Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zadałam pytanie odnośnie łazienki w dziale "nasze łazienki" ale zostałąm skierowana do działu aranżacji. Może tutaj ktoś mi coś doradzi:

 

Ponieważ rozglądam się za płytkami do dolnej łazienki (właściwie mam już swoje typy) postanowiłam pokazać nad czym się zastanawiam odnośnie mojej łazienki. Mam nadzieję że pomożecie radą

w załączniku mam "projekt" wykonany w "Paint". Robiłam go "na szybko". Niestety ale nie mam dostępu do tych fachowych programów to projektowania łazienek . Łazienka będzie niewielka. Z boku rysunku widać rzut z góry. We wnęce będzie prysznic. Nie mam jeszcze pomysłu na tą wnękę prysznicową.

Na podłodze chciałabym ciemnoszare płytki (najprawdopodobniej będzie gres paradyż affron półpoler, ale biorę tez pod uwagę Marconi Brilante Nero), dekor to Alabastrino tubądzin fiore 2. Na ścianach chciałabym białe płytki (seria alabastrino jest budyniowo-śmietankowa co bardzo mi nie odpowiada) dlatego zrezygnowałam z nich na rzecz czysto białych płytek tej samej firmy (seria Floral) bo tylko te pasują "wymiarem" do dekorów.

I to jest właśnie jeden z moich dylematów. Czy płytki na ścianie "muszą" być zgrane wymiarem z dekorem? dekory mają 59,3 cm długości a wiele firm mających tańsze białe płytki ma długość 60cm. czy te 7 mm da się jakoś skorygować fugą? Pozostaje jeszcze kwestia wnęki prysznicowej. Dekorów w niej nie położymy gdyż zostają ślady po każdej kropli wody. Więc zostaje kwestia kładzenia albo białych płytek i tam, albo zastosowanie np. szarej mozaiki (kwadraciki albo podłużne paseczki affron paradyż) z takiej samej serii jak podłoga.

 

Z góry dziękuje za wszelkie rady. Wszelka krytyka [w granicach rozsądku ] mile widziana

łazienka2a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś pod oknem ma znajdować się podwieszany WC(zastanawiam się nad montażem go na prost czyli centralnie pod oknem albo z lewej strony pod ścianą ale bardziej podoba mi się opcja z wc "pod oknem" gdyż na ścianie z lewej strony bliżej okna umieścilibyśmy grzejnik łazienkowy). na ścianie z lewej strony -bliżej wejścia- lustro i umywalka najprawdopodobniej nablatowa. we wnęce będzie standardowa bateria prysznicowa + deszczownica.

Z oknem nie będzie problemu bo rozważamy wymianę okna na takie z mlecznym szkłem, w najgorszym wypadku zastosujemy okleinę która daje właśnie taki efekt.

 

Mam nadzieję że ktoś coś mi doradzi odnośnie tej łazienki :) pozdrawiam

Edytowane przez manhatan17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałam kłaść go pionowo (2 pasy po obu stronach lustra) i jeszcze gdzieś np przy wc albo pod prysznicem. Ale dowiedziałam się że na dekorze widać każdą kroplę wody :( więc opcja z prysznicem odpada. Do tego wyczytałam że kładzenie poziomo optycznie powiększa pomieszczenie.

Jeżeli chodzi o inne opcje kładzenia to jestem otwarta na wszelkie propozycje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczytuje to forum od jakiegos czasu i czesto padają tutaj ciekawe wskazówki.

Teraz sam mam problem z rozplanowaniem funkcjonalnym łazienki. Chodzi mi o rozmieszczenie poszczególnych sprzętów. Chcielibyśmy zmieścić kabinę (lub może tylko drzwi), umwywalkę, sedes no i pralkę. Pralkę planowałem zabudować szafką zeby wykorzystać miejsce nad nią na półki, a być moze postawić na niej suszarkę.

Bardzo proszę o Wasze wskazówki dotyczące rozplanowania.

Z góry dziekuję

Pozdrawiam

 

Myśleliśmy żeby na lewej ścianie dać umywalkę i sedes (podwieszany), na przeciwnej ścianie postawić pralkę (zabudowaną wysoką szafką), dalej ściankę, a za ścianką szklanę drzwi(żeby tworzyło kabinę). Zastanawiam się tylko czy ta ścianka nie pomniejszy i tak małego pomieszczenia, no i pewnie nad "kabiną" trzeba byłoby zainstalować jakąś lapme czy halogen.

Co o tym myślicie? Proszę o jakieś rady.

plan łazienki.jpg

planzesprz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, kabina chyba zaraz po prawej stronie drzwi? Bo po lewej są drzwi.

Ciekawe tylko na pewno mnie miejsca byłoby na jakieś półki no i brak miejsca na suszarkę, itd, no i musielibyśmy poprzerabiać trochę instalacji, ale w sumie dałoby się tak zrobić.

A czy układ, który ja zaproponowałem, ma jakiś sens czy raczej nie ma sensu się w to pchać (jesteśmy kompletnymi laikami jeśli chodzi o jakiekolwiek aranzacje). A co jeśliby zostawić to tak jak jest,a zamiast ścianki działowej (której nie ma jeszcze) wstawić też tafle szkla, albo wstawić normalną kabinę z brodzikiem, a w prawym dolnym rogu stawić szafę, do której upchnąć pralkę i suszarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chciałabyś zostać przy swojej koncepcji to zamieniłabym miejscami brodzik o zabudowę z pralką. Brodzik zajmuje więcej miejsca więc ten prawy dolny róg jest moim zdaniem idealny dla brodzika.

 

Ja jeszcze zrobiłam taką wersję:

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/2eee6ac8655fb69229cccf46a8c1fbdb,21,19,0.jpg

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/71ba270776dd7375a3ace3fccdc2ec26,21,19,0.jpg

 

Aby optycznie powiększyć łazienkę, brodzik proponuję zrobić ze szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magda za koncepcje, jednak wydaje mi się, że z tą wysoką szafą to chyba nie za dobry pomysł, bo jednak zajmuje sporo miejsca. Co myślisz o koncepcji Dyś, aby umywalkę dać na blacie na tej ściance do uskoku (dł. 1,60), pralkę zabudować pod blatem(a koło pralki półki lub suszarkę), brodzik tak jak Ty zaproponowałaś(bo to jednak najlepsze miejsce na niego), no i na pewno byłby szklany, podobają się nam takie Problemem wtedy jest ustawienie muszli, bo jeśli miałaby być ustawiona na drzwi to za mało miejsca byłoby przed nią. Z kolei jakby był odwrócony w drogą stronę to przeszkdzałby blat. Chociaż jeśli brodzik miałby 1x1 m. to na muszle zostałoby około 96 cm.

Z jakiego programu do aranżacji korzystasz? Zdecydowanie lepiej obrazuje sytuację niż ten mój:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł duś jest bardzo dobry,:yes: ale pod warunkiem, że zrezygnujesz z suszarki, a pralkę 45x60 cm umieścisz pod blatem.

 

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/c512680b72c2f6d76aaad647ee4ed1d8,21,19,0.jpg

 

Co do programu to wizualki robię w sketch-up`ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piony kanalizacyjne niby są zrobione, ale jeszcze przed wylewkami, wiec generalnie przez kilka dni jeszcze jest pełna dowolność. Z suszarki jednak zrezygnujemy, najwyżej umieści ją się w szafie wnękowej w przedpokoju.

W sumie przy pralce na 45 cm głębokości problem się rozwiązuje, cały czas myslalem o 60 cm i takim blacie no i nie mieścił mi się kibelek.

Przy założeniu że blat będzie miał jakieś 50 cm, brodzik 100 cm, to zostaje mi około 65 cm na kibelek. Trzeba byłoby szukać jakichś małych żeby po jedenj i po drugiej stronie było 20 cm (wyczytałem żeby było wygodnie musi być 20 cm luzu między końcem muszli klozetowej a ścianą). A myślicie, że można byłoby zakończyć ten blat w miejscu gdzie zaczyna się uskok? Wtedy było by więcej miejsca na kibelek.

Dzieki wielkie za rady, cały czas byłem utwierdzony że musi być tak, że zaraz za drzwiami jest umywalka. A w przypadku ostatniej koncepcji nie ma wprawdzie mijsca na suszarkę, ale jest jednak trochę przestrzeni i można spokojnie odetchnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, 65 cm na wc to stanowczo za mało. :(Będzie za ciasno. Na rysunku zmniejszyłam brodzik do 90 cm i teraz ma on wymiary 100x90 cm. Wtedy zostaje ci 76 cm na wc. To też jest troszkę za ciasno. Najwygodniej byłoby 90 cm, minimum 80 cm.

 

Pewnie wymiary łazienki podałeś bez kafli. Jak położysz kafle łazienka nieznacznie się zmniejszy. Można jeszcze kupić pralkę głęboką na 35 cm.

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wymiary są z projektu nawet, musze pomierzyć jak to wygłąda na ścianach teraz, a ściany bez tynków nawet:). Tak też mi się wydawało, że trochę ciasnawo może być. Pralki raczej mniejszej nie ma sensu kupować bo i umywalke trzeba by było jakąś węższą. Jeśli w sumie kabina byłaby 100x90 to zostałoby te 75 cm. A co myślicie żeby blat zakończyć przed tym uskokiem? Chyba tez to nie wiele da bo "podejście" pod sedes i tak będzie podobne:D.

To co radzicie w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO świetnie jest tak jak zrobiła Magda34. Odpowiednia ilość miejsca na sedes, duża kabina prysznicowa, zabudowana pralka z miejscem na dodatkowy bałagan w środku.

Tylko umywalkę zrobiłabym większą, bo ta jest "cieniutka".

 

Brodziki 80x10 cm są jak najbardziej jeśli taki byś chciał. Ma je w swojej ofercie np. Ravakhttp://www.ravak.pl/?page=gigant_pro czy Koło http://www.kolo.com.pl/produkt/brodzik_prostokatny_pacyfik_100_x_80/31640

A zawsze można zrobić prysznic bez brodzika.

Kabina 100x70 też będzie wygodna. Przecież wanny są 70 cm, a często montuje się na nich parawany nawannowe, żeby brać prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...