Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, niestety nie udało mi się ściągnąć programu, to zrobiłam na szybko w paint, mam nadzieję, że przejrzyście. Mam problem z łazienką i wc, bo łazienka mała, a w łazience chcę mieć wannę , prysznic i bidet, wc i jedna umywalka. Myślicie, że dobrze to wymyśliłam? Na czerwono obok jest rysunek i wymiary jak można jeszcze zwiększyć powierzchnię. Dodaję także rzut parteru i zdjęcie jak to wygląda. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo ciągle kombinuję i spać po nocach nie mogę ;)

rzut emi - Kopia (2).jpg

łazienka.jpg

budowa 026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha - przemyśl, czy jest sens pełen program ładowac do jednej łazienki. jak dwie osoby będa chciały się wykąpąć to będzie problem.

Skoro planujesz i wannę i prysznic, zrób to w dwóch pomieszczeniach - wc z prysznicem i łazienka z wanną.

 

Co to za projekt domu, bo rysunki są malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycha.:), pytałaś w innym wątku o wymiary toalety - 80cm szerokości wystarczy ale długość 105cm to za mało. Przestrzeń przed przednią krawędzią sedesu powina wynosić minimum 60cm a lepiej 80cm długości. Sedes i bidet wyglądają na rysunku na zbyt stłoczone - pomiędzy tymi sprzętami powinien być odstęp 30cm i dodatkowo odstep od bocznej ściany 20-30cm. Do poczytania:

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

 

Może tak - toaleta ok.90x160cm, wejście bliżej części dziennej.

łaz1.jpg

Edytowane przez alicyja
dodany projekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycha.:), pytałaś w innym wątku o wymiary toalety - 80cm szerokości wystarczy ale długość 105cm to za mało. Przestrzeń przed przednią krawędzią sedesu powina wynosić minimum 60cm a lepiej 80cm długości. Sedes i bidet wyglądają na rysunku na zbyt stłoczone - pomiędzy tymi sprzętami powinien być odstęp 30cm i dodatkowo odstep od bocznej ściany 20-30cm. Do poczytania:

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

 

Może tak - toaleta ok.90x160cm, wejście bliżej części dziennej.

[ATTACH=CONFIG]277102[/ATTACH]

 

o fajnie :) tylko, że zauważyłam, że źle tam pokazałam, bo owszem ta niżej ścianka, gdzie wejścia może być długa na 3,10, ale prysznic tam nie wejdzie, jak przesunę o szafę, bo tam jest ścianka 66cm tylko :(

 

Elfir to jest projekt domu EMI z archipelag (nie wiem czemu takie małe te zdjęcia wychodzą, bo na kompie mam normalne)

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/emi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
Co do wystroju,jestem wielką fanką luksfer.Zawsze narzekałam na nudę w wystroju mojej łazienki oraz jej tani wygląd. Wtedy właśnie odkryłam luksfery,które nadały mojej łazience super wyglądu oraz sprawiły,że wygląda luksusowo. Można je zamówić przykładowo na stronie : http://nomos.com.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy pomożecie w rozplanowaniu łazienki?

Jak rozmieścić wannę, prysznic, WC i umywalkę?

Na jakiej wysokości jest okno?

I czy da rade jeszcze zmieścić pralkę?

 

[ATTACH=CONFIG]286622[/ATTACH]

 

Uprzejmie prosimy o pomoc :)

Narysuj dokładnie gdzie masz piony kanalizacji, i co z grzejnikiem, czy ma być czy nie?

Na jakiej wysokości jest okno?

Czy aby na pewno drzwi otwierać się będą do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azenis

1)Jakby sie dało przesunąć drzwi to po lewej od wejścia można wstawić kabinę np 80x120cm. Pralka pod blatem.

1.jpg

2)Kabina 90x90cm, wanna asymetryczna 90x170cm. Wanna i kibelek mogą też być ustawione jak wersji 1.

2.jpg

3)Ustawienie jak w wersji 2 ale kabina zamieniona miejscami z wanną.

3.jpg

4)Obok kabiny wydzielony schowek na pralkę.

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Bardzo dziękuję za odp.

Z łazienką ruszamy za ok 2 tyg.

Już jestem zły, że nie zajrzałem tu wcześniej :(

Wyjaśnię dlaczego poniżej.

 

Narysuj dokładnie gdzie masz piony kanalizacji, i co z grzejnikiem, czy ma być czy nie?

Na jakiej wysokości jest okno?

Czy aby na pewno drzwi otwierać się będą do środka?

 

Piony kanalizacji znajdują się w małym pomieszczeniu obok (115x177) - tam wcześniej była mała łazienka.

Okno jest na wysokości 95cm.

Grzejnik znajduje się pod oknem, ale zamierzamy go albo zamieścić na ścianie (typowa drabinka łazienkowa) lub zastosować ogrzewanie podłogowe.

Po wstępnych ustaleniach z majstrem - odradza nam drabinki na ścianie i proponuje pozostać przy zwykłym grzejniku.

Twierdz, że nasz zbiornik wyrównawczy jest zbyt nisko. Nie dyskutowałem, bo się nie znam :)

Drzwi otwierają się do wewnatrz. Przed remontem otwierały się na zewnątrz, ale zawsze nam przeszkadzały na korytarzu - teraz już widzę jak duży to był jednak błąd, że zdecydowaliśmy, aby otwierały się do środka.

 

Azenis

1)Jakby sie dało przesunąć drzwi to po lewej od wejścia można wstawić kabinę np 80x120cm. Pralka pod blatem.

[ATTACH=CONFIG]286693[/ATTACH]

2)Kabina 90x90cm, wanna asymetryczna 90x170cm. Wanna i kibelek mogą też być ustawione jak wersji 1.

[ATTACH=CONFIG]286694[/ATTACH]

3)Ustawienie jak w wersji 2 ale kabina zamieniona miejscami z wanną.

[ATTACH=CONFIG]286695[/ATTACH]

4)Obok kabiny wydzielony schowek na pralkę.

[ATTACH=CONFIG]286696[/ATTACH]

 

I po tym poście mam do siebie największy żal - drzwi było niedawno wymieniane.

Nie wiem dlaczego na to nie wpadliśmy, żeby je przestawić bliżej do krawędzi ściany.

Przecież to w sumie jest oczywiste.

 

Zrezygnujemy z wanny, bo to chyba już ciasno będzie. Czy nie? Prysznic zrobimy prawdopodobnie w miejscu jak na rysunku nr 2.

Podpowiedzcie coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jeszcze raz odgrzebie ten wątek - poprzednio bardzo mi pomogliście :D

 

Chciałbym po raz ostatni mam nadzieję prosić o poradę w kwestii rozkładu łazienki.

 

Obecnie jesteśmy przy wyborze ostatecznej wersji aranżacji łazienki - pozostały możliwe dwa schematy:

Wariant I:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291626&d=1417210015

Wariant II:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291630&d=1417210338

 

Który jest lepszy?

 

Czy nr I posiada jakieś niedoskonałości, które go eliminują?

 

W nr II ewidentnym minusem jest ubikacja centralnie na przeciwko wejścia, koło okna - strasznie eksponowane miejsce. Za to szafa w garderobo-pralni wyszła "trochę" większa.

 

Dziękuje za wszelkie uwagi

laz1.jpg

laz3.JPG

Edytowane przez misq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Pomożecie sensownie rozplanować łazienkę główną? Jest to projekt łazienki w nowym domu. Póki co piony można ustalić gdzie będzie sensownie.

Wymiary 340x230cm.

Do zmieszczenia:

wanna

prysznic

wc

2 umywalki/podwojna umywalka

słupek z półkami [mimo, że nie modne to fajnie tam mi się trzyma część kosmetyków, perfumy etc]

Ogrzewanie podłogowe plus ewentualnie grzejnik elektryczny.

Drzwi otwierane do wewnątrz.

Okno szerokie na 150cm

 

 

Narazie myślałam o takim układzie. Jak można zrobić to lepiej? Zdaję sobie sprawę, z utrudnionego dostępu do otwierania okna.

Lazienka-uklad-proponowany.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć,

 

zaprojektowałem swoją niewielką łazienkę - niecałe 4m2. Ogólny zamysł to czarne płytki przy prysznicu walk-in, podłoga płytki drewnopodobne(być może zdecyduję się na cieplejszy odcień). Zastanawiam się co rzucić na sufit, mam obawy, że biały nie będzie tutaj pasował i myślę o również o jakimś materiale imitującym drewno. Ponadto czarna szafa - to zabudowa pieca dwufunkcyjnego - nie chcę, aby był odkryty. Ostatni pkt to zabudowa wc. Jak widać na rzucie jest 1m od ściany do szafy - wydaję mi się, że jest to za szerokie i zastanawiam się nad 60cm, tylko wtedy zostaje po 20cm "dziury". Co o tym myślicie. Dzięki za wszelkie sugestie.

 

rzut-1.jpg rzut-2.jpg rzut-z-gory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki... po co od razu wielkie slowa ? :D Kazda kropla wody, ktora wyschnie na jakiejkolwiek powierzchni, zostawia biala plamke - vide baterie chromowane, naczynia szklane, itp. A na czarnym tle, w dodatku blyszczacym, to one az krzycza: tu jestesmy ! Znajoma zrobila sciane przy wannie z granatowych kafelkow, i juz nie moze doczekac sie remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...