Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gdzie grzejniki na poddaszu ?


mikela

Recommended Posts

Czy grzejniki na poddaszu musza być pod oknami dachowymi - wolałabym miec je pod oknami szczytowymi, pan który ma je montowac mówi ze pod szczytowymi mają być, a mi sie gdzies obiło o uszy, że muszą byc pod dachowymi ?

 

Prosze o pomoc - czy jesli pod dachowym oknem nie zamontuje grzejnik ato będzie problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzejniki na poddaszu musza być pod oknami dachowymi - wolałabym miec je pod oknami szczytowymi, pan który ma je montowac mówi ze pod szczytowymi mają być, a mi sie gdzies obiło o uszy, że muszą byc pod dachowymi ?

 

Prosze o pomoc - czy jesli pod dachowym oknem nie zamontuje grzejnik ato będzie problem?

 

Pozdrawiam

 

Witaj.

 

Pomyśl nad takim wariantem..

http://www.regulus.com.pl/regulus-system-inside

 

Pozdrawiam

 

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)

 

Oczywiście wiele zależy od układu i wielkości poddasza, lecz grzejniki umieszczone wyłącznie w szczytach pomieszczenia mogą być jak najbardziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już zrobione tynki wiec kucie tych wnęk nie bardzo mi pasuje, chodzi mi o zwykłe grzejniki - gdzie je zamontowac czy musza być pod oknem połaciowym ? czy ktoś ma pod szczytowymi i jak to sie sprawdza czy z połaciowych wówczas kapie skroplona para (to znaczy ta woda która ma sie gromadzic na szybie jesli nie będzie grzejnika pod oknem)

 

Jest wskazane ja zawsze zalecam, robiłem już instalację u klientów którzy nie godzili się na grzejniki pod oknami pomimo moich zaleceń, po zimie przy innej okazji spytałem czy nie kapie woda, twierdzą że nie - może głupio im się przyznać.

 

Zależność jest prosta jeżeli w domu jest wysoka wilgotność względna, bez skutecznej wentylacji (rekuperacji) do tego okna o wysokim współczynniku U na szybie wykropli się woda (punkt rosy) -nie ma na to sposobu - tylko grzejnik

 

Jeżeli zastosujesz okna dachowe o dobrym współczynniku U to nigdy woda się nie wykropli.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogówkę w całym domu i na oknie dachowym nigdy nie zauważyłem skondensowanej pary wodnej. Reku jeszcze nie pracowało. Generalnie jak w domu jest podłogówka to sucho jak pieprz. Klienci mający grzejnki na poddaszu, niekoniecznie pod oknami dachowymi nigdy nie narzekali na wykraplanie wilgoci. Dla mnie grzejniki pod oknami dachowymi to raczej wymysł producentów okien, zabezpieczają się na wypadek dziadoskiego drwewna zastosowanego do ich produkcji. Przy normalnej stolarce nie ma przecież wymogu montażu grzejnika (pomijam cyrkulację powietrza przy oknach, mającą związek z ogrzewaniem pomieszczenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...