki do prania itp, tym samym otwierajac drzwiczki nie bedziecie walic nimi po scianie.

 

Dodatkowo wanne zamienilabym na zwykla prostokatna bardziej nowoczesna, bo taka asymetryczna moim zdaniem wprowadza juz bardzo duzo form. Oczywiscie prysznic tez na ksztal kwadrata.

 

Ze swoich doswiadczen z projektantami to:

 

Najlepiej wybierzcie kolekcje, ktora jest dostepna dla was cenowo i ktora sie wam podoba i ktora widzieliscie na zywo (!)

Zdecydujcie sie na 3 kolory plytek z danej kolekcji nie wiecej. 3 kolory zwykle ladnie sie rownowaza, uzywajac tylko dwoch kolorow powstaje monotonia a dodatki to niestety nie wszystko. Dodatkowo wybierzcie jeden dekor, ktory sie wam podoba i jest w kolorystyce tych 3 kolorow o ktorych wspomnialam wczesniej.

 

Nastepnie po otrzymaniu wizualki szczegolowo omowcie co sie wam podoba, co nie, z czego chcecie zrezygnowac a z czego nie. Wierzcie mi, ze powiedzenie projektantowi: to moze byc pana/pani popisowy numer niech nas pani zaskoczy nie jest dobrym rozwiazaniem. Zaskoczy, ale nie tak jak byscie chcieli ;)

 

Wiesz z nami to jest tak....pierwsze wlasne katy, pierwsze bledy :) W nastepnych katach bedzie lepiej :)

 

Ja z racji mojego zawodu powinienem miec umiejetnosc odpowiedniego zestawiana kolorow/form/ksztaltow itp - ale inaczej na sesji a inaczeje wszystko to jakos "ulozyc" w mieszkaniu - a tym bardziej lazience:( Do kuchni nawet sie nie zabieram - zostawiam to mojej lepszej polowce:)

 

Co do wanny i kabiny to juz sa kupione i raczej nie bedzie mozliowsci ich wymiany:( Sa jakie sa - zobaczymy jak bedzie sie je uzywac w praktyce. Wanna z kola seria Elipso urzekla nas swoja "owalnoscia" i taka plastycznoscia - nam sie podoba i nie mozemy sie doczekac pierwszej kapieli:) hehe

W kwesti kabiny myslelismy o sciance z luksferow ale nasz majster nam odradzil...ze to grzyb, brud i wogole be!

Kibelek ma po obu stronach ok 22cm przestrzeni wiec sadze, ze bedzie ok.

 

Sluszna uwaga w sprawie pralki - musze pojechac na mieszkanko i to sobie wymierzyc:)

 

A nasz Pan projektatnt dostal szanse sie wykazac w tej drugie brazowo/bezowej aranzacji i jak dla nas wypadl bardzo slabo...a wiec juz mu nie pozwolimy sie zaskoczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dopiero zaczynamy tak zwane "wykanczanie", bo jak na razie to bylo wiecej budowlanki niz dekoracji a juz zaczynam miec serdecznie dosyc. Kazda kolejna wizyta w Obi czy Castoramie 3 dni naprzod przyprawia mnie o torsje i ataki paniki! Przerazliwie boje sie tych przestrzeni sklepowych, tysiecy mozliwych wyborow i opcji! A tak najbardziej to boje sie obslugi w w/w sklepach...no ale to juz inna bajka:)

Ale spoko damy rade....jeszcze tylko musimy wybrac podlogi, kolory i faktury scian, schody, drzwi i oscieznice, oswietlenie, baterie lazienkowe i kuchenne, meble i 987456976 innych! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy projekt z98 z podwójnym garażem http://www.z500.pl/pliki/98/warianty/2/kosztorysy/Z98_WP_GP2_rys_szczeg.pdf i jak wszyscy coś zmieniamy. Wyrównujemy ścianę w salonie tzn. powiększamy salon, jak również wyrównujemy przód domku. W związku z tym będę miała większą łazienkę, sień i wc. W wc chcemy zrobić przy oknie prysznic i będzie to ogólna łazienka, natomiast wejście do dużej łazienki chcę zrobić z pokoju 1 (wejście do garderoby też będzie z pokoju 1) i tu właśnie mam problem. Nie wiem jak "wpasować" kabinę, wannę itp. Mieszkać będziemy we dwójkę, może z czasem zamieszka z nami moja mama. Likwidujemy też spiżarnię i dodajemy łącznik pomiędzy garaż i kuchnię. W łączniku będzie spiżarnia. Może jakieś propozycje?? Siedzę już nad tym parę dni i nic mądrego nie przychodzi mi do głowy:(

 

Meggi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...